Po první třetině jsme jen nevěřícně kroutili hlavou, přiznal František Zúbek

Filip Bazala • 15.01.2015

Vsetínští hokejisté mají za sebou nejlepších třináct minut hry v sezoně. Technice během této doby nastříleli tři branky a téměř odevzdaný soupeř byl na ručník. „Ani sami jsme nečekali, že úvod nám tak dobře vyjde, to co se dělo ve druhé polovině třetiny, nad tím jsme sami nevěřícně kroutili hlavou,“ řekl k první třetině slovenský útočník František Zúbek. Valaši i tak nakonec dokázali zápas strhnout na svou stranu a mohli tak slavit tříbodové vítězství a udržení druhého místa.

Jak hodnotíte utkání s Technikou?
Vyhráli jsme a získali tři body, to je to hlavní, takže po této stránce jsme spokojeni. Co se týče herní stránky, tak by se mi zápas hodnotil lépe, kdybychom za stavu 3:0 nedali možnost Technice se dostat znovu do zápasu.

Prožili jste nejlepší start zápasu v sezoně. S čím jste do utkání šli?
Rozhodně jsme chtěli začít zápas dobře a to se nám podařilo. Sami jsme asi ani nečekali, že to půjde tak dobře. Podle mě působil soupeř odevzdaně.

Co se stalo poté, kdy jste vedli 3:0?
Myslím si, že jsme Brnu góly doslova darovali. Možná jsme se nechali trochu ukolébat snadným startem zápasu a po našich zbytečných chybách jsme dovolili Technice do konce třetiny vyrovnat.

V kabině bylo asi po první třetině dusno?
Nálada nebyla zrovna nejlepší. Všichni jsme kroutili hlavami nad tím, co jsme schopni na ledě „dokázat“.

Co bylo zlomovým momentem zápasu?
Podle mě se zápas zlomil v momentě, kdy se nám podařilo otočit stav z 3:4 na 5:4 před koncem druhé třetiny. Poté jsme už znovu věřili, že zápas ve třetí třetině dotáhneme do vítězného konce.

Poslední zápasy nastupujete ve formaci s Filipem Ondráčkem a Janem Podešvou. Jak si pochvalujete spolupráci?
Můžu jen pochválit celou naši lajnu, včetně Michala Štědrého, který s námi nastupuje. Nyní se vrátil po nemoci i Michal Hryciow a také k nám dobře zapadl. Ještě kdyby se k nám přiklonilo více štěstí a proměnili jsme alespoň polovinu šancí, které jsme měli, tak by to bylo úplně skvělé.

Nejen proti Technice jste velmi dobře hrál směrem dozadu a podařilo se vám i skórovat. Máte to za úkol od trenérů nebo jste oproti minulým sezonám změnil styl své hry?
Určitě se snažím více pomáhat směrem dozadu, i když nemám od trenérů takové pokyny. Dělám vše pro to, abych hrál pro tým, a když mi to letos do brány nepadá jako minulé roky, tak o to více se snažím pomoci i směrem dozadu.

Sezona se řítí do poslední čtvrtiny základní části. Hlavní konkurenti v tabulce vás čekají převážně už jen na hostujících stadionech. Jak jste zatím spokojeni se svými výsledky?
V probíhající sezoně máme celkem vyrovnané výkony a to je důležité. Díky tomu jsme v tabulce zatím na druhém místě, s čímž jsme spokojeni, ale vždycky to může být ještě lepší samozřejmě. Poslední čtvrtina soutěže bude velmi těžká. Všechno budeme směrovat k tomu, abychom po základní části měli co nejlepší možnou pozici pro vstup do play-off.

V příštím zápase vás čeká Karviná, která posílila a doma bude těžkým soupeřem. Jak na ně?
Pokud budeme hrát tak dobře směrem do útoku jako poslední zápas s Technikou, v obraně se vyvarovat chyb a hrát jednoduše, tak bychom mohli získat tři body. Musíme ovšem všechny tyto prvky hry dodržet, pokud se to podaří, můžeme být úspěšní.