Pokud chceme postoupit, tak musíme porazit každého, velí nováček Jakub Teper

Kristýna Zigmundová • 12.02.2017

Čtyřiadvacetiletý obránce, který před nedávnem posílil obranné řady Vsetína, přišel z Kopřivnice, kde působil dvě předešlé sezony. V zápase s Porubou ukázal své schopnosti obránce a podílel se na výhře Vsetína 3:2 v prodloužení. „Zápas s Porubou byl podle mě vyrovnaný od začátku do konce. Škoda jen, že jsme neudrželi náš dvoubrankový náskok. Naštěstí jsme ale vyhráli v prodloužení.“

Jak hodnotíte dnešní zápas?

Zápas s Porubou byl podle mě vyrovnaný od začátku do konce. Škoda jen, že jsme neudrželi náš dvoubrankový náskok, protože si myslím, že jsme byli po většinu času trošičku lepším týmem. Opravdu nás ale mrzí, že tam dvakrát po nedůrazu před brankou spadly dva góly.

Před zahájením utkání zasypali domácí fanoušci led papírem a poté ho musela rolba ještě jednou čistit. Ovlivnilo toto nějak zápas?

Příjemné to určitě není, ale měly to oba týmy stejné, takže si myslím, že to zápas nijak neovlivnilo.

Do vedení jste šli až v úvodu druhé třetiny, kdy se dokázal prosadit Vladimír Luka. Viděl jste tuto situaci?

Vláda dostal přihrávku mezi beky a jel sám na bránu. To on moc dobře umí, takže mě nepřekvapilo, že to proměnil.

Soupeři se ale v poslední třetině podařilo vyrovnat vaše dvoubrankové vedení. Byl jste u nějaké inkasované branky?

Ano, byl jsem u obou. Ten první gól byl pro nás spíše smolný, protože se to odrazilo od našeho gólmana přímo do brány. To byla smůla. U toho druhého gólu byl nedůraz před bránou, takže spíš naše chyba.

Podařilo se vám hrát dobře přesilovky a ubránili jste i několik her v oslabení.

V každém zápase jsou přesilovky nebo oslabení, takže si myslím, že před play-off je dobré si to pořádně natrénovat. Poruba je kvalitní mančaft, takže s nimi je hra v přesilovce nebo oslabení určitě zase něco jinačího.

Zápas se vám podařilo rozhodnout až v prodloužení. Viděl jste i tuto povedenou střelu Tomáše Vávry?

Jo, to jsem viděl. (smích) Já ani nevím, co tam ten gólman z Poruby vyváděl. Jel do mezikruží, kde srazil vlastního beka a Vávroš to měl, byť bekhendem, do prázdné kasy. Šel tam za tím dobře, a to se mu vyplatilo.

Čekali jste, že se zápas bude takto vyvíjet?

Tak určitě jsme věděli, že to bude těžké. Poruba je na druhém místě tabulky. Mají tu kluky z extraligy, takže jsme čekali, že to tady zadarmo nebude. Jsme ale rádi, že jsme vyhráli a doufám, že to takto bude pokračovat i v play-off.

Šlo na hře poznat, že proti vám nastupují zkušenější hráči?

Určitě. Co se týká ostatních mančaftů, co jsou v tabulce níž, tak tam ti kluci nejsou tak kvalitní. Když tady přijedou kluci z Vítkovic z extraligy, tak je určitě vidět, že ty zkušenosti mají.

Zdálo se vám někdy v průběhu zápasu, že byl měl soupeř výrazně navrch?

Abych řekl pravdu, tak si myslím, že ani ne. Ten zápas byl celkově vyrovnaný a myslím si, že ta herní převaha byla převážně na naší straně.

V zápase jste mohli několikrát svůj brankový náskok navýšit. Například Vladimír Luka měl snad čtyři tutové šance, které se mu nepodařili proměnit. To jistě v takovémto zápase zamrzí.

Tak jasně, že nás to zamrzelo. Vím, že tam jel i Lukáš Finsterle a mohl dvakrát pálit do prázdné kasy. Je to ale škoda. Na druhou stranu jsem ale rádi za výhru v prodloužení.

V dalším zápase vás čeká Hodonín. Tento zápas vidíte jak?

Hodonín hraje taky nahoře v tabulce, takže to bude nepříjemný zápas, ale myslím si, že to musíme zvládnout. Pokud chceme postoupit, tak musíme porazit každého.