Nemáme stát vzadu a kochat se, máme podpořit útok, říká Filip Dundáček

Kristýna Zigmundová • 09.01.2018

Dohrávka dvanáctého kola vyšla lépe Vsetínu, který zvítězil poměrem 4:2. Nejvíce se o vítězství zasadil dvaadvacetiletý obránce Filip Dundáček, jenž si připsal vítěznou trefu. „Jeli jsme do útoku a jeden z útočníků vystřelil. Odrazilo se to ke mně a já jsme to tam prostě narval,“ popisuje střelu.

Jak hodnotíte dnešní zápas?

Do utkání jsme vstoupili dobře. Měli jsme dobrý pohyb, bruslili jsme, akorát tomu ze začátku chyběly góly. Ty jsme dali ve druhé třetině, ale mohlo jich být víc. Pak jsme si to ve třetí třetině trochu zkomplikovali, ale naštěstí jsme to dotáhli do zdárného konce.

První třetina vyšla bezbrankově. V čem byl problém?

Nedávali jsme góly. Měli jsme dost střel, ale domácí gólman nám to všechno pochytal. My jsme nebyli moc před bránou, takže všechno viděl a chytil to.

Měli jste několik přesilových her, které v letošní sezóně nejsou vaše silná stránka. Neovlivnilo i toto zápas?

Celou sezónu s tím bojujeme a shodou náhod jsme dneska dali branku v přesilovce úplně z ničeho. Musíme na tom ale zapracovat a dávat góly, protože to pak rozhoduje zápas.

Vstřelil jste vítěznou branku utkání, můžete ji nějak přiblížit?

Jeli jsme do útoku a jeden z útočníků vystřelil. Odrazilo se to ke mně a já jsme to tam prostě narval.

V posledních zápasech se do útoku derete více i vy obránci. Jak to vnímáte?

Máme od trenérů za úkol podporovat útok. Nemáme stát vzadu, ale máme jezdit s útočníky dopředu. Sem tam se nám tam i něco odrazí a my z toho pak dáme branku, například jako já dnes. Snažíme se hrát aktivně, nestát pouze vzadu a jen se kochat.

Očekávali jste, že Benátky takto zdramatizují zápas?

Benátky mají mladé, bruslivé mužstvo, takže to jsou takový dravci. Zápas jsme měli pod kontrolou, ale pak jsme si to vlastními chybami zkomplikovali. Na to si musíme dát pozor a zítra to odehrát líp.