Příprava míří do finiše, Vsetín v generálce na ligu vyzve Porubu

Jan Tajzler • 04.09.2019

Po úterní výhře nad Přerovem čeká vsetínské hokejisty poslední přípravné utkání před startem sezony. Už ve čtvrtek vyzvou Valaši na Lapači v generálce na ligu celek Poruby. Podaří se svěřencům trenérů Jiřího Dopity a Luboše Jenáčka zvítězit i v páté domácí prověrce před začátkem Chance ligy? Utkání startuje v 18 hodin.

Poruba mohutně posílila, bude černým koněm soutěže?

Velké zemětřesení nastalo v ostravské Porubě. Po nováčkovské sezoně, kdy červenobílí skončili na 12. místě, to letos určitě budou chtít dotáhnout mnohem dál. Důkazem budiž mimořádná aktivita na hráčském trhu, kterou se porubský klub prezentoval během letní pauzy. Porubský tým odehrál v přípravě již deset utkání a pouze dvakrát se svému soupeři musel sklonit.

Jednoznačně největší posilou a také jistou senzací je příchod Vladimíra Svačiny, jenž na jaře pomohl vybojovat mistrovský titul Třinci. V extralize se však nabídka zkušenému útočníkovi nenaskytla, a tak se vrací do míst, kde s hokejem začínal. Dalšími zvučnými posilami pro porubskou ofenzívu jsou bezesporu Tomáš Greš z Havířova či Petr Obdržálek, jenž platil za vysoce produktivní forvardy ve slovenské nejvyšší soutěži. Poruba lovila také v Přerově, odkud stáhla zkušeného Marka Sikoru nebo ve Znojmě, kde vloni působil Marek Špaček.

Výrazných změn se dočkala také defenzíva ostravského celku. Po konci kariéry Ctirada Ovčačika přivedl klub zvučnou posilu z extraligového Zlína v podobě Patrika Urbance Ostravanům se opětovně hlásí také exvsetínský Filip Dundáček a úspěšnější sezonu chce prožít také urostlý bek Tomáš Pastor.

Také v brankovišti došlo ke změnám, Daniel Dolejš se vrátil do extraligových Vítkovic, zde Poruba sáhla po nepříliš známém Frederiku Foltánovi, jenž působil v posledních letech v rámci slovenské extraligy, společně s Hynkem Kůdelou by měli vytvořit brankářský tandem, se kterým Poruba vstoupí do druhé sezony v Chance lize.

Během přípravy odehráli svěřenci trenéra Miloše Holáně již deset utkání. Poruba se převážně utkávala se zahraničními celky z Polska, Slovenska, Maďarska nebo Kazachstánu. Naposledy Porubští demonstrovali svou sílu proti Přerovu, na jehož zvítězili 5:3. Z desíti zápasů podlehli pouze slovenské Detvě 1:3 a až v samostatných nájezdech polskému celku Jastrzebie 2:3. Stejně jako pro Vsetín, bude i pro Porubu čtvrteční utkání na Lapači generálkou před blížícím se startem nového ročníku Chance ligy.

Podaří se Vsetínu udržet domácí neporazitelnost?

Již ve středu 11. září vypuknou ostré boje o první ligové body. Je tedy vysoce pravděpodobné, že ve čtvrteční bitvě už uvidíme oba celky v sestavách, ve kterých by měly zahájit samotnou soutěž. Vsetín se naposledy střetl v úterý na domácím ledě s celkem Přerova, který dokázal i podruhé v rámci přípravy porazit rozdílem dvou branek.

Valaši odehráli v přípravě doposud sedm utkání, padli pouze dvakrát a to pokaždé na ledě soupeře, nejprve v Havířově 1:5 a poté s Trenčínem těsně 0:1. Na domácím ledě jsou však svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka stoprocentní. Výborný dojem z domácího ledu určitě nebudou chtít zelenožlutí v předvečer startu soutěže znehodnotit. Poruba však letos určitě bude patřit mezi silné soupeře a právě taková prověrka se Vsetínu před blížícím se startem Chance ligy může hodit. Úvodní vhazování posledního přípravného utkání je na Lapači naplánováno s úderem 18. hodiny. Utkání můžete sledovat také prostřednictvím podrobného onlajn přenosu v režii vsetínské redakce.

Sestavy v minulém kole:

Poruba: Foltán – Slavík, Husák, Dluhoš, Urbanec, Dundáček, Hrdinka – Sikora, Zdeněk, Svačina – Nejezchleb, Jáchym, Obdržálek – Toman, Hudeček, Gřeš – Kanko, Hlinka, Káňa.

Vsetín: Bláha – Slováček, Teper, Dudáš, Holomek, Hryciow, Jeřábek – Jonák, Karafiát, Dostálek – Tůma, Rehuš, Procházka – Doktor, Volf, Březina – Hořanský, Šilhavý, Vítek.