RETRO: Mistrovství Evropy juniorů do 18 let na historických fotografiích

Václav Trávníček • 18.06.2014

Je to déle než šestadvacet let. V dubnu 1988 Vsetín spolupořádal mistrovství Evropy juniorů do 18 let a v československém dresu se po Lapači proháněli Robert Reichel, Luboš Rob, Jiří Vykoukal, Richard Šmehlík nebo Roman Turek. Přestože v základní skupině skončili domácí mladíci druzí za Sovětským svazem, díky vydařené druhé části se jim podařilo celý šampionát vyhrát. Druhé místo obsadilo Finsko, třetí SSSR. Podívejte se na historické fotky!

Středový kruh vsetínského stadionu zdobila loga šampionátu, od stropu byly spuštěny vlajky jeho účastníků.

Vsetínský zimák připraven! Vedle Lapače se mistrovství konalo také ve Frýdku-Místku, Přerově a Olomouci.

Zahajovací ceremoniál turnaje...

...měl vlastní choreografii.

Úvodní zápas představovala bitva Československo - Norsko.

Kapitáni obou mužstev se zdraví - za Čechoslováky Pavol Zúbek.

Úvodní buly bylo vhozeno.

Utkání přihlížely zaplněné tribuny Lapače.

Mladí Čechoslováci se radují z vítězství 11:1.

Pohled do norské šatny I.

Pohled do norské šatny II.

Sovětský svaz si s Nory poradil hladce 9:0.

Polská výprava skončila na šampionátu neslavně, nezískala ani jeden bod a sestoupila do skupiny (divize) B.

Z utkání Norsko - Polsko.

Jediné dva body Norů na turnaji seveřanům zajistilo vítězství 7:3 nad Polskem.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno