Sezóna dorostu skončila. Co bylo důvodem značného zlepšení?

Anna Pavlína Sedláčková • 07.04.2019

Letošní sezóna nezačala pro dorost zrovna na výbornou a výsledky nasvědčovaly tomu, že se bude opakovat historie. To se však nestalo, když Valaši začali od 14. zápasu příjemně překvapovat a počet jejich výher začal stoupat. To mohlo být způsobeno jak výměnou trenérů, tak změnou hry. Dorostenci se propracovali až k možnosti těsně proniknout do play-off. Štěstí jim však ke konci sezóny přestalo přát a postup jim tak utekl o 8 bodů.

V první části byli dorostenci ve skupině s dalšími 9 týmy, a tak s každým z nich odehráli dva zápasy. Zprvu se jim příliš nedařilo a byli na samém konci tabulky. Výš se začali propracovávat až od 14. utkání proti Šumperku, který přehráli 11:3. Dalších vítězství přibývalo a vsetínský dorost se dostal na 8. místo v tabulce. To však stačilo pouze na spodní skupinu E.

Je možné, že k tomuto zlepšení přispěla výměna trenérů, kdy se Lubomír Konečný a Daniel Tesařík vyměnili s trenéry 7+8. třídy, Janem Dědkem a Miroslavem Barusem. Dorostenci poté začali hrát na celé ledové ploše, a ne jenom útočný hokej, začali hrát více jako tým. Trenéři provedli pár změn v sestavách, a zapracovali na obraně, kde vsetínský dorost zpočátku sezóny ztrácel, neboť hrál hlavně ofenzívní hokej a na obranu příliš nedbali. Jak to vnímali sami trenéři si můžete přečíst v posezónním rozhovoru.

Dorostenci měli play-off takřka na dosah ruky, neboť ve druhé části soutěže se jim dařilo vyhrávat skoro každý zápas a pomalu se dopracovávali k postupu. Konec sezóny však nebyl podle jejich představ. V posledních zápasech dorostenci doslova bojovali o postup. A také se jim to zprvu dařilo, ale v předposledním zápase s Přerovem jim štěstí přestalo přát a odjeli s debaklem 0:7. Do posledního utkání šli dorostenci s cílem si tento zápas užít. Jak celou sezónu hodnotí kapitán David Bednařík se můžete dočíst zde.

Produktivní útočníci

Jedním z hráčů, kterým se dařilo nejvíce prosadit, byl Jan Půček, který v první části sezóny nasbíral 31 bodů (11+20), což mu zajistilo 6. místo v tabulce. Na zlínského útočníka Lukáše Chludila měl ztrátu pouze 3 bodů. Ve druhé části se mu již dařilo více, dostal se na 4. místo a na svém kontě měl 33 bodů (15+18). Dalším velmi úspěšným hráčem za Vsetín je Boris Babeliak, který měl z první části nasbíraných 29 bodů (13+16) a umístění na 9. místě. Druhá část byla pro vsetínského útočníka o poznání lepší, dokázal se propracovat až na 3. místo s 38 body (15+23). Na lídra tabulky, šumperského útočníka Kučeru, mu tak zbývaly pouze dva body. Babeliak však nasbíral dostatek bodů, aby byl v celkové tabulce ELIOD ELD na 7. místě, dohromady s 67 body (28+39).

Také dalším útočníkům se dařilo

Matyáši Dědkovi byl v první části na 44. místě v tabulce a pouhými 13 body (9+4), ve druhé se mu však podařilo nasbírat 28 bodů (13+15), a tak se propracovat až na 7. místo. V těsném závěsu byl za ním po celou sezónu Adam Turek, jenž nejdříve nasbíral také 13 bodů (7+6), na konci sezóny byl sice umístěn za Dědkem, ale měl na něj ztrátu 3 bodů, podařilo se mu tedy nasbírat 25 bodů (12+13).

Ani obrana nebyla pozadu

Velmi se dařilo také obráncům, nejúspěšnějším z nich je Stanislav Kunst, který měl sice na začátku sezóny 17 asistencí bez žádného gólu, ale ve druhé části si už přilepšil a jeho bodové konto se vyšplhalo až na 13. místo s 23 body (7+16). Kunst se také několikrát objevil v sestavě juniorů. Obránce Václav Kočí byl v podobné situaci jako Kunst, v první části měl na kontě 15 bodů (9+6), ale na konci sezóny se mu podařilo dostat před svého spoluhráče, a to také s 23 body, ale s 9 góly na kontě. Tito vsetínští obránci se tak stali nejlepšími v tabulce, co se týká umístění obránců ve skupině E. Ani v celkové tabulce nebyli nijak špatní - obsadili 6. a 7. místo.

Nová mladá posila

Ke konci sezóny se v týmu ukázalo i několik starších žáků. Nejčastěji se na ledě ukazoval Matyáš Adámek, který byl mezi dorostenci produktivním přírůstkem, protože se mu podařilo nasbírat 18 bodů (9+9). Dalším je Matěj Juráň, kterého jsme mohli vidět v prostředku druhé části sezóny, a to ve 4 zápasech, v kterých nasbíral 5 asistencí. Posledním z nich je obránce Matěj Šedlbauer, který se také v týmu dobře uchytil. Ukázal se sice pouze ve dvou zápasech, ale i tak má na svém kontě jednu asistenci.

Skvělá práce v brankovišti

Velkou zásluhu v týmu mají také gólmani, a to především David Tkadlec, který ze vsetínských brankářů odchytal nejvíce zápasů. V celkovém bodování za ELIOD ELD se umístil na 38. místě s úspěšností 87,08%. Ve skupině E byl v čele tabulky přerovský gólman Suchánek (92,29%), za nímž je Tkadlec na 4. místě s úspěšností 89,41%. Zmínit musíme ještě také Lukáše Viléma, který svým věkem sice spadá pod 7+8. třídu, ale v zápasech dorostenců se mu dařilo výborně. Dle našeho názoru v něm měl vsetínský dorost velkou oporu. A také do něj vkládali velkou důvěru, což se jim vyplatilo.