Prioritou sezóny je udržet extraligu, ví brankář Hromada

Petr Vychopeň • 23.08.2008

V s e t í n - Minulý ročník, ve kterém hájil klec vsetínských dorostenců, byl pro tým nepostradatelný. Trenér Turek na něm stavěl a zároveň se modlil, aby se mu nepřihodilo zranění. Teď coby junior se však Petr Hromada ocitl v naprosto odlišné pozici. Už není jediným gólmanem týmu. "Odehráli jsme pět utkání a trenéři mě s kolegou Musilem pravidelně střídají,“ hovoří o své konkurenci na pozici juniorské jedničky a zároveň dodává: "Chtěl bych samozřejmě být hlavním brankářem a odchytat co nejvíce utkání, ale uvidíme komu dají trenéři přednost.“

Petře, tvá dorostenecká mise skončila. Jak vnímáš přestup do juniorů?
Tak pár rozdílů tady je (směje se). Na vyšší úrovni je zejména chytrost a rychlost hráčů. Pro mě to znamená, že musím krotit daleko razantnější a přesnější střely.

Co tréninky, dává vám trenérské duo Halouzka - Augusta zabrat?
Řekl bych, že tréninkové dávky jsou velké. Trénujeme vlastně každý den od 09:00 do 14:00. Jsou to tři tréninky na ledě a jeden na suchu, je toho opravdu dost.

Jakpak by ne, za necelé dva týdny startuje soutěž. Co říkáš na sestavu svého týmu?
I přes to, že odešlo hodně hráčů, je na čem stavět. Tu základní kostru kádru tvoří hráči ročníku 89. To je Sýs, Surovec, Plachtovič, Fabián, Kapr a Farda. Dále je tým tvořen ročníkem 90 a potom jsme my, ročník 91, tedy nováčci z dorostenců. Ti starší dostávají šanci zahrát si za áčko, my mladší si své místo v sestavě musíme vybojovat. Náš mančaft je vyvážený, ale není to ještě jeho konečná podoba.

Hovoříš o vybojování si určité pozice v týmu. Tak mě napadá, už mají trenéři jasno v tom, kdo bude dělat juniorům jedničku?
Tak gólmani jsme dva, já a Petr Musil. Odehráli jsme zatím pět utkání a trenéři nás pravidelně střídají. Uvidíme až začne soutěž, těžko říct komu trenéři dají přednost. Já bych samozřejmě chtěl odchytat co nejvíce zápasů a dělat týmu hlavního brankáře.

Co komunikace s ostatními brankáři klubu? Funguje nějaká spolupráce nebo společné tréninky?
Tak v dorostu je to úplně o něčem jiném než v minulé sezóně kdy jsem tam byl v podstatě sám. Známe se všichni, ale zatím žádné speciální tréninky nejsou. S muži v kontaktu nejsme vůbec. Oni trénují večer a to my už odpočíváme (směje se), ale určitě bych od nich nějaké zkušenosti rád získal.

Jaké to je, mít nad sebou ještě A-tým?
To, že seniorský tým na Vsetíně oživl, je super. Zkušení kluci z juniorky mají další motivaci a získávají nový rozhled. Byl jsme se podívat na přátelák s Přerovem a dost mě potěšilo, že jsme loňského finalistu porazili. Určitě je to dobré znamení do sezóny. Snad bude úspěšná a Vsetín se bude držet na horních příčkách tabulky.

Jaká je nálada v kabině a s jakým předsevzetím vstupují vsetínští junioři do sezóny 2008/2009?
Hlavní prioritou je udržet extraligu! Musíme bojovat o každý bod. Na začátek nás čeká Sparta a Slavie, což bude určitě těžký rozjezd. Všechny týmy budou ze začátku plné sil a elánu. Jak jsem řekl, musíme se prát o každý bod. Víc budeme vědět okolo Vánoc, ale sezóna je dlouhá. A nálada v kabině? Výborná, všechno zatím klape!