(21.8.) Příprava: Vsetín - Třebíč 4:2 | POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 971 (17.8.)

SDO se chce dostat do play-off, MDO se pokusí udržet čtvrtou příčku

Helena Hegeďová, Kristýna Zigmundová • 07.02.2018

O tomto víkendu čekají na vsetínskou mládež tři utkání. Ve čtvrtek se po týdenní pauze představí mladší dorostenci, a to na domácím ledě proti brněnské Technice. V pátek sehraje poslední zápas nadstavby starší dorost, jež má v neděli volno a definitivní umístění ve druhé části soutěže už tak nebude mít ve svých rukou. Sobota pak bude opět patřit ELIOD extralize mladšího dorostu a opět souboji Vsetína a Brna – Valaši se v moravské metropoli utkají s Warriorem.

Nadstavba Extraligy staršího dorostu končí. Dostanou se Valaši do bojů o play-off?

Dá se očekávat, že až poslední kolo nadstavby určí složení čtveřice postupující do další části, jež ukáže, které dva týmy se přidají k elitní skupině a budou si moci zahrát play-off. První místo drží s šestibodovým náskokem Olomouc, která tak má jako jediná své místo jisté. Týmy na druhém až čtvrtém místě (Mladá Boleslav, Havířov, Vsetín) mají shodně po 53 bodech. Čtvrté a páté místo patří Chomutovu a Litvínovu s padesáti body na kontě. Celky ze severozápadu republiky odehrají v pátek vzájemný zápas, a pokud bude vítěz tohoto duelu bodovat i v neděli, má také šanci dostat se mezi čtyři nejlepší týmy skupiny.

V minulém týdnu splnil Vsetín svůj plán, když z obou zápasů bral po třech bodech. Nejprve se utkal s Mladou Boleslaví, která byla tou dobou o příčku výše. Zápas byl dlouho bezbrankový a výsledek defenzívního hokeje byl nakonec 3:2 pro domácí Vsetín, když se Valaši ve třetí třetině dostali do tříbrankového vedení, které už Bruslaři nedotáhli. K dalšímu důležitému zápasu jeli vsetínští mladíci do Žďáru nad Sázavou, kde tamnímu celku nedovolili vstřelit ani jednu branku a na Valašsko přivezli výhru 3:0.

Roman Půček (23+41) sesbíral za poslední dvě utkání další čtyři body a upevnil si tak náskok v tabulce nejproduktivnějších hráčů soutěže. Druhý Jakub Čížek z Českých Budějovic na něj v tuto chvíli ztrácí šest bodů. Vysoko v bodování soutěže se drží také Michal Matiaško (26+31). Bodově vyrovnanou je pak první obranná dvojice, kterou tvoří Tomáš Ondračka (9+18) a Šimon Jenáček (8+19). V brankovišti jsme mohli zaznamenat mladšího dorostence Jakubu Málka (93,29%), jenž předvedl opravdu skvělý výkon a velkou měrou přispěl k oběma vítězstvím v minulém týdnu. Jakub je však gólmanskou jedničkou MDO, pro které opět pokračuje boj o záchranu extraligy, a proto s největší pravděpodobností uvidíme mezi třemi tyčemi opět Viktora Chrásteckého (88,45%). To, co zdobí Vsetínské po celou sezónu, jsou přesilovky. Úspěšnost početních výhod VHK je aktuálně 25,68%.

Zápas: 9.2. Vsetín – Olomouc 17:45

Další veledůležitý zápas je tady. Momentálně ten jediný, poslední a nejdůležitější, do kterého může ještě Vsetín zasáhnout. Valaši udělali všechno pro co nejlepší umístění, teď ale budou muset udělat ještě jeden krok. Udělat něco, co se jim ještě nepodařilo. A to vyhrát nad lídrem tabulky.

Kohouti si nezahráli v neděli, a tak na své konto poslední body přidali v pátek 2.2., kdy doma vyhráli 5:0 nad Žďárem nad Sázavou. Olomouc má nyní 59 bodů a má proto nakročeno skupinu o umístění vyhrát, jelikož v posledním kole ji čekají Letci z Letňan. Nutno ale podotknout, že i když je pražský celek poslední, dokázal obrat lídra v posledním vzájemném duelu o dva body.

Bodování týmu z Hané vede duo Matěj Kořenek (18+14) a Daniel Indrák (15+17). Nejproduktivnějším obráncem je pak s šestnácti body (3+13) David Vosátko. Olomouc má také kvalitní brankářskou dvojici. 18 zápasů s úspěšností 91,92% odchytal Vojtěch Mokrý, o dva zápasy více a úspěšnost zákroků 88,60% má ve svých statistikách Marek Hasala. Právě spolehlivý výkon olomouckého brankáře byl rozhodující faktor v minulém vzájemném utkání Olomouce a Vsetína, protože Valaši se proti maskovanému muži jen stěží prosazovali.

Sestavy v minulém kole:
Vsetín: Málek – Jenáček, Ondračka, Lašák, Kožený, Mikulenčák, Fojtášek, Vávra – Půček, Matiaško, Klímek – Baďura, Petriska, Vašenka – Lukačka, Pernický, Krupa.
Mladá Boleslav: Hasala - Rutar A., Mader, Klesla, Harabiš, Hlaváč, Vosátko, Pírek - Kalač, Šafránek, Štefka, Rosecký, Paťava, Štědrý, Indrák, Liška, Krátký, Handl, Kořenek, Dvořák.

Po menší odmlce se vrací MDO!

Mladší dorostenci se po menší pauze, která proběhla ku příležitosti olympiády dětí a mládeže, vracejí zpět do herního kolotoče. Nutno podotknout, že náš kraj reprezentovala hned šestice hráčů – Jakub Velikovský, Václav Kočí, Jan Půček, Adam Turek, Tomáš Ševčík a David Bednařík. Zlínský kraj sice nebyl mezi těmi nejúspěšnějšími, ale pro naše kluky to byla jistě velká příležitost se ukázat a vyzkoušet si i jiný druh soutěže než jen zápasy v rámci extraligy.

V předešlých zápasech se mladším dorostencům moc nedařilo. Z venkovních zápasů si nedovezli ani jeden bod a jsou na 4. místě, což jim zatím zaručuje udržení extraligy. Mají ale stejný počet bodů jako Warrior a jistě se ve dvou následujících zápasech budou chtít vzdálit od sestupových pozic co nejvíc.

Zápas: 8.2. Vsetín – Technika 17:00

Mladší dorostenci z Brna si zatím nevedou vůbec špatně. Jsou na 3. místě tabulky a Vsetín na ně ztrácí 19 bodů. V posledních zápasech porazili Warrior 3:1, nestačili ale na Porubu, se kterou prohráli 2:3, a na Šumperk, kde padli 3:6. Společné zápasy Vsetína a Techniky hovoří zatím jednoznačně. Body ze zápasů bere vždy domácí tým, takže Valaši mají šanci.

Nejlepší hráči týmu jsou Adam Staněk, Paktin Hassan a Marek Kelbl. Nejvíc vstřelených branek má právě dvojice hráčů Paktin Hassani a Marek Kelbl, oba po pěti brankách. Nejlepším nahrávačem je Adam Staněk s 7 přihrávkami, který je také nejlepším hráčem podle kanadského bodování, ve kterém má celkem 10 bodů.

Zápas: 10.2. Warrior – Vsetín

Warrior má stejně bodů jako Vsetín, ale je o příčku níž. V posledních zápasech prohrál na ledě souseda z Brna Techniky 1:3, ze Šumperku si odvezl prohru 5:7 a od Ocelářů si také body neodvezl. Společné zápasy se Vsetínem mluví ve prospěch Vsetína. Warrior porazil naposledy Vsetín hned zkraje soutěže a od té doby vévodí utkáním Valaši.

Nejlepší v kanadském bodování je Martin Snášel, který má 5 branek a 6 asistencí. O prvenství se v počtu vstřelených branek dělí právě Martin Snášel a Albert Schweitzer oba mají po pěti brankách. 

Sestavy v minulém kole:
Vsetín: Málek – Velikovský, Liss, Houser, Kunst, Sviták, Navrátil – Bednařík, Babeliak, Fencl, Kočí, Calaba, Kuchařík, Zemánek, Vrána, Půček, Turek, Čajanová.
Technika: Čazimi – Fojt R., Irajn, Kučírek, Kubica, Kala, Šujan, Groch – Kelbl, Zimin, Kubový, Hassani, Vrána, Staněk, Frýza, Daněček, Čoupek.
Warrior: Atanasiadis – Fojt L. Mrkvica, Hanák, Ludvík, Mahdal – Kubíček, Kuchař, Hrstka, Schweitzer, Marčík, Orsech, Snášel, Novotný.