(21.8.) Příprava: Vsetín - Třebíč 4:2 | POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 971 (17.8.)

Sehráli jsme dobrá i špatná utkání, hodnotí poslední čtvrtinu kouč Hlobil

Václav Trávníček • 13.02.2012

Nedělním zápasem s Karvinou uzavřeli vsetínští hokejisté poslední čtvrtinu základní části. Během pondělí a úterý dostali volno, aby se od středy začali připravovat na první čtvrtfinálový duel. Ten sehrají v sobotu na ledě Prostějova. „Na play-off se musíme připravit daleko lépe,“ řekl po nepříliš vydařeném utkání s Karvinou trenér Viktor Hlobil, jenž se vyjádřil například i k nové posile s ruským pasem.

Tou je dvaadvacetiletý ruský útočník Vladimir Bessenov. Šikovný forvard, jenž se může pochlubit zkušenostmi z kanadské Ontario Hockey League (OHL) i ruské juniorky, je momentálně hráčem prvoligového Berouna. „Myslím, že pro nás bude platným hráčem. Vladimir je původně centr, tak uvidíme, zda ho využijeme rovnou na této pozici. Má totiž dobrou střelu a myslím si, že nám může pomoct,“ řekl na adresu posily před play-off vsetínský lodivod.

Jaké byly jednotlivé čtvrtiny základní části:

Dokážeme utkání otáčet a vyhrávat, těší kouče Hlobila po čtvrtině základní části

Kouč Hlobil v polovině soutěže: Víme, že to bez bojovnosti nepůjde

Venku hrajeme už mnohem lépe, hodnotí třetí čtvrtinu kouč Hlobil
__________________________________________________________________

Trenére, jak nedělní duel s Karvinou popsat? Šlo o klid před bouří, facku před play-off…
Věřím, že to byl klid před bouří. První třetinu jsme celkem zvládli, ale od druhé části jsme začali hrát profesorský hokej, který my hrát prostě nemůžeme. My musíme hodně bruslit a bojovat, to je naše devíza. Bohužel jsme od toho upustili a soupeř nás potrestal.

Co jste po zápase řekli hráčům v kabině?
Mohlo se zdát, že o nic nešlo, ale ve skutečnosti vždycky o něco jde. Ať jsou to body, diváci, peníze. Vždycky se o něco hraje. Toto utkání jsme nezvládli a příště si na to musíme dát pozor. Až budeme před play-off kompletní, musíme si k tomu sednout, vyhodnotit to a připravit se na vyřazovací část daleko lépe.

Trenér Karviné řekl, že jeho svěřenci měli větší chuť po vítězství. Co vy na to?
Asi bych to řekl taky tak.

Duelem s Karvinou skončila závěrečná čtvrtina základní části. Jak ji hodnotíte?
Odehráli jsme v ní dobré i špatné zápasy. K těm dobrým patří duel v Přerově, ve Frýdku-Místku, v Opavě nebo doma s Havířovem. Tahle utkání jsme odehráli dobře. Zaznamenali jsme sérii zápasů venku, ze které jsme měli obavy. Přáli jsme si v ní uhrát šest bodů, nakonec jsme jich vybojovali sedm. Kde jsme měli bodovat, to bylo utkání v Uherském Hradišti. Tam jsme ztratili tři body, které nám v konečném zúčtování velmi chybí. Nevyšel nám také zápas s Valmezem, ve kterém jsme chtěli potvrdit postavení v tabulce a zároveň přilákat diváky. Kluci ale byli přemotivovaní a utkání jsme nezvládli, nevyšlo nám v něm vůbec nic.

Mrzí vás, že jste nakonec nevybojovali kýžené čtvrté místo?
Podle vývoje zápasů nás to mrzí. Ale to, že začneme čtvrtfinále venku, pro nás nakonec může být výhoda. Nebudeme tak nervózní, jako kdybychom hráli první zápas doma. Ale kdybychom hráli sérii na pět zápasů, má soupeř samozřejmě výhodu posledního utkání na vlastním ledě. Už je to zkrátka tak, musíme se s tím nějak srovnat. S asistentem Lubošem Jenáčkem jsme si po utkání v Opavě říkali, že kdybychom si mohli připočíst všechny body, které nám zbytečně utekly, skončili bychom první (směje se).

Kdy se podle vás rozhodlo, že se umístíte těsně pod první čtverkou?
Myslím, že to asi rozhodly zápasy v Uherském Hradišti a doma s Porubou, přestože ostravský tým nehrál špatně. Vždycky jsme s ním vyhráli jen o gól. Ale toto domácí utkání jsme měli zvládnout. Bohužel se nestalo a to zřejmě rozhodlo.

Nakolik nyní máte naplněnou či vyprázdněnou marodku?
Zraněný je David Vítek, během utkání s Karvinou nám odešel Michal Hrčka. Uvidíme, jak na tom budou. K týmu se každopádně připojil ruský útočník Vladimir Bessonov. Měl nastoupit už v neděli proti Karviné, ale bohužel jeho registračka byla na cestě, putovala z Prahy a protože byla na dálnici zácpa, nestihli jsme ji do začátku utkání dopravit. Rozhodčí nechtěl přistoupit na to, že bychom ji doložili během zápasu, takže Vladimir nemohl nastoupit. Ale v play-off by měl hrát.

Jaké máte na Bessonova reference?
Je tady už měsíc. Trénuje poctivě a aby se do toho dostal, po tréninku si přidává. Vypadá to, že jde o poctivého kluka. Je s ním navíc velmi dobrá komunikace, protože umí česky. Není žádný problém mu vysvětlit, co bude hrát. Vladimir komunikuje velmi dobře a myslím, že pro nás bude platným hráčem. Je to původně centr, tak uvidíme, zda ho využijeme rovnou na této pozici. Má totiž dobrou střelu a myslím si, že nám může pomoct. I s ohledem na to, že junioři Třince mají nyní nabitý program.

To tedy ano. Nakolik s nimi budete moci pro čtvrtfinále počítat?
Díval jsem se na rozpis jejich zápasů a v sobotu s nimi asi počítat nemůžeme. V pondělí už snad ano, záleží na trenérovi. Ten je nyní s reprezentační devatenáctkou ve Švýcarsku. Jak se vrátí, zkontaktujeme se. Uvidíme, jak na tom bude Jirka Kozák z juniorky Komety Brno.

A jak vypadá situace kolem Ondřeje Slováčka, působícího v juniorce Vítkovic?
S Ondrou určitě počítáme. Byl teď na reprezentačním srazu osmnáctky, takže jsme jej nemohli využít. Jinak bychom ho povolali. Vítkovice hrají v sobotu zápas, takže s Ondrou bychom mohli počítat nejdříve v pondělí.

Váš soupeř pro čtvrtfinále je Prostějov. S jakými pocity jste tuhle informaci přijal?
S Jestřáby hrajeme vyrovnané zápasy. Vlastně s celou první čtverkou, která je před námi, máme lepší bilanci. I když jsme s některými mužstvy dvakrát vyhráli a dvakrát prohráli, máme z těch vzájemných utkání lepší skóre. Jediný mančaft, se kterým máme skóre horší, je právě Prostějov. Hanáci mají velmi dobré útočníky. Samozřejmě mají i slabiny, o kterých víme a na které se budeme snažit zaměřit. Každopádně jejich ofenziva je hodně kvalitní, možná nejkvalitnější v celé soutěži.

Jaký program má mužstvo do prvního čtvrtfinálového zápasu?
Protože ve středu nehrajeme, dali jsme klukům v pondělí a úterý volno. V úterý bude dobrovolný trénink a ve středu se sejdeme už komplet, včetně zraněných nebo těch hráčů, kteří nedokončili posledních utkání. Chceme už najet na přípravu před play-off naplno.

Vsetínští hokejisté před startem play-off:

Jak se hráči připravují na čtvrtfinále?

Co bude na soupeře z Prostějova platit?

Jakou taktiku naordinují svým svěřencům trenéři?

V jaké formě se nachází hanácký celek?

Sledujte pozorně naše stránky!