Protrhne Vsetín černou sérii na ledě třetí Opavy?

Radek Bařina • 22.11.2008

V s e t í n - HC Slezan Opava. Tak zní název soupeře, s nímž se hokejisté VHK Vsetín střetnou už tuto neděli. A že Valachy rozhodně nečeká lehké sousto je možno zjistit již při letmém pohledu na tabulku 2. ligy, v níž zatím Slezané okupují 3. příčku. Dvanáctí hokejisté ze Vsetína již ovšem nutně potřebují protrhnout černou sérii sedmi porážek v řadě, věřme tedy, že se o body z horkého ledu Opavy náležitě poperou. Dodejme ještě, že utkání se hraje od 17:00.

Neveselá nálada panuje momentálně v kabině hokejistů VHK Vsetín. Důvody jsou nasnadě. Dlouhá série porážek, kterou se Valachům nepodařilo protrhnout ani ve středečním domácím utkání se Žďárem nad Sázavou, pozvolna více a více nahlodává jejich sebevědomí. To bylo ostatně patrné i ve zmiňovaném utkání se Žďárem, kdy nejistí Vsetínští nedokázali proměňovat ani ty nejvyloženější příležitosti. Zápas v Opavě tudíž bude pro Vsetín dalším bojem o znovunabytí sebevědomí a také o ukořistění co největšího počtu bodů. Urvat nějaký ten bodík je rozhodně v silách Valachů, vzpomeňme na nedávné utkání v Hodoníně.

Vsetín má navíc Opavě rozhodně co vracet. V prvním vzájemném zápase, v rámci 5.kola totiž po špatném výkonu podlehl Opavanům vysoko 2:7, když hosté o svém hladkém vítězství rozhodli ve druhé třetině, kterou vyhráli vysoko 4:0.

HC Slezan Opava 3.místo, 43 bodů, skóre 77:50

Těžké roky, má za sebou opavský hokej. Dva roky se v tomto městě vůbec nehrála seniorská hokejová soutěž a vzkříšení, v podobě druhé ligy, přišlo až v sezóně 2007/08. Slezané, sázející z velké části na hráče, kteří prošli opavskou juniorkou, svou první druholigovou sezónu zvládli se ctí a už v té druhé se pevně usídlili v popředí tabulky. Jejich současná forma navíc nenapovídá tomu, že by se jejich dobré postavení mělo změnit, posledních šest zápasu totiž Opavané vyhráli. Vyjádřeno řečí čísel, měly jejich předchozí čtyři výhry tuto podobu. V Pelhřimově 5:3, v Novém Jičíně 4:3 po nájezdech, doma s Velkým Meziříčím 1:0 a v minulém kole uspěla Opava i na ledě silného Přerova po výsledku 4:2.

Branku Opavy hájí vsetínským fanouškům jistě dobře známý Radek Mastný a s úspěšností zákroků 91,75% si vede rozhodně dobře. Obranu týmu ze Slezska, jehož věkový průměr je pouhých 22 let, táhne především Josef Tichý s jedenácti body za čtyři branky a sedm asistencí. O produktivitu Opavanů se pak stará především ofenzivní trio Měch, Černý, Grofek. Prvně jmenovaný měl na svém kontě po 17 odehraných zápasech 29 bodů za šest branek a dvacet tři brankových přihrávek. Černého bilance má podobu (14+10), s níž je nejlepším kanonýrem týmu a třetí do party Tomáš Grofek má na svém kontě deset gólů a čtrnáct asistencí. Ostatně, jejich ofenzivní síly si mohli vsetínští fanoušci i hráči všimnout již při prvním vzájemném utkání sezóny, tito tři hráči byli totiž u všech sedmi branek v sítě Valachů!

Letošní vzájemná utkání:

Valašský hokejový klub - HC Slezan Opava 2 : 7 (1:2, 0:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Vaněk (Klabačka, Šimek), 51. Surovčík (Marek) - 7. Grofek (Tíchý), 13. Měch (Černý), 27. Grofek (Měch), 29. Chalupa (Měch), 33. Měkýš, 38. Černý (Tichý, Grofek), 57. Černý (Měkýš, Měch)

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Plšek - Blažek, Rajnoha, Šimek, Bezouška, Matula, Šenkeřík, Tomis - Tesařík (21.-32. Jurík), Gergela, Vaněk - Klabačka, Štraub, Mikeš - Hrňa, Podešva, Ašer.

HC Slezan Opava: Masný - Bednárek, Měkýš, Čavrk, Tichý, Ondrušek, Kukol - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Kovalovský - Suchý, Chalupa, Tůma.