Rytířská družina míří na Lapač, ubrání Valaši svou tvrz?

Jan Tajzler • 23.10.2018

Vsetínský Lapač se připravuje na další velkou hokejovou bitvu. Na Valašsko tentokrát dorazí favorizovaní Rytíři z Kladna. Středočeši se již od víkendových dnů nacházejí na moravsko-slezském území a právě ve Vsetíně zakončí čtyřdílnou venkovní sérii. Vsetín se musel mezitím vydat do daleké Kadaně, kde vybojoval vítězství až v samostatných nájezdech, nyní se opět vrací na svůj domovský stadion, aby se v první letošní odvetě pokusil oplatit Rytířům porážku z kladenského ledu. Souboj Vsetína s Kladnem startuje ve středu v 17:30, utkání se ponese v duchu oslav stoletého výroční vzniku Československa, fanoušci navíc budou moct poprvé soutěžit v tombole 50:50.

Kladno: Rytíři zakončí čtyřdílnou venkovní sérii

Není pochyb o tom, že Kladno v letošním ročníku patří mezi velké favority druhé nejvyšší soutěže. Družina Rytířů stále čeká na svého vojevůdce Jaromíra Jágra, který je sice v táboře, ale do bojů zatím nezasáhl. Mezitím se však Středočeši mohou opřít o schopnosti Petra Vampoly, jenž Kladno táhne skvostnou bilancí 9+9.

Rytířům se mimořádně vydařil závěr první čtvrtiny soutěže, ve kterém zaznamenali hned pět vítězství v řadě. Díky tomu se Středočeši vyšvihli až na 2. místo za vedoucí Motor. Nyní však kladenská forma zaznamenala mírný pokles. Po domácím vítězství nad Třebíčí (5:0) vyrazili Rytíři na venkovní tour. Nejprve se představili v Litoměřicích, kde padli těsně 2:3. Následoval přesun do Slezska, konkrétně Frýdku-Místku, kde se strhla divoká přestřelka, ve které nakonec slavili modrobílí vítězství 6:5. Co však Kladenské určitě mrzí, je poslední vystoupení na ledě nováčka z Poruby. Podobně jako ve 2. kole ani tentokrát Rytíři v Ostravě neslavili vítězství, ba co hůř ani nebodovali, neboť Poruba si připsala vítězství 5:2. Nyní touží Kladno zakončit moravsko-slezskou pouť vítězstvím na Lapači.

Krom zmíněného Vampoly se rytířská družina Kladna může spolehnout na Ladislava Zikmunda, jenž má dobré vzpomínky i na Vsetín a jednu ze svých deívítí branke vstíili právě zelnožlutému konkurentovi. Sílu kladenskému útoku dodává také Adam Kubík (8+5), opomenout bychom neměli ani Jakuba Strnada (6+6). Defenzíva Kladna stojí na Brandonovi Nashovi, jenž stihl zaznamenat jednu trefu a na dalších deset asistoval. Právě Nash momentálně patří mezi nejvíce vytěžované hráče Kladna, průměrně odehraje 23:50 minut za zápas. Výborně se jeví i další navrátilec do kladenského dresu Jiří Říha, pětadvacetiletý obránce doposud zaznamenal dvě branky a sedm asistencí.

Brankoviště Kladna zatím rovnoměrně střeží dva muži. Jedná se o mladičkého Adama Brízgalu a zkušeného Lukáše Cikánka. Mírně lepší čísla vykazuje mladší z brankářské dvojice, průměrně inkasoval 2,34 branky na zápas a úspěšnost zákroků drží nad 92%. Cikánek zase inkasoval průměrně 2,50 branky a úspěšnost zákroků má na úrovni 90,10%. Kdo z nich dostane přednost na vsetínském Lapači?

Oslaví Vsetín společné století vítězstvím?

Valaši se po osmizápasové vítězné sérii museli sklonit před lídrem soutěže z Českých Budějovic. Od minulého týdne si však dokázali připsat další dva vítězné zápasy. V sobotu na domácím ledě sestřelili prostějovské Jestřáby v poměru 6:3 a nejspíš celá hokejová veřejnost očekávala i jasné vítězství Valachů v Kadani. Na ledě outsidera se však Vsetín trápil v koncovce a udeřil až před polovinou základní hrací doby. Jediná vstřelená branka však na Trhače nestačila. V 59. minutě utkání potrestal vyloučení Tomáš Frola Lukáš Říha a zápas dospěl do prodloužení, kde se nerozhodlo a následovaly samostatné nájezdy. V dovednostní disciplíně se dospělo až do 8. série, ve které rozhodl svým druhým proměněným nájezdem Antonín Pechanec, a zajistil tak Vsetínu bonusový bod navíc.

Valachy nyní čeká bitva s kladenskými Rytíři. Utkání proti atraktivnímu soupeři navíc zpestří i oslava 100 let od založení republiky. Vsetín připravil pro utkání s Kladnem třetí sadu dresu, ve kterých krom výročí uctí také památku významné osobnosti regionu. Je jím český podnikatel, odbojář, vynálezce v oboru elektrických strojů a bývalý startosta Vsetína Josef Sousedík. Před utkáním nebude chybět československá hymna a čestné buly, které vhodí syn Josefa Sousedíka.

TES patří mezi vedoucí evropské výrobce a konstruktéry zakázkových generátorů, motorů, pohonů a dalších elektrických strojů a jejich systémových komponentů s téměř stoletou tradicí. Nabídka výrobků sestává ze tří plně vertikálně integrovaných divizí: Stroje a řešení, Systémové komponenty a Servis a služby. TES je preferovaným dodavatelem pro zákazníky po celém světě. Výrobní kapacity jsou umístěny v závodě v srdci Evropy, v regionu známém vysokým strojírenským a technickým know-how. TES byl založen v roce 1919 a má centrálu v České republice, s dceřinou společností zajišťující obchodní zastoupení v Německu.

STARTUJE HOKEJOVÁ TOMBOLA 50:50!

• Hokejová tombola 50:50 je atraktivní soutěž pro fanoušky. Jejím cílem je získat finanční prostředky na projekty, které vybírá pořádající hokejový klub.
  • Na každý zápas je připraveno 2000 tiketů po 50 Kč. Fanoušci si mohou kupovat libovolný počet tiketů. Celková částka (závisí na počtu prodaných tiketů, maximem je 50 000 Kč) se rozdělí fifty-fifty.
  • Polovina připadne jednomu vylosovanému fanouškovi (minimální výše výhry je 2 000 Kč, maximum 50 000 Kč). Druhá polovina jde na podporu určeného projektu. Slosování a vyhlášení výherního tiketu probíhá v rámci zápasu.
  • Garantem Hokejové tomboly 50:50 je sázková kancelář Chance.

Sestavy v minulém kole:

Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar, Veber – Kubík, Vampola, Zikmund – Svedlund, Kaut, Vildumetz – Hajný, Filip, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Holomek (C), Slováček (A), Teper, Frolo, Mäkinen, Jenáček – Theoret, Rác, Karafiát – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Kucharczyk (A), Březina – Klímek, Pitule, Kuronen.