Nevěřil jsem, že je to opravdu gól, říká s úlevou autor vítězné branky Martin Kubo

Filip Bazala • 14.03.2015

Další velký zápas mají za sebou týmy Vsetína a Poruby. Valaši z něj i napodruhé vyšli vítězně a před zaplněným Lapačem bylo k vidění kvalitní hokejové střetnutí. To rozhodla až třetí třetina, když v 46. minutě vstřelil vítěznou branku Martin Kubo. „Ani se mi nechtělo věřit, že je to vážně gól,“ prozradil po zápase s viditelnou úlevou. Svěřenci trenérů Jenáčka a Hlobila mají tedy před sebou maximálně tři zápasy, ve kterých jim stačí alespoň jednou zvítězit, aby postoupili do vytouženého finále.

Martine, jak hodnotíte druhé semifinálové utkání?
Věděli jsme, že to znovu nebude nic jednoduchého. Šli jsme do zápasu s tím, že musíme hrát ze zabezpečené obrany, abychom první neinkasovali. Do první třetiny jsme vstoupili dle našich představ, dali jsme branku a žádnou neinkasovali. Hráli jsme doma, takže jsme chtěli střílet góly, což se v konečném součtu povedlo.

Proběhla nějaká speciální příprava na Porubu od trenérů?
Rozhodně jsme si společně připomněli, že mají v týmu velmi dobré individuality jako Luděk Krayzel či Marek Pavlačka, ale abychom nějak speciálně rozebírali jejich hru a dostávali pokyny, jak máme hlídat toho a toho, tak to ne. Řekli jsme si, že zápasy poctivě odbráníme a budeme vyrážet do nebezpečných protiútoků.

Co rozhodlo ve druhém zápase série?
Jedním z hlavních faktorů byl opět Peťa Hromada, který nás podržel v přesilovkách soupeře. Pak to byla určitě třetí třetina, kdy nám to do branky Poruby doslova napadalo.

Je to doma!

Fotka zveřejněná uživatelem VHK Vsetín (@vhkvsetin),

Do zápasu jste šli bez kapitána. Bylo pro vás těžké vyrovnat se s absencí Daniela Vaňka?
Dan už ve čtvrtek odešel dříve z tréninku, protože mu nebylo dobře. Má nějaký zánět v očích, ale snad bude brzy v pořádku. S klukama jsme si tedy řekli, že se s tím musíme vyrovnat a hrát stále jako jeden tým. Dan nám v zápase rozhodně chyběl, nahradil ho s céčkem Radim Tesařík, zvládli jsme to a i pro něj zvítězili.

Vstřelil jste třetí branku, která byla v konečném součtu vítězná. Jaké byly bezprostřední pocity?
Ani se mi nechtělo věřit, že je to vážně gól. Strašně dlouho jsem v sezoně nehrál a branku nedal ani nepamatuji, tak jsem byl za to moc rád. Ihned další střídání ještě přidal trefu Petr Hruška a v tu chvíli už jsem věřil ve vítězství.

Podívejte se na fotografie ze zápasu

Zmínil jste vaše dlouhé léčení po zranění. Už se cítíte lépe?
Ano cítím. Zvlášť když teď už pravidelně hraju ve třetí formaci. Dostávám více prostoru a hraje se mi dobře. Noha nebolí a cítím se víc a víc v pohodě, takže věřím, že forma půjde ještě nahoru.

V sérii je před vámi poslední krok.
Na to nesmíme myslet, protože ten poslední krok je vždycky nejtěžší. Do Poruby pojedeme opět poctivě bránit, hrát ze zajištěné obrany. Doufám, že z protiútoků opět nějaké branky vstřelíme. Budeme chtít vyhrát za každou cenu, ale hrát musíme disciplinovaně.

Co říkáte na fanoušky?
Chtěl bych jim poděkovat už za první zápas, kdy nás přijeli v hojném počtu podpořit. Také za domácí zápas, který byl z pohledu atmosféry skvělý. Také věřím, že přijedou znovu v minimálně takovém počtu, jako ve středu i v neděli do Poruby a dopomohou nám opět zvítězit.

Autobusem do Poruby!

Klub je opět připraven v případě zájmu vypravit autobus či autobusy v neděli 15.3. na 3.semifinále do Poruby. Odjezd od zimního stadionu je v 15 hod. Možnost přistoupení i ve VM, zastávka Vsetínská. Cena zpáteční jízdenky činí 100 Kč na osobu. Závazné přihlášky pište na mail: klub@hc-vsetin.cz a uveďte vždy jméno a příjmení + počet osob.