Naší nejsilnější stránkou je skvělá parta, říká Antonín Pechanec

Kristýna Guricová • 11.09.2018

Dvě vstřelené branky během 47 sekund nebývají příliš častým jevem. O to kurióznější je, když má obě na svědomí jediný hráč. V pondělním zápase se tento mistrovský kousek povedl Antonínu Pechancovi. Jeho slepené dvě branky definitivně zlomily odpor Kadaně a rozpoutaly vsetínskou kanonádu. Přesto byl Pechanec ke svému výkonu poměrně kritický. Jak utkání viděl? A jak se mu zatím líbí na Vsetíně?

Antoníne, jak byste zhodnotil první domácí utkání sezóny?

Začátek byl katastrofální. Vůbec jsme se do toho nemohli dostat, předváděli jsme hroznou hru. Můžeme poděkovat Honzovi (brankář Jan Šelepněv pozn. red.), že to vzadu zavřel. V kabině musel zvednout hlas kapitán i trenér, všichni jsme si to vyříkali a snažili jsme se nastoupit do druhé třetiny jako nový tým. Sice to stejně pokulhávalo, ale postupně jsme se do toho dostávali a zaplať pán Bůh jsme tam nakonec nasypali góly. V Kladně ale musíme hrát úplně jinak než dnes.

Byla Kadaň o třídu horším celkem, jak napovídá výsledek?

To bych ani neřekl. Prostě nám to tam napadalo a oni už pak byli úplně odevzdaní. Ale první třetina mohla dopadnout úplně jinak a pak by se jinak vyvíjel i celý zápas. Takže opravdu musíme poděkovat Honzovi, že nás tak podržel.

Dal jste dva góly během jediného střídání? Už se vám to někdy podařilo?

Už dlouho ne. Já navíc ani nejsem typický střelec, tak mám o to větší radost. Trošku mě to i nakoplo, protože první třetina nebyla z mé strany vůbec dobrá, takže vstřelené branky mě povzbudily. Ale celkově to dnes ode mě nebylo ono, takže jsem moc rád, že to nakonec dopadlo tak jak dopadlo a bereme tři body.

Sezóna se teprve rozjíždí, přesto, můžete už říct, co bude podle vás nejsilnější stránka vsetínského celku?

Výborný kolektiv, skvělá parta.

A v čem naopak tým zatím tlačí bota?

Tak hlavně si to musí celkově sednout. Je to pochopitelné, je začátek sezóny, takže chviličku trvá, než si jednotlivé lajny sednou. Ale věřím, každým zápasem to bude lepší a lepší a budeme se pohybovat na špici tabulky.

Jak jste zatím na Vsetíně spokojený?

Musím říct, že jsem po všech směrech naprosto spokojený. Co se týče zázemí, chování lidí, nebo kabiny, která je naprosto super, nemůžu si ani v nejmenším stěžovat. Jsem moc rád, že tady můžu být.

Je nějaký soupeř, na kterého se osobně speciálně těšíte?

No musím říct, že se nejvíc těším na Kladno. Doufám, že bude hrát Jarda Jágr a těším se, že si proti němu zahraju.

Právě do Kladna zamíříte hned v dalším kole? S jakou taktikou tam pojedete?

Hlavně musíme hrát svoji hru. Chceme předvádět to, co umíme, co máme natrénované. Pak můžeme být úspěšní. Nemá smysl ohlížet se na ostatní.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov