Poprvé mimo Lapač v přípravě. Vsetín bude v Kravařích čelit odvetě Opavy

Filip Bazala • 25.08.2014

Valaši si poprvé v přípravě vyzkouší zápas mimo domácí prostředí a poprvé si taky zahrají odvetu. Vsetínští zatím zvítězili ve všech přípravných střetnutí. Naposledy právě proti Opavě, když se závěrečnou sirénou vystřelil pomyslné tři body Martin Kubo. Zápas se odehraje na zimním stadionu v Kravařích, kde prozatím Slezan působí. Sestavy by se od minulého střetnutí příliš lišit neměly. Přijďte se naladit na sezónu. V úterý od 18:00 v Kravařích.

V posledním zápase přípravy se v dresu VHK představily dvě nové tváře, které by měly posílit tým mužů pro nadcházející sezónu. V prvé řadě jde o zlínského hráče Davida Hrazdíru. Devatenáctiletý forvard ihned ukázal, že by pro tým mohl být přínosem. Stejně tak dvacetiletý obránce Michal Štědrý, jenž na Vsetíně už dříve v mládeži působil. Po zastávkách v Hradci Králové a v Pradubicích je nyní zpět na Lapači.

Samotný zápas s Opavou Vsetín zvládl dobře. Poprvé zvítězil v základní hrací době a navíc prvně brankou při plném počtu hráčů, tedy pět na pět. Trenér Jenáček zápas komentoval takto: „Sice jsme vyhráli, ale bylo to tak tak. Výhru nepřeceňujeme. Opava byla polovinu zápasu lepší, Tomáš Měch patří mezi nejlepší hráče ligy, zejména v přesilovkách. V dalších přípravných zápasech musíme řadu věcí ještě zlepšit a dopilovat.“

Opava by měla nastoupit ve stejném složení jako na Lapači. Trenéři Suchánek a Doboš se už několik let spoléhají na stále stejná jména. Tomáš Měch, Josef Tichý a Dušan Šafránek patří k ikonám současného týmu a tým se na ně může spolehnout. „Domácí měli ze začátku navrch. Postupem času jsme srovnali hru a hlavně v závěrečné třetině jsme měli převahu. Neuměli jsme využít své šance, chyběl nám větší důraz. Hrubka v poslední vteřině zápasu nás stála minimálně remízu. Je to však stále příprava. Zápas jsme hráli na kompletní čtyři pětky. Program máme náročný, takže to byl důvod nasazení všech formací. Vyhodnotíme situaci a uvidíme, jak budeme nadále postupovat,“ hodnotil přípravný zápas trenér Karel Suchánek.

Pravděpodobná sestava:

Vsetín: Hromada (Plšek) – Hurtík, Nedbálek, Haloda, Tichý Jur., Žák, Hryciow, Báchor, Štědrý – Zúbek, Hrazdíra, Ambruz, Hruška, Podešva, Kubáč, Kubo, Mikšovský, Kolařík, Štrbík, Daněk, Kývala.

Opava: Šafránek (Plánovský) – Kysela, Vrabel, Černý, Tichý Jos., Tůma, Mosler, Vrabel, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián, Vaněk, Wolf, Musial, Černý, Svoboda, Chalupa.