Petr Hromada: Jsme první, kdo Opavu porazil, takže jsme museli hrát dobře

Jan Tajzler • 12.10.2014

Vsetín v sobotním utkání dokázal jako první tým v sezoně skolit opavský Slezan. Velkou zásluhu na vítěství měl domácí brankář Petr Hromada, který přišel o čisté konto až v samotném závěru utkání. Právě strážce vsetínské svatyně se s námi podělil o své dojmy z utkání. Petr se také vyjádřil k fanouškům a směrem k valašskému derby: „Všiml jsem si, že máme nejvyšší návštěvy, i proto si nesmíme dovolit je zklamat špatným výkonem nebo porážkou ve Valmezu."

Petře, gratuluji k vítězství, kolik dnes chybělo k čistému kontu, byly to necelé tři minuty?
Myslím, že to nebylo letos poprvé, i s Frýdkem-Místkem jsme dostali zbytečnou branku na konci utkání. Trochu nám pomohla porážka v Břeclavi, kde jsme přijeli nekoncentrování a mysleli si, že to půjde samo. Posadilo nás to na zadek a dnes jsme hráli tak, jak jsme měli. Poctivé jsme bránili a hráli to, co na Vsetíně hrát chceme. O přestávce jsem se bavil i s hráči Opavy, kteří si to utkání vybrali dneska. Také potřebovali spadnout na zem, protože vyhráli zatím všechno a říkali, že už hráli jako mistři světa. To však nesnižuje náš výkon, ten byl dnes výborný.

Ještě se vrátím k tomu čistému štítu. Bývá to tak, že tým se většinou snaží, aby byla třeba i nějaká svačinka, ale přišlo mi, že tým vám v závěru už moc nepomohl?
Mě to mrzelo, byla to rána od modré, chtěl jsem ji chytit do lapačky, ale vyrazil jsem ji a dostal jsem branku. Byla to jedna z mála střel, které jsem vyrazil a tým jako Opava tyhle situace trestá. Potom jsem se však bavil s Měchem a ten se mi dokonce omlouval, že mi to dnes zkazil. Řekl jsem mu, že mi ušetřil pětikilo. (smích)

To je asi zákon schválnosti, protože jste tam měl spoustu těžších zákroků. Dva skluzy, které jste předvedl ve třetí části, byly úžasné.
Já jsem se tam vrhl jenom do brány, ale několikrát mě to i trefilo. Někdy jsou však těžší zákroky, které třeba z tribuny vypadají jednoduše. Když to třeba Opava točí kolem brány, tak je mnohem důležitější ta poziční, jestli dobře stojíte u tyče a pohlídáte si to.

Opava je známá tím, že ve Vsetíně umí hrát velmi efektivní hokej, se kterými jste měli třeba v loňské sezoně problémy. Dnes jste mi však připadali, že tvář hry jste udávali vy?.
My jsme si před zápase vzpomínali na utkání z loňského play off, kdy ta Opava si to tady dokázala vystát, počká si a z minima potom vytěží maximum. Mají v týmu dobré střelce, kteří jsou v šancích velmi úspěšní. Měl jsem z toho obavy, musel jsem se pořád držet v koncentraci, protože proti nim stačí malá nepozornost a oni z toho dají branky.

Souhlasíte s tím, že to byl dnes nejlepší výkon v mužstva v sezoně?
Určitě. Kolikrát jsme ty zápasy vyhrávali se štěstím, ale dnes to tak rozhodně nebylo. Podali jsme kvalitní výkon, jsme první, kdo Opavu porazil, takže jsme museli hrát dobře.

Překvapilo mne, že jste na Opavu nečekali a šli jste do nich, forčekovali, vybojovali jste spoustu puků a od druhé třetiny jste byli lepší. Opava se nemohla ani dostat z pásma.
My jsme měli připravené video, sledovali jsme zápasy z loňska. Dali jsme tomu zápasy velkou důležitost, protože jsme věděli, že pokud vyhrajeme, zůstaneme v kontaktu se špicí a v opačném případě bychom šli dolů a těžko by jsme se dostávali nahoru. V přípravě jsme tomu podřídili maximum a myslím, že se to dnes vyplatilo.

Porazili jste vedoucí celek tabulky, teď však míříte na půdu outsidera z Valašského Meziříčí. Nemáte obavy z podcenění soupeře?
Tady se právě musí ukázat tvář mužstva. Jestli chceme hrát na špici, tak bychom měli takové zápasy zvládat. Kostra týmu je tady pořád stejná a měli bychom už zúročovat nabrané zkušenosti a přistoupit k tomu, jako dnes.

Měnil jste za poslední dva roky něco v přípravě? Mám pocit, jakoby každou sezonu chytal ve vsetínské brance jiný Hromada a vždy se zlepšením.
Kéž by to tak bylo a pokračovalo. Přes léto jsem se však hodně věnoval tréninku, protože stále studuji a mám na to více času. Měl jsem možnost pracovat s jedním nejlepších trenéru v Evropě. Vedl mě pan Haas, který trénoval i ve Lvu Praha, byl jsem tam i s kluky, kteří chytají v Rusku nebo v extralize a pohled na to jak trénují mi dalo hodně zkušeností. Musím však nadále pracovat, i když si myslím, že tomu dávám hodně. Není to však pouze o fyzické připravenosti, ale více jsem začal pracovat s hlavou a doufám, že jsem se posunul trošku dál.

Takže Vsetín může být zatím v klidu, co se týče brankářského postu?
Já doufám, že jo. Mám tady Lukáše Plška, ten je velmi kvalitní brankář, má toho za sebou už moc. Řeknu to blbě, ale musím se snažit, abych mu nedal šanci. On své kvality má, je to pro mě motivace, vydržet v bráně co nejdéle.

V příštím týdnu vás čeká valašské derby. V těchto duelech se však moc na tabulku nekouká, je to spíše o psychice, jak se budete připravovat?
Je to tak, je to derby, hraje se ve Valmezu a bývá tam super atmosféra. Bobři jsou nepříjemný soupeř, i přes to, že jsme vloni všechny duely s nimi vyhráli. O motivaci však máme postaráno, musíme ukázat, že jsme tým, který už je vyzrálý a takové duely zvládne. Ještě bych chtěl pochválit fanoušky, všiml jsem si, že máme nejvyšší návštěvy, i proto si nesmíme dovolit je zklamat špatným výkonem nebo porážkou ve Valmezu.