Přiveze Vsetín body z "horkého" ledu Techniky Brno?

Kristýna Guricová • 15.09.2008

V s e t í n – První druholigové utkání na domácím ledě mají vsetínští hokejisté již za sebou. Není však čas na otálení, hned ve středu v podvečer si Valaši střihnou premiéru na ledě soupeře, hostitelem se pro tentokrát stane Technika Brno. Zelenožlutí se ve svém druhém utkání budou muset obejít bez nemocného Pšeji a nově zraněného Gergely, který má pravděpodobně poraněné vazy v koleni, útočné řady by však mohl posílit Josef Mikeš.

I přes to, že se tým Brna v loňském ročníku umístil po základní části až na 5. příčce skupiny Východ, do play-off postoupil a probojoval se suverénně přes Blansko (3:0 na sérii) a Hodonín (3:0 na sérii) až do finále východní skupiny. Tam narazil na HC Zubr Přerov. Zubrům se sice podařilo jednou dotáhnout utkání až do samostatných nájezdů a zvítězit 2:1, to však bylo vše, co Přerované předvedli a Technika se tak radovala z vítězství 3:1 na sérii. Ve kvalifikaci o první ligu, kdy se rozhodovalo o postupu do druhé nejvyšší soutěže v Čechách, se setkaly tři kluby – VSK Technika Brno, HC Chrudim a HC Benátky nad Jizerou. Ze čtyř utkání však Brňané dvakrát prohráli s Chrudimí (1:5, 3:4) a i přesto, že soupeře z Benátek ve 3. kole porazili v prodloužení 4:3, mu v posledním utkání podlehli 2:4 a naděje na 1. ligu se tak rozplynuly.

Z výše uvedeného je ale patrné, že Vsetín čeká ve středu velmi těžký soupeř. Vysokoškoláci si navíc z prvního kola odnesli pouze bod za prohru 2:3 v prodloužení s HC Zubr Přerov a budou se tak jistě chtít při premiéře před vlastním publikem představit v co nejlepším světle.

Vedení techniky navíc získalo těsně před začátkem soutěže tři nové posily – na střídavý start se do Brna podívají Marek Kundela a Pavel Bulička, největší přínos však hlavní kouč Kundela očekává od slovenského útočníka Jozefa Lišky, jenž má na kontě stovky utkání v nejvyšší hokejové soutěži na Slovensku. Jelikož však není jisté, zda všechny tyto posily ve středečním utkání již nastoupí, bude tým Brna očekávat bodový příděl například od nejproduktivnějšího hráče Techniky loňské sezóny - Zdeňka Mráze, jenž ve 33 zápasech získal 39 bodů (17 + 22) a stal se tak jedenáctým nejproduktivnějším hráčem 2. ligy. Zpestřením může být také to, že za Brňany nastupuje ex-vsetínský forvard Jan Korotvička.

Poslední vzájemný zápas? Doposud nikdy

S týmem Techniky Brno se hráči Vsetína doposud na ledě nesetkali, ve středu se tedy bude jednat o první vzájemné utkání.

Očima trenéra Hlobila: „Technika je další z favoritů druhé ligy. Výhodou pro nás může být alespoň fakt, že hraje na menším kluzišti. To je podobné tomu našemu.“

Přípravná utkání Brna: Pouze 2 výhry a 1 remíza v osmi zápasech

SK Horácká Slávia Třebíč – VSK Technika Brno 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)
HC Pelhřimov – VSK Technika Brno 4:4 (1:0, 1:2, 2:2)
VSK Technika Brno – HK VSR SR 20 5:4 (0:0, 2:1, 3:3)
Jágr team – VSK Technika Brno 12:2 (3:1, 0:1, 9:0)
VSK Technika Brno – Neuchatel 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
HHK Velké Meziříčí – VSK Technika Brno 2:5 (1:1, 1:1, 3:1)
VSK Technika Brno – Hokej Šumperk 2003 2:5 (0:0, 2:1, 0:4)
Hokej Šumperk 2003 – VSK Technika Brno 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Plšek - Zavrtálek, Rajnoha, Šimek, Sznapka, Černý, Černák - Ašer, Štraub, Tesařík - Gajdošík, Gergela, Marek - Staša, Vaněk, Klabačka - Kořenek

Brno: Nešťák - Zapletal, Habrovec, Karlíček, Kučírek, Kalafut, Maksa, Úlehla - Mráz, Sedláček, Korotvička, Jelínek, Šebek, Špok, Benýšek, Odehnal, Němec, Tobiáš, Matouš.