Naváže Vsetín na vítězství z minulého kola?

Viktor Krus • 25.11.2008

V s e t í n - Asi takto zní nejčastější otázka mezi fandy Vsetína. Středeční soupeřem hokejistů VHK je Nový Jičín, okupující osmou příčku tabulky. Důležitý duel startuje Na Lapači tradičně v 18:00 a snad vsetínští fanoušci přijdou v hojném počtu, aby si udrželi krásné 1.místo v návštěvnosti 2.ligy. Možná se dočkají od hráčů tří bodů. Ty naposledy přišly na Lapači 22. října. Proti Novému Jičínu se šestinásobným mistrům daří, v prvním letošním utkání jej na jeho ledě porazili 6:3, čímž odstartovali šňůru povedených duelů. Bude tomu tak i ve středu?

Vsetín má s Novým Jičínem letos skvělou bilanci. Žlutozelení v říjnu vyhráli na jeho ledě 3:6 a tento výsledek je rozhodně povzbuzující. Co může ještě přihrát spekulaci o vítězství Vsetína na domácím stadionu? Třeba to, že venku není Nový Jičín tak nebezpečný, jako doma. Ale i tak si vsetínská obrana musí dávat pozor. Jeho skóre ve venkovních utkáních je 27:32.

Zato vsetínská bilance doma je úctyhodná, skóre VHK je 42:37. Takové množství vstřelených branek může konkurovat i týmům na předních příčkách tabulky, takže se snad můžeme těšit ze strany Valachů na útočný hokej. Ale pozor, Nový Jičín vyhrál poslední dva zápasy a sebevědomí v týmu je zřejmě nahoře.

Mezi útočné hrozby hostů rozhodně patří nejproduktivnější hráč týmu Martin Kabeláč (8+9). Z jeho bilance lze usoudit, že je to velmi týmový hráč a vsetínskou bránu může ohrozit jak střelbou, tak lišáckou přihrávkou. Luděk Lhotský je druhý nejproduktivnější hráč Jičína a jeho bilance je 5+10. Třetím v pořadí je Kamil Glabazňa (12+2). Jde typického ostřelovače. Nejproduktivnějším obráncem hostů je Václav Slabý (2+11). Jeho „pásovky“ z obranného pásma Jičína si Valaši musí pohlídat. Kuriozitou je, že na vsetínský led stoupne hráč, který má na kontě 63 trestných minut. Jmenuje se Bohuslav Hruškovský a je obráncem. To je pomalu stejný počet, jako mají tři nejtrestanější hráči Vsetína. Bránu Nového Jičína bude zřejmě střežit René Urbánek , jehož úspěšnost je 89,78%.

Letošní vzájemný zápas:

Nový Jičín – Vsetín 3:6 (1:3, 1:1, 1:2)
Branky: 20. Skaloš (Slabý), 32. Glabazna (Toman), 43. Bacul (Lhotský) - 9. Klabačka (Marek), 12. Gajdošík (Klabačka), 13. Tesařík (Štraub), 39. Matula (Staša, Vaněk), 49. Fabián (Zavrtálek), 54. Staša (Tesařík).

Sestavy v minulém kole:

Vsetín - Plšek - Bezouška, Šimek, Matula, Šenkeřík, Tomis, Rajnoha - Knebl, Štraub, Marek, Vaněk, Ašer, Klabačka, Gajdošík, Podešva, Hrňa, Gergela.

Nový Jičín - Urbánek - Slabý, Vašut, Andrýsek, Hruškovský, Gulda, Pelikán - Sluštík, Macháček, Lhotský - Glabazňa, Toman M., Skaloš - Uhlár, Bacul, Kabeláč