Nejvíce nás mrzí první třetina, přiznává Daniel Krenželok

Helena Hegeďová • 07.01.2018

„Nejvíc si asi budeme vyčítat tu první třetinu, protože oni na nás vletěli a my jsme s tím měli počítat,“ okomentoval klíčovou část zápasu s Frýdkem-Místkem dvacetiletý obránce Daniel Krenželok. Vsetínský bek neodváděl dobrou práci jen na modré čáře, ale vidět byl také v útoku. „Když už to bylo 2:0, tak jsem se snažil hlavně podpořit útok, protože jsme vlastně neměli co ztratit,“ řekl na své útočné výpady.

Dane, jak hodnotíte dnešní utkání?
Hodně nás mrzí, že jsme nezískali 3 body. Nejvíce ta první třetina, protože oni na nás vletěli a my jsme s tím měli počítat. Nevím, jestli jsme se na to špatně připravili, ale myslím si, že jsme tušili, jak budou hrát. Měli jsme vědět, jaký budou mít nástup. Měli jsme to zvládnou líp a bude to pro nás poučení do dalších zápasu. Něco jsme si k tomu řekli a druhá a třetí třetina už byly lepší, ale nestačilo to k bodům.

Frýdku-Místku se v poslední době moc nedařilo, myslíte si, že o to větší mohli mít chuť vás porazit?
To nevím, my jsme si také mohli víc věřit po výhře 11:0 s Kadaní. Dneska jsme měli šance, ale nepadaly tam góly.

Hráli jste podobnou hru jako proti Kadani. Nebylo by klíčem k úspěchu něco jiného?
Stejnou hru, jako jsme aplikovali tady a proti Kadani, jsme aplikovali už i předtím proti Prostějovu, Českým Budějovicím. Aktivní a bruslivý hokej, tlačit se do brány. Vycházelo to. Teď bohužel ne.

Dnes jste byl hodně vidět v útoku, i když jste obránce. Vnímal jste to tak?
Když už to bylo 2:0, tak jsem se snažil hlavně podpořit útok, protože jsme vlastně neměli co ztratit. Museli jsme se tlačit do útoku, ale nepadlo to tam.

Nezdálo se vám, že jste trochu zaostávali v osobních soubojích? Nehodilo se trochu přitvrdit, když to nešlo herně?
V první třetině šel Frýdek do osobních soubojů po hlavě a vyhrával je, jenomže potom jsme přitvrdili my a šlo to vidět. Měli tam pár zraněných hráčů, kteří zůstali ležět na ledě. Soupeř hrál hodně agresivní a bruslivý hokej. Dohrávali souboje, a to nám ze začátku dělalo problémy, hlavně teda v rozehrávce.

Jak vidíte následující dvojzápas v Benátkách?
Musíme odtamtud odvézt šest bodů, protože je potřebujeme do tabulky, aby nás dostaly do play-off. To je pro nás nejdůležitější, takže teď si z Benátek musíme opravdu přivézt všechny body a potom jdeme dál. Uděláme další sérii. Teď nám skončila čtyřzápasová série výher, takže je na čase začít znova.

Ve vsetínském týmu jste na střídavé starty, už víte, jestli do Benátek odjedete?
To v tuto chvíli zatím nevím. O tom se bude ještě rozhodovat.