Petera Tršku čeká náročná sezóna. Všechny týmy, ve kterých bude působit, mají vysoké ambice

Michal Veselý • 21.08.2009

Pořádná porce zápasu čeká v letošní sezóně na obránce Petera Tršku. Věkem ještě dorostenec bude nastupovat jak v týmu kouče Jenáčka, tak i v juniorce Juraje Juríka a v neposlední řadě bude k dispozici i trenéru Hlobilovi u A-týmu. V přípravě stihnul odehrát i dva zápasy v jeden den, nejdříve pomohl juniorce porazit slovenského mistra z Trenčína a večer byl u porážky seniorů v prvoligovém Havířově. „Letošní sezóna bude hodně náročná,“ má jasno slovenský reprezentant.

Dva zápasy v jeden den, to už je slušná porce. Peter Trška si v letošním ročníku určitě nebude moc stěžovat, na malé herní vytížení. S nadsázkou by se dalo říct, že se o něj trenéři Jenáček, Jurík a Hlobil poperou. Slovenský zadák ráno hájil barvy juniorky (Vsetín vyhrál 5:4, Trška 1+1) a hned po obědě ho čekal odjezd na utkání mužů v Havířově. „V zápase juniorů jsme dokázali porazit slovenského mistra, jim sice chyběl nejlepší hráč Tomáš Klima, ale my jsme dnes měli opravdu hodně šanci. Slovenská liga je slabší než ta naše, Vsetín by se v ní určitě neztratil, hrál by v klidu ve středu tabulky,“ ví o rozdílech mezi slovenskou a českou soutěží talentovaný zadák. V zápase v Havířově se už bodově prosadit nedokázal (Vsetín prohrál 4:2). „Byla už na mě vidět únava, první třetina byla ještě dobrá, ve druhé už to bylo horší,“ přiznává 17letý obránce.

„Letos toho budu mít opravdu hodně. V létě sem ale opravdu hodně makal, s hráči z Ruska i NHL, opravdu jsem makal jak šroub, musím to zvládnout,“ ví Trška o porci zápasu která ho čeká ve starším dorostu, juniorce i v A týmu. Na prvním místě je pro mě Ačko, podle toho jak se uchytím, určitě budu hrát i v juniorce a pomůžu i staršímu dorostu. Ambice všech týmu, ve kterých budu působit, jsou vysoké, muži musí postoupit, to je základ. Juniorka se zase musí vrátit do extraligy, s trochou štěstí by se to mělo podařit,“ mluví o týmových cílech do sezóny mladý obránce. Tři týmy, tři trenéři, každý je trošku jiný a s každým musí mladý zadák najít společnou řeč. „S panem Hlobilem vycházím myslím parádně, pana Juríka znám jen od začátku letošní přípravy a vypadá, že je fakt super, pana Jenáčka znám už dýl a ten je taky skvělý,“ hodnotí kladně všechny trenéry Trška.

Peter Trška je momentálně jediným mládežnickým reprezentantem, který reprezentuje žlutozelené barvy. Před sezónou se zúčastnil Memoriálu Ivana Hlinky. „ Na úvod turnaje jsme porazili Finsko 7:2, potom jsme prohráli s Ruskem 7:1 a v závěrečném zápase ve skupině jsme podlehli po prodloužení Američanům. O konečné umístěni jsme hráli s Českem a prohráli. Češi měli štěstí, nehráli nic moc,“ kritizuje malinko český tým Peter Trška. Mladého obránce to táhne někdy hodně dopředu. „Baví mě to, někdy si rád zaútočím, v mužích ale na to ještě nemám dostatek zkušeností,“ uzavírá odchovanec dubnického hokeje.