Nedělali jsme chyby, a to se v utkání nakonec vyplatilo, má jasno Patrik Zeman

Josef Kutěj • 29.09.2018

Patnáctiletý junior Patrik Zeman hodnotí utkání proti Přerovu, které Valaši vyhráli 2:0 a z domácího ledu brali 4 body. Navíc se jakožto jeden z benjamínků týmu trefil poprvé v extralize juniorů. „Byl to neskutečný pocit pomoct týmu v takovémto utkání,“ popisuje pocity po premiérové brance. A co mu na to řekli spoluhráči v kabině? „Jen, že bude svačinka,“ směje se.

Jak hodnotíte utkání proti Přerovu?
Hráli jsme hodně dobře oproti minulému utkání. Dnes jsme nedělali chyby, a to se v utkání nakonec vyplatilo.

Dal jste svůj první gól v extralize juniorů, jak byste jej popsal.
Puk se ke mě odrazil a já jsem střílel z první a nějak to tam propadlo. Byl to neskutečný pocit pomoct týmu v takovémto utkání.

Co vám řekli kluci po zápase v kabině?
Jen, že bude svačinka (smích).

Dnes více jak 40 minut a minule dalších 65 minut jste Přerovu nedokázali dát gól, čím to?
Dvě třetiny to drželi oba gólmani, ale po druhé třetině jsme se hodně zvedli. V šatně jsme se nahecovali a řekli si, že do toho půjdeme. A to nám pomohlo při těch důležitých momentech.

Čtvrtý bod jste v prodloužení urvali také. Jak byste jej popsal?
Jindra si na polovině výborně vybojoval kotouč, pak jel sám na brankáře a se štěstím mu to tam spadlo.

Jak jste se na Přerov připravovali? První utkání vám příliš nevyšlo...
Na utkání jsme se připravovali hodně. Myslím si, že dnes jsme podali nejlepší výkon, který jsme ze sebe mohli vydat, a výborně nás podržel gólman.

Jak se jeví Přerov jako soupeř?
Jedná se o velmi silný a kvalitní tým, který nic nedává zadarmo. Mají velmi kvalitní hráče. My dnes měli na holích více štěstí a bereme 4 body.

Příští utkání proti Havířovu, opět pro 4 body?
Utkání bude podobné tomu dnešnímu. Jak Havířov, tak Přerov jsou kvalitní týmy, které nedají kůži lacino. Ale my si věříme a rozhodně se pokusíme ty 4 body urvat.