Odstartovala aukce dresů z Pocty Zbrojovákům. Výtěžek se promění v inline povrch

Redakce • 07.01.2020

Dvojice utkání na přelomu roku s Porubou a Přerovem se ve Vsetíně nesla v slavnostním duchu. Valaši oblékli speciální sadu červených dresů, jejichž prostřednictvím složili Poctu Zbrojovákům. Tedy svým předchůdcům, kteří budovali hokej ve městě od roku 1939 až do 90. let v podmínkách, jež byly od dnešní reality výrazně vzdálené. Klub v této době nesl název patronátního podniku Zbrojovky a až do „přebarvení“ v roce 1993 vyznával červenou, bílou a modrou.

Dresy můžete dražit ZDE!

Hokejový Vsetín si v aktuální sezoně připomíná výročí 80 let od založení samostatného klubu. Nejúspěšnější celek historie samostatné české extraligy doposud připravil pro fanoušky velkolepou výstavu na zámku, utkání v narozeninových dresech či aktuální výpravnou kroniku. Pomyslným vrcholem narozeninového roku se stala právě unikátní akce Pocta Zbrojovákům.

Historicky první soutěžní zápas odehráli vsetínští hokejisté na Silvestra 1939 proti Valašskému Meziříčí. Proto se vrchol narozenin uskutečnil právě v tomto období. V posledním domácím utkání roku 2019 proti Porubě a v prvním nového roku 2020 proti Přerovu nastoupili Valaši ve speciální sadě dresů. Jejich prostřednictvím vzdali hold hráčům, kteří bojovali za vsetínský klub v dobách minulých, kdy podmínky pro lední hokej byly na úplně jiné úrovni než dnes. „Když jsem na výstavě viděl kusy výstroje z dřívější doby, musel jsem před těmi hráči smeknout. Z dnešního pohledu je neuvěřitelné, s čím museli hrát,“ poznamenal obránce Ondřej Slováček.

Obě utkání vyšla Vsetínským na výbornou. Porubu přemohli 3:1, Přerov 2:0. Z obou utkání tak vyšli vítězně a inkasovali pouze jedinou branku. „Vypadá to, že nám speciální edice dresů nosí štěstí. Asi bychom v nich měli hrát část častěji,“ usmál se útočník Radim Kucharczyk, vsetínský odchovanec a nejzkušenější hráč týmu.

Podoba „zbrojováckých“ dresů vychází z letošního návrhu standardních soutěžních úborů, nese se však v červené barvě. Právě ta byla spolu s bílou a modrou pro historii vsetínského hokeje až do přechodu k zelenožluté kombinaci v roce 1993 příznačná.

Vyvolávací cena jednoho dresu odkazuje na rok, ve kterém byl vsetínský klub založen, tedy 1939 korun. Výtěžek z dražby na www.sportovniaukce.cz půjde na výrobu a instalaci inline povrchu, který by Vsetínští rádi umístili v letních měsících do prostoru ledové plochy. „Zejména naše děti by se totiž na této ploše mohly nadále rozvíjet ve svých dovednostech,“ uvedl již dříve jednatel VHK ROBE Vsetín Daniel Tobola.

Úspěšní dražitelé dostanou k dresu rovněž certifikát potvrzující pravost dresu.