Posily před startem ligy: Na Valašsko přichází Patrik Machač a Adam Zeman

Redakce • 07.09.2020

Na pondělním tréninku se trenérům Janu Srdínkovi a Luboši Jenáčkovi hlásili hned tři noví hráči. Po karanténě již na Lapač dorazil brankář Jan Strmeň z Českých Budějovic. Dále se k týmu připojil útočník Patrik Machač, který bude na Vsetíně hostovat prozatím do konce kalendářního roku. Třetí novou tváří je Adam Zeman. Bývalý jihlavský útočník přichází na Valašsko na zkoušku a o své místo v týmu se musí poprat.

Jan Strmeň (brankář, 26. 12. 1991)

Vysoký gólman přichází z extraligových Českých Budějovic. Oba kluby se dohodly na střídavých startech s platností do konce října. Vsetínští fanoušci Jana Strmeně dobře znají z minulých ročníků, kdy ještě v Chance lize hájil barvy Motoru. Jan Strmeň hokejově vyrostl v Havířově, odkud putoval do Komety Brno, Chomutova, Kadaně, Třince, Frýdku-Místku a naposledy právě do Českých Budějovic. Na Valašsku by měl zastoupit momentálně zraněného Jakuba Málka.

>>>PROFIL JANA STRMENĚ NA SERVERU ELITEPROSPECTS.COM (KLIKNĚTE)

Patrik Machač (útočník, 23. 4. 1994)

Kladenský odchovanec svou téměř celou dosavadní kariéru strávil ve svém mateřském klubu. Výjimkou byly dva roky strávené v Kanadě v juniorské OHL v týmu Brampton Battalion, kde si šestadvacetiletý útočník zahrál po boku Barclaye Goodrowa, nynějšího hráče Tampa Bay Lightning. Před letošní sezonou se připravoval na soutěž v extraligových Karlových Varech, kde po příchodu Jakuba Lauka a Davida Kašeho ztratil své místo v základní sestavě. Patrik Machač bude na Valašsku působit prozatím do konce kalendářního roku.

>>>PROFIL PATRIKA MACHAČE NA SERVERU ELITEPROSPECTS.COM (KLIKNĚTE)

Adam Zeman (útočník, 9. 12. 1991)

Třetí nový hráč je osmadvacetiletý útočník Adam Zeman. Podobně jako Patrik Machač prožil svou dosavadní kariéru hlavně ve svém mateřském klubu. Vsetínští fanoušci jej mohou dobře znát z loňských ročníků, kdy byl v dresu Jihlavy soupeřem Valachů. Adam Zeman v roce 2009 postoupil s juniorkou Jihlavy do nejvyšší soutěže, to samé se mu podařilo o osm let později s A-týmem. Ve zmiňované sezoně 2016/2017 byl se sedmi góly nejlepším střelcem prvoligového play-off.

>>>PROFIL ADAMA ZEMANA NA SERVERU ELITEPROSPECTS.COM (KLIKNĚTE)