Vstupenky online
  80. narozeniny

Prodlouží Vsetín vítěznou sérii i na ledě přerovských Zubrů?

Jan Tajzler • 14.10.2018

Chance liga opět kvaltuje a již v pondělí čeká vsetínské hokejisty další utkání. Valaši zamíří v rámci moravského derby na led přerovských Zubrů. Proti žlutomodrým Hanákům se Vsetínu přílíš nedaří. V dosavadním společném působení ve druhé nejvyšší soutěži nedokázali Vsetínští ani v jednom případě dovést utkání do vítězného konce, přijde nyní změna? Odpovědi dostaneme v pondělním podvečeru, utkání v přerovské Meo aréně odstartuje v 18:00.

Přerov útočí na čelo tabulky

Přerovský tým vstoupil do nového soutěžního ročníku velmi dobře. Z dosavadních třinácti utkání padli Zubři pouze ve čtyrech případech. Stalo se tak na ledě favorizovaných celků Českých Budějovic (1:3) a v Kladně (3:5). Pak už nad síly Přerova byl pouze celek Litoměřic, se kterým Hanáci odehráli dvojzápas. Severočeský trip se však Zubrům nevyvedl a v obou utkáních padli, nejprve 1:4 a o den později 3:4. Jinak je však celek Přerova na vítězné vlně a na vedoucí Motor ztrácí pouze dva body, daří se mu především na moravsko-slezské rivaly, stane se obětí jejich úspěchu i rival ze Vsetína?

Přerovský tým táhne stejně jako v minulých sezonach Roman Pšurný, zkušený borec zaznamenal již 13 bodů, jeho výsadou jsou především přesné asistence, kterých zaznamenal 10 a ve třech případech se radoval ze skórování branky. Přerovu se zatím osvědčuje i kadaňská posila Darek Hejcman (3+8). Mimořádně efektivní je i Michal Popelka, jenž Zubrům vypomáhá v rámci střídavých startů z extraligového Zlína, ve třech utkání zaznamenal 6 kanadských bodů za tři branky a stejný počet asistencí, jeho start proti Vsetínu je však otázkou domluvy mezi spolupracujícími kluby Přerova a Zlína. 

Obranné řady Přerova zatím spoléhají na um Martina Novotného, jenž zaznamenal jednu trefu a šest asistencí. V kádru Přerova stále nájdeme i osvědčenou oporu Radomíra Palu, zkušený harcovník má momentálně bilanci 3+4. Brankoviště Přerova střežil ve většině případu Lukáš Klimeš, v desítí utkáních si vychytal úspěšnost zákroků nad 91% a průměrně obdržel 2,52 branky na zápas. V poslední době se však přerovskému vedení podařilo domluvit na startech Milana Kloučka, nadějný brankář z Pardubic zatím pomohl Zubrům ve třech případech a jeho statistiky činí úspěšnost zákroků těsně pod 93 procenty s průměrem obdržených branek 2,02. 

Dokáže Vsetín zlomit přerovský komplex?

 

Valachům se podobně jako přerovskému rivalovi momentálně daří. Svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka sice klesli na čtvrtou příčku, ale to jen díky tomu, že proti Slavii zvítězili až v prodloužení, v našlapené tabulce je tak přeskočilo Kladno. Valaši ztrácí na první Motor čtyři body, ztráta na druhý Přerov činí body dva a Kladno je před Vsetínem pouze o jediný bod. Dívat se však Vsetínští musí i za sebe, kde na zaváhání zelenožlutých čeká Prostějov. Se třemi ze zmíněných soupeřů se Vsetín v následujícím týdnu utká a na čele tabulky se tak dají očekávat zajímavé konfrontace. 

Vsetín momentálně drží vítěznou šnůru sedmi zápasu v řadě. V minulém týdnu Valaši dokázali vybojovat cenné vítězství na ledě jihlavské Dukly, kde během jediné minuty otočili nepříznivý stav utkání a z Vysočiny přivezli všechny tři body. Následovalo domácí utkání s pražskou Slavii, ve kterém se Valachům podobně jako proti Dukle podařilo otočit nepříznivý stav, ale vedení tentokrát Vsetínští neudrželi a zápas dospěl do prodloužení, ve kterém o bonusovém bodu pro Vsetín rozhodl Ondřej Slováček

Vsetínská sestava proti pražské Slavií přívítala zpět ve svých řadách obránce a kapitána Ondřeje Holomka, trenérům se také hlásil Dominik Rudl, na marodce obránců tak již zůstává pouze dlouhodobě zraněný Wiliam Mäkinen a vítkovická akvizice Tomáš Černý. V pondělním utkání na přerovském ledě pak už do zápasu může nastoupit i Tomáš Frolo, jenž si musel odpykat dvouzápasový distanc za trest z utkání proti Benátkám nad Jizerou. 

Vsetín na soutěžní vítězství proti Přerovu čeká od finálové série v roce 2016. Na půdě hanáckého rivala pak Valaši zvítězili naposledy 14.prosince roku 2013. Podaří se Vsetínu zlomit přerovský komplex a uspět? Na to si budeme muset počkat do pondělního večera, utkání v Přerově startuje v 18:00. Pokud se na Hanou nedostanete, můžete utkání sledovat prostřednictvím textového online přenosu a nebo si připlatit a využít služeb hokejkaTV.

Sestavy v posledním kole:

Přerov: Klimeš – Pala, Čáp, Novotný, Zbořil, Černý, Malina, Pohl – Doležal, Sýkora, Š. Kratochvil – Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Zmeškal, Moučka, Indrák

Vsetín: Šelepněv – Hryciow, Mikuš, Teper, Slováček, Holomek, Rudl, Ondračka – Kuronen, Rác, Theoret – Rob, Pechanec, Jonák – Březina, Pitule, Kopta – Klímek, Vítek, Hořanský.

×
Odehrané v 15:00 | Jun.
VHK ROBE Vsetín
AZ RESIDOMO Havířov