Poslední venkovní zápas roku, Vsetín míří do Litoměřic

Jan Tajzler • 18.12.2018

Rok 2018 míří do cílové rovinky a na vsetínské hokejisty čeká poslední výjezd na ledovou plochu soupeře. Cesta Valachů povede znovu do Ústeckého kraje, tentokrát na půdu Litoměřic. Podaří se Vsetínu vylepšit na úkor kališníků venkovní bilanci a připsat si další potřebné body pro upevnění v první čtverce? Utkání v litoměřické Kalich areně startuje ve středu od 18:00.

Litoměřice: Kališníci působí na hranici elitní osmičky

Hokej v Litoměřicích stojí na úzké spolupráci s Českým hokejem. Projekt tzv. Dukly se letos zatím držet na hranici postupu do play-off. Republikový výběr nadějných mládežníků by nyní chtěl upevnit svou pozici vítězstvím nad Vsetínem. V posledních pěti utkáních se Severočeši radovali třikrát. Cenné vítězství uhráli kališnici v Havířově, kde brali všechny body za výhru 2:1. Krajské derby patřilo Litoměřicím výrazněji, soupeře z Ústní nad Labem na svém ledě skolily 6:2. Následovaly dvě porážky s konkurenty boující o elitní společnost soutěže, nejprve Litoměřice nestačily na Třebíč, na Vysočině padly 3:6. Do Kalich areny si poté přijel pro tříbodový zik Frýdek-Místek, třinečtí farmáři ukořistili v Litoměřicích vítězství 3:1. Kompenzaci domácích bodů si kališníci zajistili proti jinému soupeři z Moravskoslezského kraje, na ledě Poruby brali po přestřelce 6:4 všechny body.

Statistiky mladého celku vede velezkušený Jan Kloz (16+22), není asi třeba připomínat, že se jedná v kádru Litoměřic o výraznou osobnost a zároveň také třetího nejproduktivnějšího hráče celé soutěže. Výbornou sezonu prožívá také pětadvacetiletý Markus Korkiakoski (15+21). Vsetínská obrana pak bude muset střežit také Martina Kadlece (13+12). Mezi obránci výrazně vyniká další zkušený borec Aleš Pavlas (4+18). V brankovišti se střídá Tomáš Král společně s Martinem Michajlovem.

Vsetín: Ještě jedno tříbodové vítězství na ledě soupeř?

Pro vsetínský tým se bude jednat o poslední venkovní utkání v kalendářním roce 2018. Valaši by rádi před koncem roku napravili venkovní bilanci a po téměř měsici si opět z ledu soupeře přivezli kompletní tříbodový zisk. Naposledy se to družině trenérů Dopity a Jenáčka povedlo 21. listopadu v Benátkách nad Jizerou.

Vsetín má za sebou domácí utkání s Třebíčí. Na jindy neohrožené půdě Lapače to však tentokrát byla náročná bitva. Bíle hvězdy z Vysočiny se do poloviny základní hrací doby dostaly do tříbrankového trháku a Valaši měli plné ruce práce, aby z husté kaše vybruslili. Zelenožlutí se ovšem nevzdali do konce druhé třetiny snižli ztrátu na rozdíl dvou branek, a v závěrečné periodě dokázali plně prezentovat svou výraznou střeleckou převahu v utkání, která činila poměr 40:14. Výsledkem bylo těsné, ale přeci jen tříbodové vítězství 4:3. „Tak pro tým je to lepší než vyhrát 8:2. Nám to dá víc, než kdybychom tady někoho přejeli. Pro nás jako tým je lepší, když víme, že i takovéto skóre se dá otočit,“ hodnotil po nakonec vydařeném domácím utkání Radim Kucharczyk.

Doma by to šlo, ale co ta bilance venku? Vsetínu ke klidnějšímu usazení se v první čtverce chybí body z venkovních utkání a to i dokonce z ledu soupeřů, u kterých by se tříbodové vítězství Valachů předpokládalo už jen díky papírovým předpokladům. Vsetín se nyní pokusí nadělit si pod stromeček ještě jedno letošní venkovní vítězství za plný tříbodový zisk. „zápasy jsou důležité v tom, že týmy okolo nás mají ztrátu třeba šest nebo osm bodů, takže my se teď od chceme odrazit dál od nich. Ať máme třeba náskok dvanáct patnáct bodů a máme potom větší klid. Takže to jsou důležité zápasy,“ burcuje před vánočními svátky vsetínský zkušený centr.

Utkání Litoměřic se Vsetínem startuje ve středu od 18:00 v litoměřické Kalich areně. Utkání ze severu Čech můžete sledovat také prostřednictvím online přenosu nebo přímého televizního přenosu díky portálům onlajny.com respektive hokejkatv.cz.

Sestavy v minulém kole:

Litoměřice: Král (Michajlov) – Pavlas, Marcel, Smetana, Málek, Jebavý, Strejček – Korkiakoski, Kloz, Kadlec – Voženílek, Jícha, Eret – Helt, Havelka, Przybyla – Machač, Matějček, Jirásek.

Vsetín: Gába (4. Šelepněv) – Mikuš, Hryciow, Slováček, Teper, Rudl, Holomek, Jenáček – Rác, Pitule, Karafiát – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Kucharczyk, Vávra – Hořanský, Šilhavý, Klímek.