Potvrdí Valaši narůstající formu i proti Frýdku-Místku?

Filip Bazala • 08.10.2013

Ještě nedávno jsme se těšili na start sezóny a nyní už je před námi osmé kolo. V něm vsetínští hokejisté přivítají na vlastním ledě nevyzpytatelný Frýdek-Místek. Svěřenci trenéra Nečase a Havlíka jsou pouhé dva body za Vsetínem, ale je třeba připomenout, že mají zatím odehráno o jedno kolo méně. Úkol pro tým lodivoda Juraje Jakubíka je tedy jasný, zvítězit a poodskočit dotírajícímu týmu v tabulce na bezpečnou vzdálenost. Jak si povedou proti týmu v němž figuruje například i Marek Ivan? Přijďte se podívat ve středu od 17:30 na Lapač!

Forma vsetínských hokejistů má vzestupnou tendenci. Už v zápase s Přerovem byly ve hře svěřenců Juraje Jakubíka světlé okamžiky. V těžkém a nepříliš líbivém zápase doma s Novým Jičínem dokázali Vsetínští potvrdit zlepšení a porazili Nový Jičín 3:1. Vše vygradovalo prvním derby v sezóně proti Valašskému Meziříčí, kdy po soustředěném a zodpovědném výkonu zvítězili zelenožlutí jasně 5:1.

Valachy zatím drží skvělé výkony brankáře Petra Hromady, který chytá ve velké pohodě, a jeho výkony Vsetínu velmi pomáhají. Vyprázdnila se i marodka, Mikšovský je již zdráv, ale na druhou stranu si poranil ruku Jiří Farda. K dispozici by měl snad být již tuto sobotu v Opavě. Nemoc postihla i novou akvizici z Olomouce - Jakuba Lehečku. Nejistý start visí i nad Oldřichem Hežou. Mimo zůstává stále i Martin Valigura, jenž doléčuje zranění po zásahu pukem do obličeje. Do zápasu s Frýdkem-Místkem by se příliš nic měnit nemělo. Ovšem s čím vyrukují Valaši na nevyzpytatelný Frýdek-Místek, ví hlavně trenéři Juraj Jakubík s Viktorem Hlobilem.

Frýdek-Místek coby bezdomovec

Středeční soupeř vsetínských hokejistů pro letošní sezónu nemá svůj domácí stadion, který vzal za své pro stavbu moderního nákupního střediska. Součástí projektu je i výstavba menšího hokejového stadionu, ale na ten si Frýdeckomístečtí budou muset ještě počkat. Jako náhradní působiště zatím vzali za své stadion v Porubě. Svěřenci trenérů Nečase a Havlíka zatím po šesti utkáních mají na kontě osm bodů za vítězství 7:3 nad Novým Jičínem, 8:2 nad Orlovou a dva body za vítězství v prodloužení nad Břeclaví.

Tým před sezónou posílili jména jako Marek Ivan, který bude velmi nepříjemným soupeřem. Stejně tak jako Vít Stránský nebo David Mikšan. Mezi nejproduktivnější však zatím patří Jakub Mach nebo Petr Slovák. V bráně Frýdku-Místku operují dva mladíci. Daniel Chvostek (1993) a Andreas Kubáň (1991). Vytíženějším je zatím druhý jmenovaný, ale kdo nastoupí proti Vsetínu je otázkou.

Že Frýdek-Místek na Vsetíně hrát umí, dokazují výsledky z posledních let. Ze vzájemných sedmi utkání, dokázali Vsetínští zvítězit čtyřikrát. Třikrát zvítězil práv Frýdek-Místek. Takovou statistikou se moc klubů v aktuální tabulce východní skupiny na Lapači pochlubit nemůže. Nepříjemný důrazný hokej odzadu s nebezpečnými protiútoky dokáže udělat problém jakémukoliv týmu. Svěřenci Radima Nečase a Jaroslava Havlíka navíc letos hrají zatím pouze venku, tím o to víc je to pro ně těžší, ale také mají potenciál si na takovou situaci zvyknout natolik, že utkání budou zvládat velmi zdatně.

Do jaké míry budou úspěšní na Lapači tentokrát, zjistíte, když se ve středu od 17:30 přijdete podívat na utkání na vlastní oči.

Předpokládané sestavy

Vsetín: Hromada - Báchor, Tichý, Vrba F., Vrba L., Okuliar, Žák, Tesařík - Ambruz, Vaněk, Kajaba – Ševčík, Kubo, Hruška P. – Mikšovský, Daněk, Vítek – Janeba, Podešva, Kývala.

Frýdek-Místek: Chvostek (Kubáň) – Ovšák, Prokop, Gajda, Měkýš, Krutil, Podešva, Valíček, Mikšan, Slovák, Pavlas, Ivan, Gogolka, Sluštík, Mach, Stránský, Samiec.