S Třincem musíme minimálně za 3 body, vidí šanci na postup do TOP 3 Ján Petriska

Anna Pavlína Sedláčková • 24.11.2018

„Věděli jsme, že na ně máme,“ komentuje připravenost vsetínského juniorského týmu sedmnáctiletý Ján Petriska, kterému se v zápase podařilo ukořistit jednu asistenci při třetím gólu pro domácí Vsetín. „Rychlé góly vždy pomůžou, máme lepší psychiku a lépe se hraje,“ chválí akce ve druhé třetině, které juniorům pomohly k výhře nad Vítkovicemi. Ve třetí třetině sice dostali od hostů dva góly, které značně snížily jejich náskok, ale Vsetín se sebral a žádný gól už pustit nenechal.

Co říkáte na vstup Vítkovic?
Vstup Vítkovic byl určitě slabší, podle mě nás trošku podcenili a zůstali zaskočení, ale myslím si, že to bylo naší dobrou hrou a dobrým bruslením. Vyvrcholilo to tím, že se nám podařilo dát první gól. Věděli jsme, o co hrajeme, a šli jsme od začátku naplno.

Na začátku první třetiny jste dali gól. Překvapilo vás to?
Ten gól nás určitě nepřekvapil, věděli jsme, že na ně máme, už minule jsme jim dali 5 gólů. Věděli jsme, že se musíme tlačit do brány a vyšlo nám to. Byla to situace 2 na 0, kterou Daniel s Marcem výborně vyřešili.

Ve druhé třetině jste dali pro změnu dva góly za sebou. Pomohlo vám to nějak?
Dva góly v druhé třetině nám určitě pomohly. Rychlé góly vždy pomůžou, máme lepší psychiku a lépe se hraje, když vyhráváme. Byli jsme na koni a věděli jsme, že se můžeme trošku uklidnit, a že oni jsou teď ti, co musí a budou pod tlakem.

Vedli jste 4:1 a pak 4:3. Kde je problém, že tak často ztrácíte vysoké vedení?
Já osobně vidím problém v našich individuálních chybách, protože nemůžu říct, že bychom nebojovali. Bojujeme hodně, ale je to naše nekoncentrovanost a nedisciplinovanost, která nás stojí náskok, anebo častokrát i zápas. Vždy na tu třetí třetinu naběhneme moc nekoncentrovaně a máme pocit, že když vyhráváme, tak se budeme prosazovat sami a dávat každý gól. Nesoustředíme se na defenzívu, přepadávání, prodlužujeme střídání a lepší soupeř toho dokáže využít.

Nezačali jste po vyrovnávání Vítkovic panikařit?
Nemyslím si, že bychom začali panikařit, právě naopak. Věděli jsme, že na ně máme, řekli jsme si na střídačce, že se musíme uklidnit, být zodpovědní a pořádně se soustředit hlavně na defenzívu.

Havířov a Zlín v 19. kole prohráli. Tak jaké šance vidíte po zítřejším zápase s Třincem v TOP3?
Já si myslím, že šance máme velké, všechno se bude odvíjet od naší hry, od disciplíny a obětavosti. Ta TOP 3 není úplně v našich rukou, ale jestli chceme nad postupem jen uvažovat, tak musíme s Třincem minimálně za 3 body.

Co jste mohli v minulých zápasech zlepšit, abyste měli jistotu být v první trojce?
Já osobně se snažím nedívat na zápasy dozadu, protože je to něco, co už nemůžeme změnit, ale jsou to ty samé věci, co už jsem říkal. Individuální chyby, zodpovědnost, tu disciplínu bychom měli zlepšit. Bojovnost tam máme, jsme obětaví, ale rozhodují jednotlivé chyby každého hráče. Většinu zápasů jsme prohráli tak, že jsme si nepohlídali třetí třetinu a konec zápasu. Ani jeden zápas nebyl po nějaké dominanci soupeře a v Havířově nám chybělo trochu štěstí, ale taky důraz, protože bez gólu se přece vyhrát nedá.