Se svým výkonem jsem spokojený, komentuje první zápas v "áčku" Martin Kývala

Ondřej Konvičný • 13.12.2012

Vsetínští hokejisté se výhrou ve Valašském Meziříčí odrazili od série výkonů, které rozhodně nepatřily k nejlepším. V dalším zápase se na domácím ledě postavili Karviné, která v posledních dvou duelech dvakrát podlehla Frýdku-Místku a jela tak na Valašsko s vyhlídkou lepšího výkonu, než jaký předvedla v oněch zápasech s Frýdkem. Vsetín po vydařeném vstupu do zápasu vedl brankou Davida Vítka 1:0, jenže víc nedokázal ze svého úvodního tlaku vytěžit. Další branka padla až na začátku třetí části, kdy hosté zásluhou Zajace srovnali stav zápasu. Domácí však dokázali rychle odpovědět brankou Podešvy. Necelé dvě minuty nato se hned ve svém prvním zápase za muže trefil Martin Kývala a zasadil tak Karvinským zřejmě rozhodující ránu.

V posledních dvou zápasech se trenér Hlobil rozhodl pro hru na čtyři formace. Zatím se to vyplácí, v obou případech si Vsetín připsal tři body. V zápase s Karvinou tvořilo čtvrtou formaci juniorské trio Štrbík – Daněk – Kývala a svou hrou rozhodně nezaostávalo za dalšími lajnami. „Dnešní zápas se pro nás vyvíjel velice dobře, hlavně hra dozadu šlapala tak, jak měla. Musím také vyzdvihnout výkon gólmana, kdy nás Hrouda (Petr Hromada, pozn. red.) hlavně ve druhé třetině několikrát zachránil od inkasované branky“ říká střelec třetí branky Vsetína, Martin Kývala, pro kterého to byl premiérový zápas za vsetínský „A“ tým. „Myslím, že to z mojí strany nebyl žádný propadák, dokonce mi tam spadl i gól. Celkově jsem za naši lajnu spokojený, na první zápas si myslím, že to nebylo vůbec špatné.“

Ten si svou premiéru odbyl proti takovým hráčům jako Moravec, Ivan či Javín. „Hrát proti takovým hráčům je pro mě velká zkušenost, byla tam určitě troška respektu, ale v průběhu zápasu jsem to už nevnímal. Hrálo se mi dobře.“ Hra čtvrté vsetínské formace se v průběhu zápasu postupně zlepšovala, což se projevilo ve třetí třetině, kdy na dlouhou dobu zamkla Karvinou v jejím obraném pásmu a při signalizované výhodě dokázala přetavit svůj tlak v branku na 3:1. „Určitě mi pomohlo i štěstí. Bylo to tam už několikrát před bránou, vybojovalo se to na beka, ten vystřelil a já už sem to dorážel do prázdné. Byl to takový můj typický gól, hrajeme to tak i v juniorech, kluci (Štrbík, Daněk pozn. red.) si to dávají za bránou, já se pohybuji před bránou a hledám přihrávku nebo čekám na dorážku. Přesně jako při tomto gólu za muže.“

To, že jsou mužská a juniorská soutěž diametrálně rozdílné, se dnes devatenáctiletý útočník přesvědčil sám: „Určitě se hraje v daleko větším tempu, je to o hodně tvrdší hokej. Hlavní rozdíl je ale v tom, že ten hokej je daleko chytřejší. Není to zdaleka tak ulítané jako v juniorech, hráči daleko víc přemýšlí.“ Při hodnocení svého výkonu se premiérový střelec držel při zemi: „Nebylo to úplně 100%, zpočátku to bylo z mojí strany docela nervózní, pomohlo mi to, že jsem hrál v lajně s klukama, se kterýma hraji i v juniorech, jsme sehraní, víme co od sebe čekat, kam se postavit. Na to, že to byl můj první zápas za muže, jsem celkově spokojený.“