Ondřej Pavelec: Ze zázemí na Lapači jsem mile překvapený, Vsetín patří do extraligy

Redakce • 07.08.2019

Užívá si léto bez toho, aniž by mu v kalendáři svítil termín odjezdu na kemp NHL. Bývalý reprezentační gólman Ondřej Pavelec v těchto dnech pobývá na Valašsku a ve středu se vydal navštívit vsetínský Lapač. Podíval se na trénink A-týmu, prošel si zázemí stadionu. „Jsem ve Velkých Karlovicích na návštěvě u Jirky Hudlera a dnes jsme si dali trošku volno od golfu. Tak jsem se přijel podívat na trénink,“ usmíval se mistr světa z roku 2010 a někdejší hráč Winnipegu či New York Rangers.

Na Lapač jste dorazil společně s agentem Pavlem Maršounem. Povězte, lákala by vás taková práce poté, co jste loni v 31 letech ukončil hráčskou kariéru?
Přiznám se, že nevím. Je ještě brzo, co jsem skončil. Nechávám věcem absolutně volný průběh a uvidíme, kam mě to zavede.

Vypadá teď vaše léto jinak, než v době aktivní kariéry?
Podobně jako letos jsem to měl už loni, kdy jsem věděl, že už asi hrát nebudu. Teď je pro mě léto dobré v tom, že si můžu věci plánovat. Netlačí mě čas. Hlavně už tam není trénink, takže z tohohle pohledu je to super.

Čemu se nyní věnujete?
Dělám věci, které dělat chci. Například hraju golf. S nadsázkou říkám, že jsem se od konce kariéry ještě nezastavil, toho času je snad ještě míň (úsměv). Je to samozřejmě o tom, že si člověk může dělat, co chce. Když jsem se vracel po sezoně v létě domů, byla spousta aktivit, které jsem musel stihnout. Zatímco když někam jdu teď, nejsem pod nějakým časovým tlakem, a můžu si všechno líp naplánovat. Je srpen, blíží se doba, kdy jsem zase odjížděl do Ameriky, takže z tohoto pohledu je super, že mám na všechno čas.

Sledujete stále hokej?
Samozřejmě sleduji. Není to tak, že bych se po konci kariéry vykašlal na dění kolem hokeje. Sleduji ho rád. Během kariéry jsem na hokej nikdy nekoukal, nesledoval jsem ho. Ale když teď nehraju, je to něco jiného. Užívám si pohled z tribuny, který je jiný. Vlastně je to úplně jiný hokej, než jaký vidíte z branky. Hlavně u toho není stres ze zápasu a z dalších věcí. Hokej pořád sleduji a sledovat budu.

Máte přehled i o Chance lize, kterou loni hrálo vaše mateřské Kladno?
Průběh sezony jsem nesledoval pravidelně, ale protože Kladno hrálo Chance ligu, věděl jsem vždycky výsledky. Baráž o extraligu už jsem sledoval.

Na Lapači ale nejste poprvé, že?
Kdepak, hráli jsme tady v mládežnických kategoriích, vzpomínám si na finále dorostenecké extraligy. Naposledy jsem tady mohl být snad v roce 2005.

Co se vám vybaví, když se řekne Vsetín?
Samozřejmě ta zlatá éra, kdy Vsetín dominoval extralize. Jako malí jsme v Kladně chodili na každý hokej, a když přijel Vsetín, byl to svátek. Tu dobu si pamatuji celkem dobře, ve Vsetíně hrálo i dost hokejistů z Kladna. Protože jsem tady dlouho nebyl, čekal jsem nějakou chajdu. Jsem ale mile překvapený. Zázemí Lapače je super zrekonstruované, byl jsem se podívat v kabině a je to na velké úrovni. Samozřejmě o místní atmosféře se nemusíme bavit, o tom každý ví. Jsem opravdu příjemně překvapený ze zázemí, z toho, jak se to tu celkově vylepšilo, to jsem nečekal.

Dovedete si Vsetín představit v nejvyšší soutěži?
Vsetín do extraligy patří. Jméno má velké a zanechal tam velkou stopu. Takovýto klub s tradicí by měl hrát extraligu. Na druhou stranu je to o financích, o tom, aby klub fungoval ekonomicky. Ale jak se tady dívám, peníze snad jsou. Do klubu samozřejmě nevidím, ale Vsetín jako takový by extraligu měl hrát a snad se toho fanoušci brzy dočkají.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov