Pane Čechu, to myslíte vážně?

Václav Trávníček • 05.03.2008

Už to tak chodí – vítězům je dovoleno psát historii. Nicméně výroky zlínského trenéra juniorů Zdeňka Čecha mají s reálnou historií pramálo společného. Co se stalo? Čech v rozhovoru pro oficiální stránky českého hokeje prohlásil, že na jeho klub udělal Vsetín podraz a mezi řádky poznamenal, že to bylo naschvál. Ptám se: to myslíte, pane Čechu, vážně? Ano, Vsetín udělal chybu. Nicméně je třeba ji vnímat v kontextu celého vsetínského hokeje. A ten se momentálně nachází v klinické smrti, ve které přestávají fungovat základní životní funkce.

Ano, příslušní lidé si měli zkontrolovat, zda má hráč Podešva právo nastoupit, či nemá. Ano, je na místě se ptát, proč se osobní tresty v jedné sezóně ruší a v následující už opět ne (a proč, když už jsme u toho, se provádějí kontumace se zpožděním "pouhých" několika měsíců). Pro mne je však kontext vsetínského hokeje omluvou. Zároveň chápu, že pro mnoho lidí to být omluvou nemusí. A nic proti nim nemám.

Co však je už za hranicí, je nařčení z úmyslu! Věty o tom, že by chtěli vsetínští trenéři někoho záměrně podrážet a poškodit, to je drzost nejhrubšího zrna. Když si k tomu připočteme údajné výroky vůči hráčům, že mají „trenéry na ...“, napadají mne k drzosti ještě slova arogance a sprostota. Mimochodem, pouhé dva dny předtím jste dle oficiálních stránek klubu "jen těžko hledal slova" která by okomentovala vyřazení od šestnáctého týmu soutěže.

Tak trochu to připomíná povýšené výkřiky některých zlínských fanoušků na účet valašského týmu: „My jsme Zlín – vy nejste nic“. Nicméně fanoušci ať si vykřikují co chtějí, ani ti vsetínští Zlín zrovna nešetří. Vy jste ale profesionální trenér. Proto věřím, že svá slova přehodnotíte, alespoň tak, že se na pár vteřin zastydíte. Taková slova nepatří nejen do médií, ale neměla nikdy zaznít ani v okruhu kamarádů.

Fotografie použita s laskavým svolením hokej.zlin.cz

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov