Po těch vyloučeních už to byl trochu vabank, kdo to strhne na svou stranu, říká Adam Hořanský

Josef Kutěj, Kristýna Zigmundová • 12.12.2018

Vsetínský odchovanec a útočník Adam Hořanský hodnotil vítězné utkání proti Havířovu. Sám měl v utkání několik slibných možností a jednu vyloženě gólovou, kterou s úsměvem na tváři rychle a výstižně zhodnotil. „Jsem dřevák, tohle se prostě musí dávat. Jinak musím dnes pochválit celou naši lajnu. Hráli jsme super hokej a co jsme si řekli, to jsme plnili.“

Adame, jak byste zhodnotil vítězné utkání proti Havířovu?
Super začátek. Hráli jsme bez vyloučení a tak, jak jsme chtěli. Nepouštěli jsme je v první třetině do žádných šancí. Druhá třetina byla podobná až na třetí třetinu, kdy jsme měli spoustu zbytečných vyloučení. To nás opět dostalo pod tlak, ale zvládli jsme to, a nakonec to byl super zápas.

Utkání vypadalo poměrně vyrovnaně a to jak na střely, tak v herním projevu.
Havířov hraje super hokej. Nebýt těch přesilovek, kdy se dostali do hry a měli šance, tak si myslím, že tolik ze hry neměli. Myslím si, že jsme minimálně dvě třetiny byli lepším týmem. Oni ve třetí třetině měli hodně přesilovek, což je dostalo do hry. Potom už to byl trochu vabank, na čí stranu se přikloní štěstí, a kdo bude brát více bodů. Nakonec jsme to zvládli lépe a bereme je my.

Konečně se podařilo AZ porazit za tři body. Co bylo jinak?
Osobně nevím. Hrál jsem s nimi utkání tady doma, kdy jsme prohráli v prodloužení. Ale řekli jsme si, že do toho chceme vletět. Ta minulá utkání nám nevycházely začátky a od toho se pak odvíjela. Dnes jsme do toho vlétli, vstřelili branku a prakticky do ničeho je nepouštěli.

Druhá třetina působila trochu ospale. Byl vidět úbytek aktivity ze strany Vsetína. Čím to?
Kluci mají v nohou těžká utkání. Já jsem byl teď týden na antibiotikách. Na ledě jsem byl poprvé v neděli a těch sil bylo trochu více. Jak říkám, mají v nohou hodně zápasů, a tak je jasné, že postupem utkání při aktivní hře síly ubývají a tempo se nedá udržet cely zápas.

V utkání jste měl několik příležitostí, dokonce jednu gólovou. Jak byste to popsal?
Jsem dřevák (směje se). Tohle se prostě musí dávat. Ale nedá se a příště to musí padnout.

Vy jste velmi aktivní na puku, tvoříte šance, střílíte z nebezpečných pozic. Z toho se odvíjel i závar koncem druhé třetiny. Co chybělo ke skórování?
Asi štěstí. Ale dnes musím kluky z lajny pochválit. Myslím si, že jsme hráli super hokej. Aktivní. To jsme chtěli, to jsme si řekli a od začátku jsme hráli jednoduše a aktivně. Myslím si, že jsme odehráli kvalitní zápas a je jen škoda, že to tam naší lajně nepadlo.

Nebylo vám trochu líto, když parťák z lajny Ondra Kopta vstřelil vítěznou branky a vy tam nebyli?
To určitě ne. Jsem rád, že Ondra dal gól, a že se vyhrálo za tři body.

Po vyrovnávací brance na 2:2 jste jako by ožili. Řekli jste si něco, když AZ obrátil na 2:1?
Říkali jsme si, že to nezabalíme. Že do toho půjdeme. Že jsme tady doma a chceme tři body. Vyrovnali jsme a potom jsme to otočili, což je super.

Do konce utkání jste již nenastoupil, stáhl trenér sestavu?
Rozhodila to oslabení. Do těch já nenastupuju a po delší době jsem už byl studený a ani se tomu nedivím, že mě tam už trenéři nedali.

V posledních utkáních jste ztratili hodně bodů. Co udělat jinak, aby se začalo více dařit?
Myslím si, že jsme to dnes snad nastartovali. Do Vánoc chceme všechna utkání vyhrát. Dnes jsme měli opět zbytečně moc vyloučených a toho se musíme vyvarovat. Je to určitě hlavní věc, kterou musíme odbourat. Hrajeme dobrý hokej, ale tohle nás brzdí.

Neopadlo trošku štěstíčko od začátku sezóny? Občas přece jen necháváte vyniknout hostující gólmany.
Tohle úplně nevím, jak bych to popsal. Ale musíme hodně střílet, a to štěstí se k nám zase obrátí. Bez střelby a tlaku do brány se góly dávat nedají. Když budeme dřít a makat, tak to tam bude padat a vrátí se to zpět. Nicméně že bychom měli vyloženou smůlu to si nemyslím.

Další utkání jedete do Ústí, kde jste začátkem sezóny jako jedni z mála padli. Jak se připravit?
No, dostali jsme tam 3:7. Ale musíme se na to připravit jako na každé utkání. Říct si něco k tomu, jak hrají a jet tam s tím, že jedeme pro tři body, což je pro nás nyní velmi důležité.