Pro nás je lepší změřit síly s prvoligovým soupeřem, říká Petr Hromada

Kristýna Zigmundová • 01.09.2016

„Týmy, se kterými hrajeme, nejsou v 1. lize do počtu. Jdou pak vidět chyby, které děláme,“ říká brankář Petr Hromada. „Je to lepší, než hrát s někým z 2. ligy zápas, který by nám nic nedal.“ Ranní tréninky si pochvaluje, je to podle něj změna k lepšímu. „Tělo je odpočatější, čerstvější a trénink je pak v úplně jiném tempu.“

Jak hodnotíte utkání z Havířovem?

Nehodnotí se vůbec dobře. Do utkání jsme špatně vstoupili, měli jsme malý tlak, a potom jsme dostali, během pár minut, tři, docela hloupé góly. Stalo se to samé, jako proti Přerovu, jen s tím rozdílem, že tam jsme ty góly dostali ve druhé třetině, a teď hned na začátku. Proti tak těžkému soupeři, jako je Havířov se to pak už těžko otáčí. Na začátku jsme se dostali pod zbytečný tlak, pak už nám to nešlo. Ani když jsme chtěli, tak už nám nešly nohy, ruce a nebyl to pohodový zápas.

Ve třetí třetině jste na soupeře ale tlačili.

Havířov už vedl, myslím 4:1, takže nepotřeboval nikde hnát. Couvali dozadu a hlídali si to, možná proto se hra mohla jevit vyrovnaně. Nám to ale prostě nešlo a to se projevilo na výsledku.

Jak se vám jeví hra vašich spoluhráčů?

Zatím je to příprava, i když už jdeme do finiše. Člověk si musí uvědomit, že hrajeme proti opravdu zkušeným týmům, které nejsou v 1. lize dopočtu a je to dobře. Jdou tady vidět ty chyby, které jsou rozdílové. V kondici a síle takové rozdíly nejsou, spíš jde o taktickou stránku. Pro nás je lepší hrát s takovými týmy, než s někým z 2. ligy, kdo nemá takové ambice. Nejspíš bychom vyhráli, ale ten zápas by nám nic nedal. Takto alespoň vidíme naše chyby a na čem musíme ještě zapracovat.

Na čem ještě tedy musíte zapracovat?

Musíme všechno zlepšit. V tomto utkání to nešlo nikomu. Jak se říká, když špatně začnete, tak pak už je těžké se z toho dostat. Dostanete blbý gól z první druhé střely a pak se to s vámi veze. To samé útočník, nedá první pěknou přihrávku, a už se mu hraje špatně, i obránci. Musíme tedy na hodně věcech zapracovat a trenéři nám to říkají, opakují a je jen na nás, abychom tady toho 14. nastoupili jinak a ukázali, že jsme prostě dominantní.

Poslední přípravný zápas se Šumperkem vidíte jak?

Ten vidím dobře. Ve druhé lize už ale pak nebude žádný zápas jednoduchý. Budou to těžké zápasy, ve kterých budeme muset být aktivní a že chceme vyhrávat. Týmy na nás budou nachystané a bude to hodně těžké.

Jak vnímáte odchod Daniela Vaňka?

Je to vždy takové smutné, když někdo odchází. Ze začátku odcházeli kluci z jiných důvodů, byli jsme tady dlouho a byli jsem taková rodina. Jak ale říkal Dan, tak to prostě chodí. On vyhodnotil, co je pro něj nejlepší a my mu můžeme jen poděkovat za to, co udělal pro klub a co tady dokázal. Po vzájemné dohodě se takto domluvili a já jen přeji Danovi to nejlepší, ať mu to lepí a ať pokračuje ve výkonech, které má. Hlavně ať je stejně dobrý kluk, jaký je teď.

Co říkáte na ranní tréninky?

Je to lepší v tom, že ráno máte plno síly, jste čerstvý. Odtrénujete si to, a pak už se věnujete svým věcem, nebo jdete do práce. Ranní trénink je prostě kvalitnější, je znát, že to tělo je odpočatější, čerstvější, a trénink je potom v úplně jiném tempu.