Překvapí Vsetín v Pardubicích?

Václav Trávníček • 25.02.2005

V s e t í n – V předposledním venkovním utkání sezony zajíždí vsetínští hokejisté na led HC Moeller Pardubice, momentálně třetího celku Tipsport extraligy. Favoritem duelu jsou domácí, kteří budou bojovat o udržení bronzové příčky. Kdyby totiž Východočeši v pátek zaváhali, mohla by je přeskočit pražská Slavia, která je čtvrtá pouze kvůli horšímu skóre. Vsetínu se proti soupeři z města perníku letos nedaří: Ve třech vzájemných kláních vstřelili Valaši pouze dvě (!) branky a šestnáct (!) jich inkasovali.

Pardubicím se na rozdíl od Vsetína vyhnul úprk hvězd z NHL do zahraničí, na východě Čech tedy zůstali Aleš Hemský (naposledy Edmonton Oilers), Jan Bulis (Montreal Canadiens) či jeho kolega z útoku Milan Hejduk (Colorado Avalanche), o kterého jevil zájem nejeden ruský klub a který je po Michalu Mikeskovi druhým nejproduktivnějším hráčem klubu (23 + 24). Branku Pardubic střeží slovenský reprezentační gólman Ján Lašák. Populární Jano obdrží v průměru 2,29 branky za utkání a může se pyšnit procentuální úspěšností zásahů 93,16%.

Pardubičtí v minulém kole zvítězili 1:4 v Třinci a navázali tak na skvělý výkon z ledu karlovarské Energie (0:2). Nebýt ostudné porážky 1:2 s poslední Jihlavou, měli by Perníkáři osmizápasovou šňůru bez prohry v základní hrací době. Vsetín, který prohrál posledních pět zápasů v řadě, už jen dohrává sezónu. Své sobotní třiadvacáté narozeniny by však mohl nějakým pěkným gólem oslavit křídelník prvního útoku Marek Dubec.

Předchozí vzájemná utkání:

Hráči z města Ready Kirken dali pokaždé Vsetínu pořádně vědět, zač je u nich perník. V prvním vzájemném střetu podlehli Valaši Východočechům 1:6, ve druhém 1:4 a ve třetím 0:6. V žádném z těchto utkání tedy nevstřelili více než jednu branku a neinkasovali méně, než čtyřikrát. Za vše mluví až hrozivé skóre 2:16. Proti Vsetínu se nejvíce daří Hejdukovi (prozatím 3 + 5), Mikeskovi (3 + 5) a Bulisovi (3 + 0).

Vsetín - Pardubice 1:6 (0:1, 1:4, 0:1)
Branky: 29. Vak (Demel) - 2. Hejduk (Mikeska), 24. A. Hemský (Dopita, Mudroch), 27. Bulis (Mikeska, Hejduk), 35. Hejduk (Bulis, Dopita), 39. A. Novotný (Blažek, Mudroch), 53. Blažek (Dopita, A. Hemský).

Pardubice - Vsetín 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 17. Bulis (Mikeska, Hejduk), 36. P. Sýkora (Pácal, Divíšek), 39. Bulis (A. Hemský, A. Novotný), 55. Hejduk (A. Novotný) - 42. Demel (Radivojevič, Vak).

Vsetín – Pardubice 0:6 (0:3, 0:1, 0:2)
Branky: 11. Mikeska (Havíř, Hejduk), 16. Průcha (Starý), 18. P. Sýkora (Mikeska, Čáslava), 23. Mikeska (Hejduk), 51. Hejduk (Mikeska), 59. Mikeska (Hejduk).

Předpokládané sestavy:

Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Pácal, Mudroch, Vyhlídal - Tvrdík, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Hemský, Divíšek, Pištek - Kolář, Koukal, Průcha. Trenéři: Martinec a Šejba.

Vsetín: Čechmánek - Jaškin, Frolo, Chvátal, Němec, Spitzer, M. Horák, Jindra, Hrabal - Dubec, Vlach, Selingr - R. Hruška, Vak, Demel - Korotvička, Musil, Hřebejk - Havíra, R. Hubáček, Badiura. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.