Prostějov ukázal svou sílu, určitě není důvod věšet hlavu, říká kapitán Ondřej Holomek

Pavel Tajzler, Jan Tajzler • 09.09.2018

Úvodní kolo Chance ligy přineslo divokou přestřelku a několik zvratů ve skóre. Valaši se dostali do dvoubrankového vedení, poté během 130 sekund dostali tři góly, následně se znovu dostali do vedení, aby nakonec inkasovali vyrovnávací branku těsně před koncem zápasu při prostějovském power-play. Nakonec nedosáhli ani na extra bod z prodloužení. ,,Prohra nás samozřejmě štve, ale i bod z venku, obzvlášť z Prostějova, je dobrý," zůstává v klidu novopečený kapitán Vsetína Ondřej Holomek.

Ondro, jak byste popsal úvodní střetnutí sezóny?

Bylo to docela divoké utkání z obou stran. Padlo hodně branek, byly tam takové chyby, které bych nazval "prvozápasové" a které by se neměly stávat, jako dojíždění hráčů z druhé vlny, nedůraz před brankou. Postějov ukázal svou sílu. Jinak si ale myslím, že to nebylo špatné a určitě není důvod věšet hlavu.

Dostali jste se do dvoubrankového vedení, pak přišel kolaps, kdy jste během dvou minut a deseti vteřin dostali tři branky, co se stalo?

Já bych to nenazval kolapsem. Dostali jsme dva góly, kdy jsme si neplnili to, co po nás trenéři chtěli. Pak bohužel přišel třetí gól a domácí byli na koni. Znovu musím zopakovat - nedůraz.

Následně se vám podařilo utkání otočit na 4:3 a do konce druhé třetiny jste dominovali. Prostějov v závěru hodně tahal nohy. Na začátku třetí části jste však na svůj nápor nedokázali navázat a naopak Jestřábi vás dostali pod velký tlak. Neukolébala vás trošku pauza mezi třetinami ?

To si nemyslím. Já tyhle věci nerad říkám, kdyby to byla pravda, tak bych to přiznal, ale myslím si spíše, že to byl prvním zápas, kdy se tohle stane, i když by nemělo. Neukolébali jsme se, k nim se navíc trošku přiklonilo štěstíčko a my jsme jim k tomu svými chybami napomohli. Dnes to bylo opravdu divoké utkání.

Oba týmy prokázaly velkou kvalitu, když dokázaly obracet nepříznivý stav. Mrzí vás o to víc, že nevezete domů všechny body, i když k tomu chybělo jen několik desítek vteřin?

Kdybychom vyhráli my, tak je by to mrzelo stejně jako teď nás (usmívá se). Prohra nás samozřejmě štve, ale i bod z venku, obzlášť z Prostějova, je dobrý. Mrzí to možná o to víc, že jsme byli o chloupek lepší. Jestřábi byli však důraznější před bránou a ty branky dali i trošku se štěstím.

Vsetín bojoval několik sezón se špatnými přesilovkami. Dnes se vám podařilo využít hned dvě ze čtyř. Nejprve 5 na 3 i následnou 5 na 4. Cítíte se ze startu sezóny líp v přesilovkách? Je to povzbuzení a dobrý odrazový můstek do sezóny, aby přesilovky byly letos lepší?

Určitě. Přesilovky jsou důležité, rozhodují zápasy. Je to výhoda, která když se naskytne, měla by se využít. Když se to podaří je to super, když ne, je to pro tým frustrující. Ale že bychom něco změnili, to ne. Hrajeme to stejně, dnes to tam napadalo a doufáme, že to tak bude i dál.

Prostějov dnes prokázal obrovskou sílu. Čekali jste tak náročný zápas?

Ano čekali. Všichni víme, co jsou tady za hráče. Víme, že se pohybují tři sezóny kolem 5-6 místa a budou velmi silní. Mají tady zkušené hráče jako Divíšek, Nouza, Starý, takže to pro nás nebylo překvapující.

Zmiňoval jste Tomáše Divíška, který vloni vyhrál nejlepšího střelce WSM ligy, dnes vám nastřílel hatrick. Připravovali jste se na něho nějak speciálně?

Extra jsme se na něho nepřipravovali. Veděli jsme jak hraje, jak se pohybuje v přesilovkách. Bohužel i tak nám dal tři góly.

Vy jste od letoška novopečený kapitán Vsetína. Mění se tím nějak vaše úloha v týmu?

Myslím, že se nemění vůbec. Nepodléhám žádnému tlaku. Myslím, že jsem byl zvolený z důvodu jaký jsem, a proto není asi důvod nic měnit.

Jaký budete kapitán? Kliďas, anebo zvednete hlas, když bude potřeba?

Takový normální. To co bude potřeba, vyřídím. Vždy se chovám přirozeně a v tom budu i nadále pokračovat.

Prozradíte fanouškům jak probíhala volba kapitána?

Volba probíhala lístečkovou metodou. Každý dal hlas tomu, koho chtěl.

V pondělí vás čeká domácí premiéra s Kadaní, která ještě před deseti dny nevěděla, jestli do soutěže nastoupí. Co od tohoto zápasu očekáváte?

My od toho neočekáváme nic. Fanoušci čekají výhru a my uděláme všechno pro to, abychom jim výhru dali. Víme, že doma můžeme vyhrávat se všemi týmy a připravíme se na ně jako na každého jiného soupeře.