Nový soupeř, další výzva. Vsetín zavítá na led Litoměřic

Tomáš Kopecký • 22.09.2017

Objevit nepoznané a pokusit se po dvou porážkách znova okusit chuť vítězství. Takový je cíl vsetínských hokejistů, kteří se v sobotu vydají do severních Čech, aby bojovali o cenné body do ligové tabulky. Soupeřem jim bude tým HC Stadion Litoměřice, se kterým se Valaši nikdy v historii nestřetli. Domácí celek, který od letošní sezony zapojuje do sestavy mladé hráče v rámci projektu Dukla, má zatím na kontě dvě výhry a patří mu sedmá příčka. Vzhledem k tabulkovému postavení se dá očekávat velmi vyrovnaný duel. Podaří se Vsetínu poprvé zvítězit na ledě soupeře? Zápas začíná v sobotu v 17:00.

Z krajského přeboru během čtyř let až do první ligy. Taková byla cesta Litoměřic z amatérských podmínek až mezi profesionály. Když Severočeši v sezoně 2005/6 nenasadili seniorský tým do žádné ze soutěží, jen málokdo by si pomyslel, že budou v budoucnosti účastníkem play-off 1.ligy. Přeci se tak stalo a v roce 2014 obsadily Litoměřice 7.místo, když ve čtvrtfinále podlehly Olomouci. V dalších dvou sezonách si připsaly účast v předkole.

Tento celek vždy sázel na spolupráci s okolními kluby a nikdy se nezdráhal mluvit o tom, že funguje na principu farmy. „Od začátku působení v 1. lize jsme nikdy nepopírali, že musíme pokaždé s někým spolupracovat. Není v našich silách vytvořit si dvacetimilionový rozpočet, abychom byli samostatně konkurenceschopní,“ prozradil generální manažer Jan Fišera. Letos přišel zlom a vedení klubu mělo problém, aby poskládalo mužstvo na WSM Ligu. Nakonec se Stadion dohodl s ČSLH a do hry chce zařadit talentované mládežníky z okolních měst. Někteří fanoušci nesou tento fakt nelibě a s krokem svazu nesouhlasí, je to však realita.

Litoměřice vyrukují na soupeře s mladým kádrem

Litoměřice vstoupily do nového ročníku úspěšně a z prvních čtyř duelů si připsaly dvě výhry. Nejdříve sice Stadion podlehl favorizovaným Českým Budějovicím 2:5, pak se však blýskl překvapivou výhrou na ledě Prostějova. Jestřábi v tomto utkání vedli do 38.minuty, následně se vývoj zápasu naprosto změnil a Litoměřičtí vstřelili čtyři branky v řadě. „Byl jsem překvapen, jak se nám proti Budějovicím dařilo držet krok. Vlastně nás přehráli až v posledních deseti minutách, kdy se projevila jejich zkušenost. V Prostějově jsme byli lepší tým a zaslouženě jsme zvítězili,“ doplnil útočník Matěj Chalupa. Druhé vítězství si Severočeši připsali v domácím utkání s Kadaní, kterou zdolali 6:3. Velkou bojovnost ukázali hokejisté Stadionu i v následném utkání s Frýdkem-Místkem. Ačkoliv v zápase prohrávali už 0:4, dokázali se vzchopit a snížili na rozdíl jediné branky. Při hře bez brankáře už se však gólově neprosadili.

Statistikám vládne teprve devatenáctiletý Matěj Chalupa (4+0), který drží průměr jednoho gólu na zápas. Dalšími talentovanými mladíky jsou Filip Jirásek (2+0) a Jan Veselý (2+0). O své zkušenosti se s mladšími spoluhráči mohou podělit Jaroslav Kalla (0+1) a Vítězslav Bílek (0+2). Oba hráči dohromady odehráli skoro 1000 zápasů v české extralize.

Vrátí se Vsetín zpět na vítěznou vlnu?

Ve Vsetíně narazili po úspěšných dvou zápasech na krutou realitu WSM Ligy. Každý soupeř je kvalitní, zápasy jsou nesmírně vyrovnané a o každý boj budou muset Valaši svést tuhý boj. Přestože zelenožlutí dokázali zdolat silné Ústí nad Labem a Karlovy Vary, v dalších duelech odešli z hrací plochy poraženi. Nejdříve vysoko podlehli Kladnu (1:7), a pak doma nestačili na rivala z Přerova (1:3). Nyní mají Valaši možnost na nápravu a pokusí se poprvé v sezoně zvítězit na ledě soupeře.

Zelenožlutí jsou aktuálně na jedenácté pozici se ziskem pěti bodů. Trápí se především v koncovce. Jen tři týmy vstřelily v probíhající sezoně méně branek. Větší produktivita chybí také v přesilových hrách. „Musíme se na početní výhody zaměřit, více se v nich sehrát a dostat do hlavy jisté automatismy. Věřím tomu, že na přesilovkách zapracujeme a bude nám to tam padat,“ doufá Ondřej Slováček.

Utkání mezi Vsetínem a Litoměřicemi startuje v sobotu v 17:00. Průběh zápasu můžete sledovat na placeném streamu tvcom.cz, nebo textově na onlajny.com.

Předpokládané sestavy:

Litoměřice: Klouček – Jeřábek, Pavlas, Smetana, Kvasnička, Jandus, Strejček – Bílek, J. Veselý, R. Pilař – Kantner, Helt, M. Chalupa – Miškář, J. Šimeček, Jirásek – M. Havelka, Komárek, Hanták.

Vsetín: Horčička – Frolo, Ostrčil, Janáček, Teper, Dundáček, Holomek – Březina, Kucharczyk, Markovič – Vávra, Podešva, Slováček – Finsterle, Šilhavý, Hořanský – Karafiát, Pokorný, Vrána, Klímek.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov