Páté vítězství pod stromeček? Valaši se ve vánočním utkání postaví Frýdku-Místku

Jan Tajzler • 20.12.2018

Vánoce již buší na dveře, ale ještě před tím budou vsetínští hokejisté bojovat v domácím prostředí o další důležité body do tabulky Chance ligy. Na vsetínský Lapač tentokrát přicestuje soupeř z moravsko-slezského pomezí a to celek Frýdku-Místku. Vsetín touží potvrdit aktuální formu a pod stromeček si připsat další důležité vítězství proti soupeři, který zahájil stíhací jízdu za elitní osmičkou. Kdo bude mít v předvečer vánočních svátků větší důvod k radosti? Přijďte ze sebe odhodit předvánoční stres a podpořte na Lapači svůj tým, začínáme v sobotu od 17:30.

Frýdek-Místek: Slezská stíhačka nabíra na rychlosti

Úvod do sezony měli ve Frýdku-Místku strašidelný, třinecká farma sice nepatří mezi největší favority soutěže, nicméně minimálně role černého koně ji před začátkem sezony byla přisuzována právem. Slezanům se však po nepovedeném startu začalo dařit, pomohla výměna trenérů a aktuálně se Frýdek-Místek s nadějí divá vstříc elitní osmičce. Na tu momentálně ztrácí hratelných šest bodů. V posledních třech utkáních navíc rysi zabrali a slavili ve všech případech, postupně skolili Třebíč (3:2p), Litoměřice (3:1) a naposledy zvítězili v krajském derby proti ostravské Porubě 2:1. Jde vidět, že Slezané si naplno uvědomili důležitost bojů proti největším konkurentům v boji o kýžené pozice zaručující účast v play-off. Nyní se pozornost rysů ubírá směrem k Valašsku, kde by červenobílí rádi uspěli.

Tým Frýdku-Místku tvoří z větší části nadějní mladíci z třineckého klubu. Ovšem mateřská loď z města železa myslí i na potřebné zkušenosti, které budoucí hvězdy Ocelářů potřebují sbírat po boku zkušených borců. Jedním z nich je bezesporu Rastislav Martynek, aktuálně nejproduktivnější hráč Frýdku-Místku nasbíral 27 kanadských bodů, za 13 branek a 14 asistencí. Dobrou sezonu prožívá také jednadvacetiletý mladík David Kofroň, jenž u rysů platí za dvorního asistenta (5+20). Martynkovi pak v produktivitě výrazné pomáhá Štěpán Hladoník (14+4, opomenout bychom pak neměli dalšího borce s extraligovými zkušenostmi a to Milana Mikulíka (8+13).

Obraně sobotního soupeře vsetínských hokejistů vévodí Jan Bartko (3+13) vedle něj se může defenzíva rysů spolehnout také na Patrika Husáka (2+11). Brankoviště třinecké farmy drží již od dob druholigových Lukáš Daneček, záda mu kryje talentovaný mladík Nick Malík.

Vsetín může v domácím prostředí atakovat druhou příčku

Valaši zatím prožívají úspěšný týden. Po pondělním povedeném obratu proti Třebíči si družina trenérů Dopity a Jenáčka připsala další cenný bodový zisk. Vsetínští po téměř měsíční odmlce přivezli z ledu soupeře plnohodnotný tříbodový zisk, když ve třetí třetině zlomili odpor Litoměřic a slavili vítězství 5:3. V utkání se blýskl dvěma trefami Ondřej Kopta a důležitý bodový zisk ze severu Čech se hned příjemně projevil do tabulky. Vsetín upevnil čtvrtou pozici a při stejném počtu zápasu zvýšil náskok na pátý Prostějov na čtyři body. Najednou se před Vsetínem otevřel široký obzor, který sahá až těsně pod jihlavskou Duklu, na druhé Kladno totiž zelenožlutí ztrácejí pouhé dva body, k tomu mají zápas k dobru. „Samozřejmě myslíme i na vyšší příčky, ale musíme se dívat hodně i dolů. Jít koncentrovaně od zápasu k zápasu, abychom i nadále vítězili. Máme nyní tři domácí utkání v řadě a doufám, že v nich budeme naplno bodovat,“ řekl po vítězném utkání v Litoměřicích Peter Mikuš, jenž svou parádní trefou otevřel brankový účet zápasu.

Vsetín bude v sobotním vánočním utkání opět spoléhat na své domácí prostředí. V tabulce domácích zápasů Valaši zaujímají třetí pozici, na první Kladno však ztrácejí pouhé tři body a k tomu mají dva domácí zápas k dobru. Frýdku-Místku navíc mají Vsetínští co vracet, v posledním vzájemném utkání v Polárce Vsacané vedli již 2:0, ale rysi dokázali ještě do konce první třetiny skóre otočit a nakonec dokráčet k cennému vítězství 5:3. Do sestavy Valachů se navíc již v Litoměřicích vrátil Mitchel Theoret a obnovenou premiéru si kanadský forvard odbude právě v sobotním utkání.

Vsetín se v domácím prostředí představí v předvečer vánočních svátků, za soupeře mu bude nedaleký Frýdek-Místek. Přijďte se odreagovat po vánočních nákupech a podpořit vsetínské hokejisty v cestě za dalším vítězstvím, startujeme v 17:30. Pokud se však do valašské hokejové Meky nedostanete, pak můžete utkání sledovat prostřednictvím online přenosu a nebo si u stromečku naladit přímý přenos skrz portál hokejkatv.cz.

Partner utkání:  MOUB INTERIER

MOUB Interier, společnost s více než 20 letou tradicí v oblasti stavebních prací. Díky důrazu na komplexnost poskytovaných služeb se zaměřením na design, nejvyšší kvalitu a kvalitní materiály, získal renomé nejen v české republice, ale také v Itálii, kde jedna z divizí společnosti dlouhodobě působí.

Opět nás čeká také přestávková soutěž s BR Servis ve střelbě na branku! Najděte v našem zpravodaji speciální nálepku, která vás pošle do hry. Opět hrajeme o vouchery do našeho fanshopu v hodnotě 500, 1000 a 2000 Kč. Soutěž se koná o první přestávce po úpravě ledu. Také bude ve hře znovu výhra v Hokejové tombole 50:50. Tikety do tomboly můžete zakoupit u kamelotů. Jeden tiket má cenu 50Kč. Tak držíme palce!

Sestavy v posledním kole:

Frýdek-Místek: L. Daneček – Haman, Husák, Adámek, Zahradníček, Bartko, L. Kovář, Krisl – Rudovský, Klimša (A), Martynek (C) – Kofroň, Peterek, Christov – Flok, Kuťák, Motloch – Kaukič, D. Stránský, Przybyla.

Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Hryciow, Slováček, Jenáček, Holomek, Rudl, Ondračka – Karafiát, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Theoret, Kopta, Vávra – Hořanský, Šilhavý, Vítek.