SDO: Stále máme šanci dostat se do play-off, ví Martin Mikulenčák

Helena Hegeďová • 10.02.2018

Starší dorostenci odehráli svůj poslední zápas nadstavby a i přes těsnou porážku od Olomouce zůstali na čtvrté příčce. Svůj osud už ale ve svých rukou nemají. „Do zápasu jsme šli s tím, že to musíme odmakat opravdu nejvíc, co to jde. Hrajeme o play-off a určitě bychom se tam chtěli dostat,“ říká odhodlaně obránce Martin Mikulenčák, který si proti kohoutům připsal dvě asistence, „v neděli nehrajeme, takže teď už budeme jenom čekat na výsledky ostatních zápasů.“

Martine, jak hodnotíte utkání proti Olomouci?
Ze začátku nám dlouho trvalo, než jsme se dostali do hry. Hráli jsme spíše více odzadu a až ke konci zápasu jsme do toho opravdu naskočili. Bohužel už se nám to nepodařilo obrátit.

Soupeř byl zpočátku aktivnější, vnímali jste, že mohl vést daleko větším rozdílem?
Olomouc opravdu mohla dát zkraje utkání více branek, ale nás podržel gólman. Někteří kluci do toho dali všechno a taky zachránili pár akcí dobrými defenzivními zákroky. Díky tomu byl jejich náskok po první třetině jen jednobrankový.

Zápas pro vás byl klíčový, s čím jste do něj šli? Stále se vás drží naděje na boje o play-off…
Do zápasu jsme šli s tím, že to musíme odmakat opravdu nejvíc, co to jde. Hrajeme o play-off a určitě bychom se tam chtěli dostat, ale jak říkám, ta první třetina nám moc nevyšla a dostali jsme se do toho až později. Je vážně škoda, že se nám nepodařilo vyrovnat a urvat alespoň jeden bod, který by nám taky mohl pomoci.

Co bylo tím zlomovým momentem, díky kterému jste se dostali do zápasu?
Podle mě to byl gól na 2:5, kdy to tam po snaze konečně padlo i nám. Nakoplo nás to a byli jsme na koni.

Opět se vám dařilo v přesilovkách, všechny jste využili. Bylo i to důležité?
Určitě ano, protože kdybychom neproměnili to, co nám nabídli, tak by se nám nepodařilo dostat zápas do takového stádia, abychom byli blízko vyrovnání. Hodně důležité bylo z tohoto pohledu hlavně proměnění přesilovky 5 na 3.

A co trestné střílení, které proti vám bylo nařízeno? Nebylo to zbytečné?
Zrovna tohle byl takový sporný moment. Kluci říkali, že to vůbec být nemělo, ale rozhodčí to asi viděl líp a je to na něm.

Třetí třetina byla hodně divoká, jak jste ji prožívali?
S třetí třetinou jsme já i celý tým spokojení. Taky v šatně jsme si říkali, že jsme třetí třetinu odmakali a povedla se nám.

Po vyrovnání jste doslova sahali, proč to podle vás nevyšlo?
To opravdu nevím. Nedokážu říct, co chybělo. Asi jsme měli velkou smůlu. Tak to holt někdy v hokeji chodí, že i týmu, který se dotahuje na výsledek, snaží se a chvílemi přehrává soupeře, to prostě nevyjde.

Nemrzí vás to?
Hodně nás to mrzí, hlavně kvůli tomu play-off. V neděli nehrajeme, takže teď už budeme jenom čekat na výsledky ostatních zápasů. Stále máme šanci se tam dostat.

Do karet vám nahrála remíza Litvínova s Chomutovem, takže vás určitě budou nejvíce zajímat zápasy těchto týmů…
Určitě, v neděli to budeme sledovat a doufat, že zůstaneme ve čtyřce.