Roman Tomas posílí vsetínský útok. Těším se na fanoušky, říká před zápasem s Litoměřicemi

Redakce • 27.10.2017

Poslední domácí zápasy Vsetína ukazují, že střelecky se tým zvedá, ale ve venkovních utkáních to pořád tolik nepadá. I k tomu by měl dopomoci zkušený rodák z Popradu Roman Tomas. Sedmatřicetiletý křídelník přichází vyztužit vsetínský útok a k vidění bude už v zápase proti Litoměřicím, kde by měl nastoupit po boku Tomáše Vávry a Ondřeje Slováčka ve druhém útočné formaci.

Ve WSM lize nastoupí vůbec poprvé v Kariéře. Roman Tomas zatím vždy hrál pouze českou nejvyšší soutěž. V té nastřádal během 410 utkání 164 (83+81) bodů. Bývalý hráč Popradu, Třince, Litvínova, Mladé Boleslavi, Plzně či Vítkovic však bodově nejbohatší angažmá zažil v EBEL lize v dresu znojemských Orlů. Během 150 utkání nastřílel popradský rodák 61 branek a rozdal 54 asistencí, celkem 115 bodů.

Jak se vlastně urodilo první angažmá v české druhé nejvyšší soutěži?
Volal mi agent, že jednal s Radimem Tesaříkem, s kterým se velmi dobře znám z angažmá ve Třinci. Pak mi volal Radim osobně, slovo dalo slovo a jsem tady.

Proč jste se pro Vsetín rozhodl?
O Vsetínu se říká už od dob, kdy hrál extraligu, že fanoušci tady jsou na jedničku. Klub pak po sestupu nebyl tolik vidět. Nabídka mě však potěšila, protože jsem hledal něco blíž k domovu a Vsetín je ideální místo. Jsem za to rád.

Ve Znojmě jste hrál s Martinem Podešvou. Jsou v kabině i další hráči, které už jste znal?
Hrál jsem v Třinci i s Tomášem Frolem a i další kluky jsem poznával, takže do neznáma jsem nevstoupil.

Uplynulou sezónu jste předčasně ukončil, co se stalo?
Před sezonou jsem prodělal artroskopii kolene, po které to nebylo ono. V únoru jsem skončil a dal jsem si od hokeje pauzu až do další sezóny. Nyní mám ale úplně novou chuť do hokeje, takže si myslím, že mi přestávka jen prospěla. Chci Vsetínu pomoci.

Jaké jsou vaše pocity před prvním zápasem za Vsetín proti Litoměřicím?
Těším se. Po půl roce první zápas, musím se dostat do tréninkové i herní pohody. Myslím si, že to nebude dlouho trvat. Takže těším se moc, hlavně na diváky a doufám že vyhrajeme.