Pomohli by nám dva zkušení útočníci a jeden obránce, říká Viktor Hlobil

Václav Trávníček • 23.06.2013

Už ve čtvrtek vsetínským hokejistům skončí suchá fáze letní přípravy. Následovat bude třítýdenní volno a 5. srpna se Valaši poprvé vydají na led. „S přístupem hráčů jsem spokojený. Trénovali jsme asi ve dvaceti lidech, další hráči mají individuální plán,“ hodnotí asistent Viktor Hlobil. Podle toho by mužstvu pomohlo angažování třech zkušených hráčů - dvou útočníků a jednoho obránce. „Smlouvy podepsané nemáme, ale s jedním hráčem jsme víceméně dohodnuti a další jsou v jednání,“ přiblížil Hlobil.

Jak uplynulou část letní přípravy hodnotíte?
Jsem spokojený. Suchou přípravu jsme odstartovali 2. května a trénovali každý den. V pondělí jsme využívali prostor a okolí zimního stadionu, v úterý zase navštěvovali tělocvičnu. Ve středu jsme se vždy vydali na fotbalové hřiště do Janové. Čtvrtek se nesl v duchu kickboxu a v pátek byla na programu posilovna. Nepřálo nám počasí, takže jsme moc nemohli využít přírodního terénu. Ale v rámci možností jsme chodili běhat na Žambošku.

Kickbox, to byla letošní novinka, že?
Ano. O možnosti kickboxu jsme se bavili už loni, ale nevyšlo to. Letos se to už ale podařilo. Spolupracovali jsme s naším bývalým hráčem Pepou Mikešem, který tady kickbox dělá velmi dobře. Chodí tam i hráči juniorky a staršího dorostu a všichni si to pochvalují. Pro hokejistu je to výborná věc.

V jakém počtu jste nejčastěji trénovali?
Přípravy se pravidelně účastnila většina týmu, to znamená asi dvacítka hráčů. S jejich přístupem jsem spokojený. Individuální plán mají pouze Slováci Juraj Tichý s Máriem Brezánim a David Hoďa. Ti trénují doma. Místní kluci pravidelně docházeli a hráči ze Zlína dojížděli. Přípravu jsme si na jednotlivé části rozdělili s Lubošem Jenáčkem. Několika tréninků se účastnil i nový hlavní trenér Juraj Jakubík, jenž se k týmu naplno připojí od 1. srpna, takže jsme se prostřídali.

Jak vlastně s Jurajem Jakubíkem vycházíte?
Viděli jsme se zatím jen párkrát, ale musím říct, že spolu vycházíme dobře. Myslím, že to bude fungovat. O tom, jak si rozdělíme kompetence, se teprve budeme bavit, ale já mu budu určitě nápomocen. Udělá si svůj obrázek, ale ze začátku jsem mu o hráčích nějaké své informace předal.

A jaký máte dojem z týmu, který se pro nadcházející sezonu rýsuje?
Tím, že k nám přišli kluci z juniorky, se zvýšila konkurence a to na všech postech. Je to dobře. Kromě těchto mladých kluků bychom chtěli mužstvo vhodně doplnit i zkušenými hráči. Když budu mluvit za sebe, rád bych tady viděl dva starší útočníky a jednoho obránce, takového, jakým pro nás byl Jirka Heš. Je to ale samozřejmě složité, protože v našem regionu beci tohoto typu prostě nejsou.

Přípravné zápasy Vsetína před novou sezonou

08.08: Vsetín - Hodonín

13.08: Vsetín - Nový Jičín

20.08: Hodonín - Vsetín

22.08: Přerov - Vsetín

27.08: Vsetín - Přerov

29.08: Vsetín - Opava

03.09: Opava - Vsetín

05.09: Nový Jičín - Vsetín

Takže momentálně jednáte.
Nějaký výběr hokejistů existuje, klub je oslovuje. Uvidíme, jak vše dopadne. Smlouvy ještě podepsané nemáme, ale s jedním novým hráčem jsme víceméně dohodnuti a další jsou v jednání. Uvidíme, nakolik to bude finančně náročné, a pak se rozhodneme.

Máte nějaký „plán B“ pro případ, že by se zkušeného obránce angažovat nepodařilo?
V tom případě bychom se situaci snažili vyřešit nějakým střídavým startem. Ale samozřejmě bychom měli raději toho hráče u nás, aby s námi mohl trénovat. Rádi bychom ho využili do přesilovek. V loňské sezoně se to ukázalo jako klíčové. Když nám odešel Jirka Heš, byla obrana strašně mladá. A Jirka Farda, který se vedle něj něco přiučil, byl věčně zraněný. Takže obrana začala hrát trošku slušně až před Vánoci.

A co kolonka odchodů? Tým od konce loňské sezony opustili útočníci František Zúbek a Marek Dubec. Bude je ještě někdo následovat?
Nevíme o tom, že by měl někdo další odejít. Alespoň to zatím nikdo neavizoval.

Kdy budete definitivně sestavovat kádr pro novou sezonu?
Během přípravy na ledě. Na suchu můžeme udělat kondici, ale nepoznáme, jak se hráči chovají v zápasech. To mluvím zejména o nových klucích, ty stávající samozřejmě známe.

Suchá příprava tedy ve čtvrtek skončí. Co bude následovat?
V pátek od dvou hodin hrajeme tenisový turnaj na Tyršovce s partnery klubu. Následovat bude asi třítýdenní volno a 5. srpna bychom měli jít poprvé na led. Hned 8. srpna nás čeká první přátelské utkání. Každý rok rovněž pořádáme fotbal s fanoušky, který se letos uskuteční zhruba v polovině srpna. Dáme ještě včas vědět.

Pozorujete, jak si přes léto vedou konkurenční týmy?
Každý týden se dívám na to, jak mužstva trénují. Vím, že hodně posilují Karviná a Prostějov. Mám zprávy o tom, že tam míří někteří z hráčů, kteří skončili v Olomouci. Další mají zájem jít do Přerova, který tak bude zase silný. Také vím, se nedávno ze svého chorvatského soustředění vrátil tým Hodonína. Takže to sleduji, mám nějaký přehled. Ale všechno se ukáže až na ledě.

Letní příprava vsetínských hokejistů:

Nový trenér Jakubík: Chceme zlepšit hru na ledě soupeřů

Marek Dubec míří do rodných Nových Zámků

Vsetínské hokejisty v nové sezoně povede Juraj Jakubík

František Zúbek opouští Vsetín a míří do Velké Británie

Nová sezona: Do skupiny Východ se vrací Hodonín, Břeclav a Technika

Letní příprava začala, s A-týmem trénuje dvacítka hráčů