První zápas roku 2022 je tady. Valaši budou bojovat o body v Kolíně

Redakce • 02.01.2022

O první body v novém roce 2022 budou hokejisté VHK ROBE Vsetín bojovat v pondělí na ledě Kolína. Středočeši aktuálně okupují 10. místo, ovšem ve vyrovnané tabulce je pouhé tři body dělí od kritické 13. pozice. V posledním období ovšem zaznamenali výborné výsledky, vítězná šňůra čítající šest výher v řadě skončila kozlům teprve v posledním kole proti Jihlavě. Valaši by zase rádi navázali na drtivou většinu výkonů v závěru roku a odvezli si z Kolína další důležitý triumf. Utkání startuje v 18:00.

Vsetínští hokejisté mají za sebou úspěšný prosinec. Z devíti zápasů pouze dvakrát poznali hořkost porážky, když těsně nestačili na Ústí and Labem (2:3) a kvůli nedisciplinovanosti ve třetí třetině ztratili dobře rozehraný duel ve Frýdku-Místku (2:4). Jinak pravidelně vyhrávali a dokázali si poradit i s absencí brankáře Jakuba Málka, jenž odletěl na mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Jeho místo při zranění Davida Gáby pro vybraná utkání zaujali David Sachr s Adamem Beranem a oba mezi třemi tyčemi obstáli.

Naposledy Valaši měřili síly na domácím ledě s Benátkami nad Jizerou, které po vyrovnané bitvě porazili 3:1.

Produktivitu třetího týmu tabulky táhne útočník Luboš Rob s 34 body (12+22), který je zároveň nejlepším nahrávačem Vsetína. Mezi střelci se nejvíce daří Janu Bergerovi (13 gólů v 29 zápasech) a dále Davidu Březinovi (12) a znovu Luboši Robovi (12). Nejvíce zblokovaných střel má na kontě obránce Ondřej Smetana (27 za stejný počet zápasů). Nejvíc času na ledě tráví obránce Lubomír Štach (průměrně 21:53) a Aleksandrs Jerofejevs (22:27, sehrál o jedno utkání méně než Štach). Lotyšský bek s reprezentačními zkušenostmi je zároveň po Luboši Robovi druhým nejlepším hráčem Vsetína v hodnocení +/- (+25).

O tom, jakou sestavu vyšlou trenéři Roman Stantien s Janem Srdínkem do utkání s Kolínem, napoví i marodka. Na sklonku roku byli mezi zraněnými hráči uvedeni Lukáš Buchta, Jakub Jenáček, Lubomír Štach, David Vosátko, Tomáš Pitule, David Vítek a David Gába.

Za Kolín letos chytalo už sedm brankářů

Rovněž 10. Kolín má za sebou povedený závěr kalendářního roku. Svěřenci hlavního kouče Petra Martínka vyhráli šest zápasů v řadě, nestačili pouze na Jihlavu v posledním kole. Klub těží se spolupráce s extraligovým Hradcem Králové a je tedy otázkou, jestli a jaké hráče mu Mountfield pro pondělí utkání uvolní.

Produktivitu Kolína táhne trojice útočníků Jan Veselý - David Šafránek - Lukáš Krejčík, která doposud nasbírala dohromady 36 kanadských bodů. Prvního jmenovaného zároveň zdobí úspěšnost 62,04% vyhraných vhazování, zároveň už ale vyfasoval rovných 60 trestných minut a je tak nejtrestanějším hráčem celého týmu. Nejvíce času z Kolína tráví na ledě obránce Zdeněk Čáp (v průměru 23:22) a přes hranici 21 v průměru odehraných minut na zápas se přehoupli i útočník Radek Pilař (21:29) s bekem René Pieglem (21,08).

Mezi tři tyče se v Kolíně v dosavadním průběhu sezony postavilo už sedm brankářů. Nejvíce utkání, tedy osm, jich odchytal Tomáš Sajdl s úspěšností 89,70%. Dále to byl vsetínským fanouškům dobře známý Jan Strmeň (6 utkání, 89,14) a Martin Sejpal (5 utkání, 90,09) s Henry Kiviahem (5 utkání, 93,68). Další maskovaní muži v barvách Kolína nepřekročili počet čtyř odchytaných utkání.

Duel Valachů se Středočechy startuje na ledě Zimního stadionu Kolín v pondělí v 18:00.

Sestavy v minulém kole:

SC Marimex Kolín: Kuzněcov – Piegl, Čáp, Čížek, Pinkas, Zorko, Váchal, Klodner – Jankovský, David Šafránek, Pajer – Zumr, Štohanzl, Jan Veselý – Krejčík, Matějček, Matyáš Svoboda – Síla, Morong, Ouřada.

VHK ROBE Vsetín: Beran – Jerofejevs, Štach, Ondračka, Smetana, Říha, Hryciow, Jenáček – Jonák, Pšurný, Rob – Gago, Kucharczyk, Březina – Berger, Vlach, Zeman – Apolenář, Pitule, Klímek.