Návrat na Lapač po 15 letech! Juniory VHK nově povede Luboš Rob starší

Redakce • 21.07.2022

V minulosti za Vsetín hrál, nyní bude na Valašsku působit jako trenér. Juniory VHK v nové sezoně povede Luboš Rob starší. Bývalý vynikající útočník se na Lapač vrací po patnácti letech, zelenožlutý dres naposledy oblékl v roce 2007. V loňské sezoně působil jako asistent u A-týmu Zlína. Luboš Rob starší bude rovněž skautem pro vsetínskou juniorku i A-tým. „Myšlenka této rozšířené role mě od začátku zaujala. Vsetín je moje srdeční záležitost, moc rád pro něj budu pracovat,“ uvedl Rob.

Po Ondřeji Němcovi, Radimu Kucharczykovi a Lubomíru Štachovi získala mládežnická základna VHK další velkou posilu s obrovskými zkušenostmi. „Luboš má vztah k městu, chce být součástí VHK. Má velkou hráčskou i trenérskou zkušenost, je aktivní při tvorbě týmu. To jsou předpoklady pro to, abychom mohli tým juniorů posunout jak hokejově, tak lidsky dál,“ uvedl Jiří Weintritt, šéftrenér mládeže VHK. „Cílem je neopakovat minulou sezonu, kdy jsme bojovali o záchranu v soutěži do poslední chvíle. Personální stabilizací týmu a kvalitním tréninkem chceme dosáhnout takové výkonnosti, abychom tyto starosti neměli,“ doplnil.

Osobnost Luboše Roba staršího je spojena především s Českými Budějovicemi, ve kterých strávil většinu aktivní kariéry. Mimo jiné si na jihu Čech zahrál s Miroslavem Barusem, dalším mládežnickým trenérem VHK. Ve Vsetíně působil v letech 2005 – 2007. Společně se současným hlavním koučem A-týmu Romanem Stantienem patřil k lídrům mužstva, které zvládlo barážové drama s Ústím nad Labem. „Na Vsetín jsem přišel v závěru své hráčské kariéry a strávil zde krásné dvě sezony. Byl jsem připravený pokračovat, kdyby nepřišlo vyloučení klubu z extraligy,“ zavzpomínal Rob, jenž coby hráč draftovaný New York Rangers odehrál sedm set utkání v extralize a slavil mistrovský titul se Spartou.

Nově se jméno Luboš Rob bude na Lapači objevovat hned dvakrát. Zelenožlutý dres totiž obléká útočník A-týmu Luboš Rob mladší, syn Luboše Roba staršího. „Na Valašsku jsem poznal úžasné lidi, klub i město mi přirostly k srdci. Stejně jako skvělí fanoušci, kteří milují hokej. I proto jsem synovi před lety doporučil, aby nabídku Vsetína přijal. Nyní se vracím do známého prostředí. Znám lidi, kteří se kolem vsetínského hokeje pohybují, a moc se na nové angažmá těším,“ zakončil Luboš Rob starší.

Realizační týmy VHK pro novou sezonu si můžete prohlédnout zde (klikněte).