Několik důvodů, proč v neděli ráno na Lapač! Juniorka vyzve ve šlágru kola Šumperk

Dominik Tobola • 20.10.2012

Vsetínská juniorka útočí na postup, to je více než jasné. Svěřenci trenéra Jenáčka po první čtvrtině mají na kontě pouze jedinou prohru. Tyčí se na první příčce tabulky Ligy juniorů skupiny Východ. A hned začátek čtvrtiny druhé je velice vábný a to jak pro fanoušky, tak pro hráče. Na Vsetín dorazí druhý Šumperk, což znamená jediné, šlágr kola. A proto jsme si pro Vás připravili pár důvodů, proč zítra v 10:30 by na Lapači neměl chybět žádný správný fanoušek VHK.

Šlágr kola - lepší utkání v soutěži není k nalezení!

Ano, je tomu tak. Lepší utkání prostě nemůžete navštívit, protože výše postavení soupeři v tabulce jednoduše nejsou. Šumperk předvádí v probíhajícím ročníku velmi kvalitní výkony, což dokumentuje vítězství z minulého týdne proti Havířovu. Draci porazili třetího adepta na postup do baráže o ELJ na svém ledě 5:4 a ukázali tak svoji velkou sílu. Vsetínská juniorka má pouze jediného přemožitele, jímž je Hodonín. Ostatní utkání dotáhli Valaši do zdárného konce. V čele je utkání s Havířovem, které zelenožlutí otočili ze stavu 0:2 na 3:2 a taktéž ukázali svou velkou vnitřní týmovou sílu. V neděli krátce před polednem se na Lapači hraje nejspíše nejlepší hokej v kraji.

První vzájemný duel pro Valachy

V úvodním kole Ligy juniorů na sebe narazili právě tito dva soupeři a na ledě Draků se radovali Valaši. Výborný výkon jak v útočné, tak v defenzivní fázi daroval vítězství Vsetínu v poměru 5:3. Tehdy otevíral skóre ruský šikula Uchin, jenž se doslova promíchal až do branky. Poté následovala přesilovková střela Žáka, kterou brankář neviděl a zákonitě pustil za svá záda. Klíčovou branku poté vstřelil Tobola, který v oslabení dokázal potrestat hrubou chybu domácí obrany, v čele s brankářem. Nakonec rozhodl utkání dvěma trefami vsetínský snajpr Kývala. Dobrá vizitka do zítřejšího šlágru, nemyslíte?

Jedny z nejlépe střílejících mužstev

Vsetín a Šumperk patří do úzké špičky i také co se týče vstřelených branek. Zatímco klub z podhůří Jeseníků vévodí tabulce tref do černého, Vsetín je za Hodonínem o jedinou branku třetí. Šumperk vstřelil 39 branek a má tudíž v průměru 4,3 gólů na utkání. Valaši si připsali o tři trefy méně a zaokrouhlili tak svůj počet na branky 4 na zápas. Avšak v domácím prostředí mají Zelenožlutí ještě o jednu branku na zápas více, pět. Takže z pohledu atraktivnosti, šancí a gólových momentů se máme bezpochyby na co těšit.

Bojovnost, srdce, touha! Tradiční vsetínské atributy

"Já Vám za celý tým slibuji, že pro postup do ELJ uděláme maximum," vzkázal v předsezónním rozhovoru obránce Báchor. Ano, je to již valašská tradice. Zásluhou dobrých výsledků není "pouze" um a výkon na ledě po stránce herní. Je to o týmovém duchu, touze vyhrávat, o záskoku za spoluhráče, týmové komunikaci. To vše se musí a dodržuje v NHL, Extralize, nebo Lize juniorů, jinak by to prostě nešlo. "Tak abych pravdu řekl tak tahle návštěva mě zaskočila. Myslím si, že ti, kteří přišli, nelitovali, skvěle se bavili. Každá povedená akce byla odměněna potleskem. Na konci utkání jsme si i parádně užili děkovačku. Věříme, že svoji hrou se nám podaří zvednout návštěvnost," řekl tehdy o návštěvě po utkání s Přerovem navrátilec a nejproduktivnější bek Žák. A když se k bojovnosti a pohledným akcím přidá skvělé publikum, je to jako kdyby přibyl na ledě šestý hráč. "Tady na Vsetíně je hokejové prostředí zcela unikátní," pokračoval vsetínský strůjce vítězství z předchozího důležitého utkání proti Havířovu.

Vidina baráže bude blíže a blíže

Pokud Vsetín zítra uspěje a utrží plný počet bodů, jeho náskok na dorážející pronásledovatele se zvýší na 9 bodů. To v případě však, že by Havířov neuspěl v zítřejším domácím utkání proti Opavě. "Takže tímto bychom si Vás, celý juniorský tým, dovolili pozvat na nedělní utkání proti HK Hokej Šumperk 2003, který počne v 10:30. S pozdravem VALAŠI!"