Vstupenky online
  80. narozeniny

Nesmíme ztrácet pokoru, říká po osmém vítězství v řadě Tomáš Frolo

Jan Tajzler • 15.10.2018

Vsetínský tým zamířil k dalšímu utkání na horkou půdu do Přerova. Proti Zubrům se Vsetínu podařilo zvítězit naposledy ještě při vzájemném působení ve 2.lize, konkrétně ve finálové sérii play-off 2015. Na vítězství z přerovského ledu pak Vsetínští čekali téměř pět let. Dlouhé čekání však ukončili Valaši ve středu v rámci 14. kola Chance ligy. Ke svému druhému utkání v sezoně nastoupil i Tomáš Frolo a znovu si dokázal připsat kanadský bod, když asistoval v první třetině u branky Mitche Theoreta, dlouho se zdálo, že by to mohla být i branka vítězná, ale domácí Zubři v závěrečné power-play srovnali. O bonusovém bodu Vsetína navíc však opět rozhodl Ondřej Slováček.

Jak už predikoval před utkáním v Přerově Tomáš Pitule, na Valachy čekalo další bojovné utkání podobné tomu v Jihlavě. Po prvním prvoligovém vítězství nad přerovským rivalem jsme se na dojmy z utkání zeptali Tomáše Frola. "Byli jsme svědky vyrovnaného utkání, nechybělo mu plno osobních soubojů a myslím si, že šlo o klasické derby. Konečná remíza byla nejspíš pro oba celky zasloužená," zahájil pozápasové hodnocení navrátilec do vsetínské sestavy. 

Přerov zahájil utkání svým pověstným domácím náporem, který byl navíc umocněn dvěma početními výhodami v krátkém sledu po sobě. Vsetín se však dokázal s úvodním tlakem Zubrů vyrovnat a poté domácí tým začal přehrávat. "Hra byla od začátku hodně kouskovaná. Na můj vkus se vylučovalo až moc, téměř vůbec se nehrálo pět na pět a celý zápas to určitě poznamenalo. Myslím, že Přerov opřařil smolný gól, který od nás dostali, ale na druhou stranu hraje se až do poslední vteřiny a náš útočník tím ukázal pravý kanadský důraz," poznamenal Frolo na adresu svého spoluhráče Mitche Theoreta. Byl to právě Tomáš Frolo, jenž byl u zrodu první branky utkání. "Věděl jsem, že do konce první třetiny zbývájí poslední vteřinky a řekl jsem si, že nic jiného než střelu už zkusit nemůžu, a tak jsem vypálil. Přišlo mi, že brankář Klimeš se snažil kotouč podržet, tak aby se už nevhazovalo. Nejspíš si však vůbec neuvědomil, že akci dojel Mitchel Theoret, který se možná už stačil přiučit i trochu české vyčůranosti a foukl mu to tam", poznamenal s úsměvem vsetínský obránce. 

Přerov doslova inkasoval branku do šatny, ale na psychice domácích hráčů to v úvodu prostředního dějství příliš znát nebylo. Znovu si dokázali vypracovat nápor a opět jim k tomu dopomohly i početní výhody. "Bylo jasné, že Přerov do nás bude bušit, je to kvalitní soupeř a v domácím prostředí je ženou diváci, nezbývalo jim nic jiného než hru otevřít. My jsme se více soustředili na obranu a hráli více do defenzívy. Nemyslím si, že jsme hráli úplně zle, ale bohužel se nám to nepodařilo vydržet až do konce základní hrací doby, kdy jsme inkasovali v power-play. Pro nás smůla, pro ně radost." 

Vsetín se musel během třetí třetiny neustále bránit, Zubři měli dokonce i po dobu dvaatřiceti vteřin možnost dvojnásobné početní výhody, ale bojovníci z Valašska nechtěli vyrovnání dopustit za žádnou cenu a co se týče týmových statistik, pak určitě Valaši zaznamenali vylepšení úspěšnosti ubráněných oslabení.  "Samozřejmě nás mrzí, že jsme v závěru inkasovali. Byl to pro nás nešťastný okamžik, ale na druhou stranu takový sport je, právě kvůli tomu to lidé mají rádi, protože nikde není napsané, jak to dopadne. Dokázali jsme se však oklepat a připravit se na prodloužení, ve kterém jsme vybojovali extra bod navíc."

Z Přerova vezl Vsetín body naposledy 14. prosince 2013, hanácký púst ukončil v prodloužení přesnou trefou Ondřej Slováček a rozpoutal v sektoru hostů vlnu radosti. "Vím, že fanoušci Vsetína a Přerova mají mezi sebou velkou rivalitu, ale je dobře, že se oběma táborům daří vytvářet skvělou atmosféru. Města jsou blízko mezi sebou, takže lidi příjdou, pobaví se, třeba i zanadávají, ale to k derby zápasům patří.  Důležité je, aby to nepřerostlo ve větší extrémy a já věřím, že se to nikdy nestane. Mělo by to mít především sportovní duch." 

Díky dalšímu vydařenému prodloužení se Vsetín radoval již z osmého vítězství v řadě. Tomáš Frolo zatím stihl odehrát pouze dva zápasy, ale pokaždé slavil vítězství. Opětovný návrat do rozjetého týmu si pochvaloval. "Určitě je pro hráče přijemnější, že se po zranění nebo po vypršení trestu vrátí do týmu, který má za sebou šnůru vítězství. Někdy se naopak může stát, že týmu se nedaří a vy se s tím od začátku svezete, ale nyní hrají kluci výborně a my musíme mít neustále pokoru a každé vítězství je pro nás perfektní."

Po zápasech s pražskou Slavii a přerovskými Zubry čeká Valachy další náročný soupeř a to samotný lídr Chance ligy a jeden z největších favoritů - českobudějovický Motor. "Na každého soupeře máme taktiku, určitě nás trenéři zase uvědomí, na co si dát proti Českým Budějovicím pozor. Myslím si však, že bychom se měli soustředit hlavně na sebe a snažit se vydat ze sebe maximum. Čeká nás domácí zápas a doma chceme vyhrávat bez ohledu na to, který soupeř zrovna přijede," uzavřel pozápasové hodnocení v Přerově Tomáš Frolo. 

×
Odehrané v 15:00 | Jun.
VHK ROBE Vsetín
AZ RESIDOMO Havířov