Neexistuje, aby nám takto nevycházely závěry zápasů! Má jasno Ondřej Holomek

Kristýna Zigmundová • 03.02.2018

Sedmadvacetiletý obránce, který v zápase proti Havířovu naskakoval na led společně s Jakubem Teperem hledal slova velmi těžko. „Zápas vůbec nehodnotím pozitivně. Mohli jsme mít tři body a máme jeden,“ kroutí hlavou po zápase, který se od prvních sekund vyvíjel lépe pro domácí celek. Valaši hned v první minutě šli do vedení, které ale neobhájili v posledním dějství.

Slova k utkání s Havířovem se hledala těžko asi každému hráči. Valaši do zápasu naskočili velmi dobře a po prvních sekundách již vedli. Soupeř sice srovnal ve druhé třetině, ale stačilo pár minut a každý z týmů si připsal další branku a Valaši se nésledně dostali do jednobrankového vedení. Poslední třetina Valachům ale nevyšla podle představ. Neovlivňuje je právě ten rychlý vstup do utkání a rychlé vedení? „To si nemyslím, podle mě to nemá až takový dopad,“ říká rozhodně Ondřej. Fanoušek by mohl říct, že se Vsetínu tak rychlé vedení vždy vymstí. „Neřekl bych vymstí. Ono to tak možná vypadá, ale tím to není. V šatně jsme si toho řekli hodně, ale toto jsme neřešili. Naopak si myslím, že by nám brzké vedení mělo pomáhat, ale naše závěry jsou prostě špatné.“

Na otázku, co by hře vytknul odpověděl jednoznačně. „Neexistuje, abychom ty závěry takto vypouštěli!“ a má pravdu. Valaši v posledních zápasech měli výborný vstup do utkání, jejich výkon ale pokulhával vždy v závěru zápasu. Nepramení právě tyto chyby a nedůslednost z tlaku, kterému jste vystavení? „Tak pod tlakem jsme celou sezónu. Pořád se honíme za tou osmičkou. Podle mě to tím ale nebude. Tlak od trenérů nebo tak něco také není nějaký přehnaný. Spíše se nervujeme sami a pak to tak dopadá, no,“ kroutí hlavou sedmadvacetiletý bek.

„Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát. V posledních zápasech se nám to sice nedaří, ale my máme pořád jasný cíl. Víme, že body stále potřebujeme a teď je pro nás nejdůležitější každý zápas ubojovat,“ odpovídá na otázku, do čeho šli v posledních zápasech. Po tomto utkání ale Valaši ještě neskládají zbraně. Los mluví lépe v jejich prospěch. „Nemusíme teď vyhrát všechny zápasy, ale my se budeme snažit v každém bodovat a do toho play-off se prostě dostat,“ říká Ondřej odhodlaně. „Na zaváhání Havířova čekat nebudeme. Všechno je teď ještě stále v našich rukou a čekat na něco by se nám nemuselo vyplatit,“ dodává ještě druhým dechem na závěr.