Příprava pokračuje, na Lapač přicestuje prvoligový Přerov

Jan Tajzler • 29.08.2016

Další přípravné utkání mají vsetínští hokejisté na programu v úterý 30. srpna, od 18:00 svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka přivítají prvoligový Přerov. Pro Zubry se bude jednat o generálku, právě na Lapači totiž svou přípravu zakončí, můžeme tedy očekávat, že Hanáci dorazí v plné sestavě. Vsetín zatím zúžení kádru neprovedl, proti Přerovu by tak nejspíš znovu měli nastoupit hráči na zkoušku.

Vsetín se s Přerovem naposledy střetl ve finálové sérii 2. ligy v roce 2015. Boj o postup do tříčlenné kvalifikace nakonec zvládl o gól Přerov, fanoušci si zcela jistě vzpomenou na branku Jiřího Goiše, která v Přerově celé finále rozhodla. Žlutomodří se hned v první sezoně ve druhé nejvyšší soutěži prezentovali velmi sympaticky a základní část zakončili na 5. místě, což je na nováčka velmi slušná vizitka. Přerov ve čtvrtfinále vyzval favorizovaný českobudějovický Motor a aspiranta na postup do extraligy dokázal řádně potrápit, přesto však v sérii padl 4:1 na zápasy.

Zubři na Lapači zakončí přípravu na WSM ligu

Přerovský tým odehrál v přípravném období sedm utkání, z nichž čtyři prohrál a třikrát se radoval z vítězství. Zubři spolupracují s extraligovou Kometou Brno, kterou také měli možnost vyzvat hned v prvním přípravném utkání, překvapení se ale nekonalo, Přerov podlehl extraligové Kometě 1:5. Chuť si svěřenci trenéra Dočkala spravili na polském mistrovi z Krakowa, kterému nastříleli šest branek a zvítězili přesvědčivě 6:2. V dalších soubojích už Přerov vyzýval soupeře z WSM Ligy, nejprve porazil v sousedském derby Prostějov 5:2, proti Jestřábům zvládli Zubři také odvetu na jejich ledě, tentokrát zvítězili 6:4. Na koho se Přerovu nepodařilo vyzrát, je nováček z Frýdku-Místku, v obou duelech se radovala třinecká farma, nejprve 4:2 v Polárce, podruhé na přerovském ledě 6:2. Nyní přichází na řadu generálka, kterou Zubři odehrají na vsetínském Lapači.

Jak jsme již řekli, Přerov úzce spolupracuje s extraligovou Kometou, odkud získal brankáře Lukáše Klimeše, společně s ním bude zubří klec hájit také zkušený Luboš Horčička. Také v obraně najdeme zkušenost, zastoupenou Jakubem Grofem, kterého si vsetínští diváci mohou pamatovat také z památné baráže proti Ústí nad Labem z roku 2006. Vedle Grofa působí v defenzívě Zubrů také Lukáš Chmelíř a WSM ligu hraje také přerovská stálice Radomír Pala.

Útok dokázali Zubři před startem nové sezony posílit o odchovance klubu Karla Pláška, jenž v loňské sezoně marně bojoval o záchranu šumperských Draků. V loňské sezoně byl mimořádně produktivní zlínský odchovanec Roman Pšurný, dále Zubři počítají s Vlastimilem Dostálkem, kterého budou mít z Komety k dispozici formou střídavých startů. Podobně je na tom také zlínský David Šťastný. V Přerově stále hrají také Jiří Goiš či Michal Popelka oba pamatují finálovou sérii z roku 2015 a tehdy se zapsali i do produktivity této sledované série. Opomenout nesmíme také extraligou ošlehaného Tomáše Sýkoru, jenž se do rodného Přerova vrátil z extraligové Plzně před obnovenou premiérou Hanáků v 1. lize.

Dokáže Vsetín udržet domácí neporazitelnost?

Ve Vsetíně se letos chystají bojovat o mety nejvyšší, i proto zelenožlutí v přípravě nastupují proti celkům z vyšších soutěží. Tým Přerova bude v pořadí šestým soupeřem, který Valachy prověří. Svěřenci trenéra Jenáčka a Dopity zahájili přípravu na turnaji v Havířově, kde však na rozdíl od svých soupeřů přijeli odehrát první zápasy, možná i to byl hlavní důvod proč zde Vsetín ani jednou nebodoval a obsadil poslední čtvrtou příčku. V domácím prostředí Lapače už to bylo veselejší, Vsetín vyzval šumperské Draky a dokázal zvítězit 5:0. Brankové hody obstarali Valaši stovkám příznivců také proti polskému celku Jastrzebie, které zneškodnili 5:1.

Ve Vsetíně je hned několik hráčů na zkoušku a dá se předpokládat, že ti také dostanou svůj prostor v utkání s Přerovem, jedná se o obránce Patrika Vránu, Richarda Kobylíka a Michala Stuchlíka. Nejistá je také budoucnost Petra Štindla, jenž se s Valachy připravuje, ale stále vyčkává, zda se mu nenaskytne lepší nabídka.

Valaši v domácích utkáních předvedli svou ofenzivní sílu, v utkání s Jastrzebie řádila elitní formace ve složení Finsterle – Kucharczyk - Čuřík. O nejvýhodnější pozice v sestavě je v útočných řadách velká bitva a právě ofenzíva by měla být jednou z nejsilnějších stránek ambiciózních Valachů.

Jak si Vsetín povede v konfrontaci s prvoligovým soupeřem? Odpověď na tuto otázku dostanete, pokud zavítáte v úterý 30. srpna na vsetínský Lapač, utkání Vsetín – Přerov startuje v 18:00, v případě, že se nebudete moct dostavit, můžete sledovat online přenos pod taktovkou vsetínské redakce.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada (Šurý) – Mojžíš, Žák, Kobylík, Janáček, Vrba, Hryciow, Bílek, Vrána – Kucharczyk, Čuřík, Finsterle – Zúbek, Čech, Kolařík – Pokorný, Šjafotdinov, Vávra – Hořanský, Šilhavý, Daněk

Přerov: Klimeš (Horčička) – Malina, Pala, Vágner, Grof, Novotný, Ferenc, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Školoud – Sikora, M. Kratochvíl, Ižacký – Goiš, Popelka, Plášek – Král, Blinka

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov