Rozpis letní přípravy pro mládež (aktualizováno 5.6.) | POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 242 (22.6.)

Navrátilec Knebl: Můj výkon nebyl nic moc, ale hlavní je vítězství

Václav Trávníček • 13.10.2008

V s e t í n – Více než rok trvalo, než útočník Marek Knebl odehrál další utkání za tým šestinásobného mistra. Na podzim 2007 odešel z tehdy ex-extraligového Vsetína do Olomouce, aby soutěž dokončil v Hodoníně. Letos na jaře koketoval s Vrchlabím, ale námluvy nevyšly: V pondělí proti Pelhřimovu už byl zpátky na Valašsku. „Hraju lepší zápasy než byl tento, takže s výkonem být spokojený nemůžu. Na druhou stranu jsme spolu trénovali asi jen dvakrát,“ pravil po utkání před šatnami. Přesto jej vítězství 9:3 potěšilo, cenné tři body zůstaly na Lapači. K tomu koneckonců Knebl přispěl asistencí. „Doma chceme vyhrávat,“ říkal.

Marku, vsetínským fanouškům nejsi neznámý, naposledy jsi na Valašsku hrál v roce 2007. Mohl bys popsat ten oblouk, kterým ses vrátil zpět?
Loni jsem začal v Olomouci, ale po měsíci odešel na hostování do Hodonína, kde jsem sezónu dohrál. Na jaře jsem se dohodl s Vrchlabím a šel to zkusit tam. Absolvoval jsem letní přípravu a dostal se i na led, odehrál Tipsport cup. Protože má klub ale smlouvu s Mladou Boleslaví, nezbylo na mě v kádru místo a já byl poslán do druholigového Trutnova. Tam se mi moc nedařilo a navíc to bylo daleko. Říkal jsem si, že když jde o druhou ligu, tu můžu hrát i doma. Šel jsem na schůzku s trutnovským manažerem, na které jsem mu řekl, že bych chtěl hrát ve Vsetíně. Dopadlo to tak, že jsem tu na hostování do konce sezóny.

Co si slibuješ od vsetínského angažmá?
Hlavní je pro mě to, že jsem doma a hraji před domácím publikem. To byl důvod, proč jsem se chtěl vrátit.

Premiéra dopadla vítězně, určitě musíš být spokojený?
Vyhráli jsme, takže jsem rád, ale pokud mám zhodnotit svůj výkon, nebylo to nic moc. Hraju lepší zápasy než byl ten proti Pelhřimovu. Bylo to dáno i tím, že jsem byl s týmem na tréninku asi jen dvakrát. Zatím nám to na ledě ještě moc neklapalo. Ale hlavní je, že se vyhrálo.

Polovina branek padla střelou od modré, případně dorážkou střely od modré. Byla to náhoda, nebo taktika?
Beci, kteří na modré stojí, mají za úkol střílet na bránu. Úkolem nás útočníků je stínit, tečovat. Proti Pelhřimovu nám to pomohlo, padly tak čtyři góly po sobě a utkání se tím zlomilo.

V utkání sis připsal asistenci, ale byl jsi i velice blízko vstřelení branky. Co tomu chybělo?
Asi jsem neměl souzené dát gól. Ve druhé třetině jsem měl sólový nájezd, ale nevyšlo to. Musím se přiznat, že jsem to odflinkl. Hlavní pro mě je, že jsme vyhráli. Vím, že výkon musím zlepšit – nevím jak trenér nebo lidi, ale já sám za sebe spokojený nejsem.

Skóre bylo opravdu vysoké. Měli jste v hlavách, že je můžete zaokrouhlit na rovnou desítku?
To nevím Já jsem hlavně nechtěl dostat další gól, protože jsem byl u dvou. Stav byl 7:2 a já byl u obou inkasovaných, takže jsem byl docela rozčarovaný. Jestli jsme dali branek devět nebo deset, to už je docela jedno…

Přesto - zvedne takhle vysoké vítězství sebevědomí?
(přemýšlí) Jeden zápas sice můžete vyhrát 9:3, ale ve druhém můžete prohrát 1:2. Někomu to sebevědomí zvedne, mě je to jedno. Spíš bych řekl, že mě baví víc utkání, která dopadnou 2:1, protože se hrají až do konce. Když dáte devět branek a soupeř jenom tři, je to zvláštní. Ne že byste to zabalili, ale podvědomě to v hlavě máte. Já s tím mám docela problémy, když se vysoko vede, mám tendenci už zbytek zápasu zlehčovat, podcenit.

Další soupeř vás čeká už ve středu, máš o Prostějovu nějaké informace?
Jenom to, že jsou poslední. A taky to, že k nim teď přišel gólman Štefl, kterého dobře znám…

Když mezi tři tyče nastoupí, bude to určitě pikantní duel, že?
Určitě, navíc chytá dobře. Může spoluhráče podržet v některých situacích, nicméně sám ten mančaft neudělá, to je jasné. Ale nemůžeme si dovolit Prostějov podcenit. Většinou týmy ze spodu tabulky dokáží něčím překvapit a pak se těžko nahání. Navíc hrajeme opět doma, kde chceme vyhrávat. Pro soupeře je určitě těžké, když sem přijedou a čeká je tu dva a půl tisíce lidí. To ve druhé lize moc není zvykem. Je hezké, že fanoušci na hokej nezanevřeli. Není tady extraliga a první liga a přesto na Lapač chodí. To byl právě jeden z důvodů, proč jsem se chtěl vrátit.

Marek Knebl ve Vsetíně:

Knebl
Marek Knebl poprvé: Juniorské finále 2007. Vsetín porazil rivala ze Zlína a čeká na předání medailí.

Knebl
Marek Knebl podruhé: Juniorské finále 2007. Marek Nebl se spoluhráči Radimem Ostrčilem (vlevo, dnes Olomouc) a Martinem Podešvou (vpravo, dnes Třinec, resp. Havířov).

Knebl
Marek Knebl potřetí: Sezóna 2007. Knebl vypomáhá extraligovému A-týmu Vsetína.

Knebl
Marek Knebl počtvrté: Derniéra extraligového Vsetína v pohárovém utkání proti Třinci. Knebl úplně vpravo.

Knebl
Marek Knebl popáté: Sezóna 2009. Před šatnami po své druholigové premíře za Vsetín.