Protestní pochod dostává konkrétní obrysy

Tisková zpráva • 14.06.2007

V s e t í n - Svůj nesouhlas s vyřazením Vsetína z extraligy se rozhodli dát najevo fanoušci valašského klubu. Tento pátek tak zaplaví ulice města několik set, možná několik tisíc demonstrantů. „Jedná se o protestní pochod, který začne v 17 hodin u fotbalového hřiště na Tyršově ulici,“ říká hlavní organizátor akce Alexej Zatyko. „V případně hojné účasti se dají očekávat určitá dopravní omezení. Tímto se řidičům omlouváme a žádáme je o trpělivost,“ dodává tiskový mluvčí projektu Václav Trávníček. Pochod vyvrcholí na zimním stadionu Na Lapači, kde vystoupí řada hostů.
PETICE ZDE!

Mezi nimi nebudou chybět jak zástupci majoritního akcionáře klubu – vsetínské radnice, tak samotní hráči. „Očekáváme například paní starostku Othovou,“ potvrdil Alexej Zatyko, podle kterého má být hostů celá řada. „Ostatní hosté jsou v jednání, protože se situace neustále vyvíjí,“ dodal. Stejně jako hosté, i pozice moderátora programu bude definitivně zřejmá až v pátek. „V úvahu přichází několik osob,“ poznamenal Trávníček.

Protestující chtějí dát najevo svůj nesouhlas s verdiktem Asociace profesionálních klubů (APK). Ta na svém zasedání 6. června vyřadila Vsetín z nejvyšší české soutěže. „Jsme přesvědčeni, že Vsetín byl vyloučen neoprávněně a proto považujeme za nutné dát svůj názor najevo,“ uvedl Zatyko. Podle organizátorů akce potvrdili svoji účast na protestním pochodu nejen vsetínští fanoušci, ale také lidé z Ostravy, Třince nebo Litvínova. Ve spolupráci s oficiálními webovými stránkami klubu a Tomášem Danitou byla vytvořena on-line petice proti rozhodnutí APK. Ta je nyní dostupná na adrese chcemevsetinvextralize.nazory.cz. Do středečního večera vyjádřilo podporu valašskému celku už přes tisíc lidí.