Nejproduktivnější obránce Filip Krajčík: Na Vítkovice jsme si věřili

Helena Hegeďová • 21.09.2019

V utkání proti Vítkovicím přidal patnáctiletý obránce Filip Krajčík ke svým třem asistencím z předešlých zápasů také jednu branku. A zrovna tu vítěznou, jelikož jako jediný proměnil samostatný nájezd. "Měl jsem přesně promyšlené, co budu dělat. Trénuju to tak na tréninku," usmíval se po zápase. "Vyhráli jsme sice za dva body, ale ty se taky počítají," líčí, jak jeho týmu spadl kámen ze srdce, protože to bylo v letošní sezóně poprvé, co vsetínský dorost bodoval.

Filipe, do dnešního zápasu jste šli bez bodu, jaké to pro vás bylo?
Bylo to na nic. Proti Vítkovicím jsme ale měli strašnou chuť vyhrát a dokázali jsme to. Vyhráli jsme sice za dva body, ale ty se taky počítají. Tato výhra nám hodně pomohla.

Brali jste Vítkovice jako těžkého soupeře?
Mysleli jsme si, že Vítkovice budou těžký soupeř, ale věřili jsme si na ně.

Potvrdilo se to v zápase?
Ze začátku to pro nás bylo těžké, ale od půlky druhé třetiny jsme potom začali hrát hodně do těla a agresivně. To se nám vyplácelo.

Velmi brzy jste se dostali do vedení, ale soupeř skóre otočil. Neměli jste na paměti předchozí zápasy, které jste takto prohráli?
Podle mě jsme na to ani nevzpomněli a hráli jsme pořád svou hru.

Hráli jste stejně jako v minulých zápasech, nebo jste něco změnili?
Změnily se nám trochu první i druhá lajna, pár hráčů se vyměnilo. Co se týče taktiky, tak jsme hráli pořád stejně.

Dostali jste branku ve vlastní přesilovce, čeho se vyvarovat, aby se to příště nestalo?
Mohli bychom zlepšit rozehrávku a hlavně v přesilovkách více střílet, abychom dávali góly my. Tato situace, která nastala, už by se neměla opakovat.

Cítili jste větší tlak za stavu 3:3?
Ano, ke konci už nás Vítkovice trochu tlačily, ale myslím si, že jsme to dobře ubojovali. Nakonec jsme vyhráli, a to je hlavní.

V prodloužení jste měli několik šancí, jak byste tuto část zápasu popsal?
Tam jsme to mohli proměnit už v prodloužení, to je pravda. Já i Mates Dědek jsme tam měli šanci, určitě se to dalo proměnit a nemuseli jsme do nájezdů. Taky Boris Bebaliak tam byl v šanci.

Jako jediný jste proměnil nájezd, věděl jste, co budete dělat?
Ano, měl jsem přesně promyšlené, co budu dělat. Trénuju to tak na tréninku, střílím na vyrážečku a někdy to vyjde.

Jak jste si užili děkovačku?
Užili jsme si to opravdu hodně, jsme rádi, že jsme vyhráli, protože jsme to potřebovali. Určitě nás to může nakopnout do příštích zápasů, na které se dobře připravíme. Příští týden si jdeme pro další výhry.

Odehrané v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno