O budoucnosti Vsetína rozhodne příští týden

Václav Trávníček, Jan Hrbáček • 22.05.2007

V s e t í n – O tom, zda vsetínský klub bude i v následující sezóně hrát nejvyšší českou soutěž, rozhodne příští týden, konkrétně čtvrtek 31. května. Zrovna tento den je totiž „deadlinem“ , do kterého musí vedení valašského celku předložit Asociaci profesionálních klubů seznam dluhů a návrh na jejich zaplacení. „Tak jsme se domluvili druhého května na schůzce se šéfem APK, ředitelem extraligy a svazovým právníkem. Nebojte, vše bude v pořádku. Vsetín extraligu hrát bude," řekl předseda představenstva Vsetínské hokejové Oldřich Štefl v deníku Sport.

Štefl: Licenci dostaneme

Podle Oldřicha Štefla dosahují dluhy Vsetína částky šest a půl milionu korun. Jedná se především o nesplacené výplaty hráčů, kteří na Valašsku působili v minulosti. Na APK se už s prosbou o pomoc obrátili hráči Bělohlav, Bacul nebo Pavliš. „Vsetín musí do konce května předložit seznam svých dluhů a návrh na řešení. Od toho se bude odvíjet, zda dostane licenci,“ řekl ředitel extraligy Stanislav Šulc MF DNES s tím, že konečné slovo bude mít schůze APK 6. června. Tam se rozhodne definitivně.

Vsetínský klub trápí dluhy už delší dobu. V minulosti je řešil třeba výměnou za akcie. Tak se stal minoritním akcionářem třeba bývalý vsetínský brankář Roman Čechmánek. Podle stránek www.justice.cz dostal svůj akcionářský podíl za dlužnou částku 294 tisíc korun. S nedostatkem financí souvisí absence hlavního sponzora. Vyjma České spořitelny, která valašský klub podporovala jednu sezónu, nemá Vsetín od roku 2001 žádného. Při hledání partnerů měla šestinásobnému mistrovu pomoci Česká sportovní, ovládaná firmou Perinvest Tomáše Petery, avšak žádných konkrétních výsledků nebylo doposud dosaženo.

Přes všechny potíže však předseda představenstva věří, že Vsetín do blížícího se ročníku nastoupí. „O variantě, že bychom licenci nedostali, vůbec neuvažujeme," říká. Jestli je Šteflův klid oprávněný ukáže příští týden.

Letní příprava podle plánu, trénuje i Andersons

Vsetínští hokejisté mají za sebou tři týdny letní přípravy pod vedením nové trenérské dvojice Vlach - Neliba. „Trénujeme naplno každý den," říká obránce Jiří Kučný. Spokojenost s průběhem přípravy však panuje hlavně na druhé straně. „Kluci makají výborně a příprava probíhá, jak má," řekl Valašskému deníku hlavní trenér Rostislav Vlach. I přes mediální masáž, kterou vsetínský hokejový klub musí v posledních dnech snášet, jde dál program A-mužstva bez větších potíží. Naopak, v nejbližších dnech se k týmu připojí další hráči.

Do přípravy se již zapojil také lotyšský obránce Janis Andersons, který nedávno podepsal s klubem novou smlouvu. Od června se k týmu přidají také Roman Stantien, kapitán Luboš Rob, Armands Berzinš a jednání nadále probíhají i se třetím Lotyšem Laurisem Darzinšem. Brzo by se podle Vlacha mohli na Vsetíně objevit i další noví hráči, jejich jména zatím nechtěl prozradit. „Jde o obránce a útočníka," doplnil kouč. S mužstvem netrénuje Lukáš Duba, který míří do prvoligové Kadaně a ani slovenský forvard Ľubomír Sabol.

Letní příprava ve Vsetíně se příliš neliší od těch z předchozích sezón. Hraje se fotbal a tenis. Nejvíce se hokejisté zapotí při klasickém běhání a spinningu. Tréninkové jednotky se odehrávají také v tělocvičnách.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov