Naváže Vsetín na vítěznou vlnu i venku? Valaši míří do Nového Jičína

Dominik Tobola • 13.11.2012

Vsetínu se konečně poprvé v sezóně podařilo brát plný počet bodů dvě utkání po sobě. Poté, co porazili ve středu Havířov, zdolali Valaši v přestřelce Opavu 6:5 a tak dokázali pokořit první komplex, poprvé porazili Slezany. Tím druhým jsou venkovní utkání, ze kterých zelenožlutým obrovsky chybí body. Vždyť doposud vybojovali jen dva a za dosavadní čtvrté místo děkují svému stánku, Lapači. Nyní zajíždí na horký a nevyzpytatelný led Nového Jičína. Podaří se Hlobilovým hochům přivézt tři body?

Valaši odehráli s Novým Jičínem prozatím jedno jediné utkání. Událo se na Lapači a domácí tehdy zvítězili jasně hovořícím poměrem 6:3. Jenže výsledek nebyl ani zdaleka tak vypovídající. Domácí začali velmi laxně a chvílemi si v první třetině nevěděli rady. „Nevím, jestli to bylo tím, že kluci byli nějací nervózní,“ bloumal po utkání trenér Hlobil. Poté se však Vsetín otřepal a jedenáctistům fanouškům předvedl skvělé dvě třetiny, které rozhodly o jeho triumfu. „Pomohly nějaké změny v sestavě a v dalším průběhu jsme byli jednoznačně lepším mužstvem. Byli jsme u všeho rychleji, soupeř potom nestíhal a musel faulovat, čehož jsme využili. Ve třetí třetině to hosté moc neunesli, i když je pravda, že někdy i oprávněně. Já však musím poděkovat celému mužstvu, které to odmakalo a nakonec dotáhlo do vítězného konce,“ shrnul Hlobil počínání svých svěřenců.

Valaši, jak již bylo zmíněno, konečně zvítězili dvakrát v řadě za plný počet bodů, což je katapultovalo na čtvrtou příčku ligy. Jenže pokud prohrají v Novém Jičíně, mohou při obrovské vyrovnanosti klesnout na příčku osmou. A právě venkovní zápasy jsou takovým velkým komplexem Valachů v letošní sezóně. Namluvilo se o tom hodně, proč že to v dosavadním ročníku nejde. „Venkovní utkání nám zatím moc nejdou, ale jednou to zvládnout musíme. Uděláme všechno pro to, aby tomu tak bylo už v Novém Jičíně,“ poznamenal Viktor Hlobil. „S venkovními zápasy problémy máme,“ připustil Zúbek. „Kdybychom v nich hráli alespoň padesát procent toho, co předvádíme doma, vozili bychom z těchto utkání víc bodů. Chceme venkovní zápasy hrát lépe a musíme se k tomu zkrátka propracovat,“ uzavřel autor dvou sobotních branek.

Pro Vsetín hraje nyní na ledě Nového Jičína to, že v zítřejším utkání domácí nedokázali zvítězit již dva zápasy v řadě na své hrací ploše a celkově nevyhráli tři utkání po sobě. Naposledy se to Novému Jičínu povedlo v utkání na ledě Valašského Meziříčí, 9:3. Avšak vše se rozhodne na ledě a uvidíme zítra od 18:00, kdo že to bude po utkání rozdávat více úsměvů.

Nový Jičín: Sezónu prozatím doprovází nevyrovnané výkony

Nový Jičín sice velmi posílil kádr a to z důvodu, aby napravil neúspěšnou loňskou sezónu a konečně si zahrál play-off, ale doposud to nevypadá na nic výraznějšího. Zatím si tým pod taktovkou Kamila Glabazni drží až předposlední místo, za nimi je již pouze Valašské Meziříčí a to s velkým mankem deseti bodů. A právě z utkání s Bobry počítá Jičín své poslední tříbodové vítězství, 9:3. Vysokou výhru řídil především čtyřmi body Kabeláč (1+3). Od první minuty utkání jsme byli lepším manšaftem. „Mrzí mě, že jsme na konci první třetiny dostali gól na 3:1, i když pořád jsme měli náskok dvou gólů. Do druhé třetině jsme opět nastoupili, jako mistři světa, trvalo to ale jen sedm minut a pak jsme opět dominovali. Odpovídá tomu i výsledek. Se vší úctou k mužstvu Valašského Meziříčí si myslím, že se tady dneska nedalo prohrát. Je super, že jsme si spravili skóre. Tolik gólů jsme letos ještě nedali. Do hry se zapojili ve třetí třetině i hráči, kteří toho zatím moc neodehráli a taky se prosadili. To je pozitivní,“ hodnotil výkon svých svěřenců Glabazňa.

Poslední tři utkání však Novojičínští prohráli, z toho dvě na domácím kluzišti. V nich dokázali vstřelit pouze a jen dvě branky. První utkání je vynuloval brankář Přerova Vojtek, druhé střetnutí je vyučil AZ Havířov v poměru 5:2. Mezi tato utkání se vložila ještě prohra v Porubě, 6:4. Hosté v utkání však vedli 2:0 zásluhou Ivana a Skaloše, jenomže poté opět vypověděla obrana a ve třetí třetině řídil demolici Lukáš Vrána, který se dvakrát prosadil v závěrečných minutách, zkompletoval tak hattrick a určil tak vítězství svého celku. „První třetina byla z naší strany taková laxní. Měli jsme sice opticky více ze hry, ale hráli jsme to pořád v rohu a chyběl nám důraz před brankou. Hosté dali ze dvou šancí dva góly. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a druhá třetina byla, co se týče gólů a agresivity, podle našich představ. Přestože jsme utkání otočili, tak jsme udělali plno chyb. Podržel nás tam dvakrát gólman a jednou nás zachránila tyč. Třetí třetina byla z naší strany slušná, ale opět jsme za stavu 5:3 udělali zbytečnou chybu, kdy nám dorážel hráč před brankou,“ zhodnotil třetin po třetině trenér Poruby Sršeň.

Jak již bylo řečeno, Nový Jičín velmi obměnil kádr před sezónou. Asi největší posilou je Marek Ivan. Velmi temperamentní útočník opustil po minulém ročníku Karvinou a následně přešel do novojičínského týmu a svoji roli potvrzuje, za patnáct utkání nasbíral útočník s bohatými zkušenostmi z nejvyšší soutěže 23 bodů (13+10). Za ním je však velká bodová odchylka, vždyť druhý Kabeláč má o celých devět bodů méně. Další zvučná akvizice je Miroslav Škumát. Odchovanec místního hokeje se vrátil do svého rodného klubu po štaci na Slovensku, naposledy působil v extraligovém Martinu. Bránu stráží Lukáš Šrámek, taktéž brankář se zkušenostmi ve vyšších soutěžích, jeho poslední štace v první lize byla Chrudim, kde odchytal sezónu 2008/2009. Utkání tedy určitě, i vzhledem k prvnímu vzájemnému střetnutí, slibuje velmi atraktivní podívanou. Ze zápasu bude jako vždy přenášen textový onlajn přenos.

Předpokládané sestavy: Korčák již trénuje, ale do hry ještě nezasáhne, stále chybí Ondřej Hruška

Marodka se naštěstí úží a trenéru Hlobilovi by měli v zítřejším utkání být k dispozici všichni hráči, až na Ondřeje Hruška a Korčáka. Prvně jmenovaný doléčuje natažené vazy v rameni, které si pochroumal v utkání v Opavě 27. října. Útočník s číslem 12 sice již trénuje po operaci menisku, ale do hry ještě nezasáhne. Do utkání však jistojistě půjde uzdravený obránce Jiří Farda, který nejspíše definitivně vyzdravil natažená třísla.

Vsetín: Plšek – Vrána, Vrba, Farda, Tichý, Vodák, Mečiar, Tesařík, Žabčík – Mikšovský, Vaněk, Zúbek, Dubec, Hruška P., Podešva, Vítek, Holík, Brezáni, Kubo, Kajaba.

Nový Jičín: Šrámek – Andrýsek, Vašut, Gulda, Hruška, Cabák, Horák – Skaloš, Macháček, Ivan – Kabeláč, Škumát, Mičulka – Chvostek M., Tomášek, Brynecký - Zedník.