Nikdy mě ani nenapadlo, že bych si mohl zahrát za Vsetín, přiznává Jakub Doktor

Helena Hegeďová • 20.05.2019

„Vsetín jsem si vybral hlavně kvůli tomu, jaký má ten klub jméno a ambice, což se mi na něm hrozně líbí. Líbí se mi také styl, jakým hraje,“ jmenuje Jakub Doktor hlavní faktory svého rozhodování a novém působišti, „měl jsem samozřejmě obrovskou radost,“ dodává. Doposavad hrál jednadvacetiletý útočník pouze v Českých Budějovicích a letos ho tedy čeká první štace mimo domov. „Už v průběhu sezóny jsem přemýšlel o tom, že půjdu pryč,“ přiznává.

Jakube, jak se udál váš přestup do vsetínského klubu?
Mé působení zde se vlastně zrodilo tak, že jsem se jednoho dne, už během sezóny, dozvěděl, že mě trenéři Vsetína nějakým způsobem sledují a měli by o mně zájem. Měl jsem samozřejmě obrovskou radost, protože když jsem začínal s hokejem, tak mě nikdy ani nenapadlo, že bych si tady za tenhle tým mohl zahrát. Měl jsem radost a postupem času, když mi v Budějovicích nabídli jen tryout, jsem se rozhodl sem přestoupit.

Doposud jste hrál pouze v Českých Budějovicích, těšíte se na novou zkušenost?
Určitě. Už v průběhu sezóny jsem přemýšlel o tom, že půjdu pryč, abych si v této lize udělal jméno jinde a posunul se dál. Jsem rád, že to takhle dopadlo.

Tato myšlenka vás napadla až v loňské sezóně, nebo už i dříve?
Tak v předchozích sezónách to bylo jiné. Neměl jsem toho tolik za sebou, a tím pádem jsem neměl ani žádné nabídky. Letos pár nabídek přišlo, za což jsem rád, protože jsem se mohl vydat tímto směrem.

Podle čeho jste se tedy rozhodl? Pomohlo také to, že spoustu současných hráčů Vsetína hrálo za Motor?
Vsetín jsem si vybral hlavně kvůli tomu, jaký má ten klub jméno a ambice, což se mi na něm hrozně líbí. Líbí se mi také styl, jakým hraje. Některé kluky tu samozřejmě znám. Třeba Gábiče (Davida Gábu), Blážu (Ondřeje Bláhu), s Vlastou Dostálkem jsem taky hrál, takže to je jen další plus.

Pomohlo vám v prvních dnech to, že jste nepřišel do úplně cizího prostředí, ale měl jste se na koho obrátit?
Tak trošku ano, ale zatím musím říct, že jsou tu super kluci. Zatím jsem tu s nikým neměl problém a jsem tu moc spokojený.

Seznamujete se rád s novými lidmi, nedělá vám to problém?
Problém mi to nijak nedělá. Teď jsem sice v podstatě poprvé venku z Budějovic, ale tak tam do týmu taky každou sezónu přišlo plno nových kluků, takže s ohledem na to už mi to ani nepřijde.

A jak si užíváte první tréninky?
Suchou přípravu moc rád nemám, ale je to potřeba. Bez toho to prostě nejde. Jelikož jsem v podstatě naskočil až minulý týden a kluci už makali dva týdny, tak chvilku trvalo, než jsem se zapracoval. Dělalo mi to na začátku problémy, trošku mě bolelo tělo, ale teď už je to v pohodě.

Říkal jste, že jste začal později. Co bylo důvodem?
Bylo to tím, že jsme hráli dlouhou baráž. Tím pádem jsem měl dva týdny volno, které jsem dostal od trenérů. Pak jsem se hned stěhoval sem.

Obohatila vás nějak baráž po hokejové stránce?
Ze svého osobního pohledu musím říct, že mi ta baráž hodně dala. Taky se mi i vyvedla, zahrál jsem si vlastně i proti Jágrovi, Plekancovi a tak dále. Dalo mi to hodně, ale bohužel jsme skoro nic neuhráli. Z týmového pohledu to byl spíš propadák. Mně to ale dalo hodně.

Jaká je vaše oblíbená a naopak neoblíbená část letní přípravy?
Nevadí mi dlouhé běhy, jsem na ně tak nějak zvyklý a vůbec mi nedělají problém. Neoblíbenou asi úplně nemám, ale zmínil bych třeba testy na kole, ty jsou pro mě asi jako jediné takové hořké. I když hořké je to vlastně všechno, celá letní příprava (směje se).

Věnujete se mimo sezónu i nějakým doplňkovým sportům?
Jo, určitě, bez toho se to taky neobejde. Rád hraju fotbal, tenis nebo volejbal, víceméně všechno, abych se udržel v kondici.

Jaké byly zápasy na Lapači, když jste přijel v dresu Motoru?
Já jsem se sem vždycky hrozně těšil, protože je tady neskutečná atmosféra. Vždycky jsem si to tady hrozně užíval a to, že tady teď budu hrát, je pro mě nepopsatelný zážitek.

Jste jeden z nejmladších v týmu, jaká bude vaše role?
Já si myslím, že to bude spíš černá práce, nevypustit žádný souboj, rvát se tady o místo a tak dále. Pracovat pro tým.

Je něco, co byste chtěl na závěr vzkázat fanouškům?
Chtěl bych vzkázat, že bych si moc přál, aby v sezóně fungovala taková ta vzájemnost, když se nám třeba někdy nebude dařit. Ale myslím, že tady se i tak fandí pořád dál a my se budeme snažit nechat na ledě sto procent a udělat nejlepší možný výsledek.